Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 20, 2018

Невдала спроба № 5

Автор:

|

Лютий 05, 2015

|

Рубрика:

Невдала спроба № 5
Поява на перемовинах Віктора Медведчука, котрий приїхав у машині російського посла, стала повною несподіванкою

Поява на перемовинах Віктора Медведчука, котрий приїхав у машині російського посла, стала повною несподіванкою

Суботня зустріч учасників уже п’ятих перемовин у столиці Білорусі щодо ситуації на Донбасі завершилася безрезультатно.

Були не в змозі
Нічим закінчилася 31 січня ц. р. у Мінську чергова зустріч учасників тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, до складу якої входять екс-президент України Леонід Кучма, спеціальний представник Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Хайді Тальявіні й посол Російської Федерації (РФ) в Україні Михайло Зурабов, із представниками колаборантів Росії на Донбасі.
У заяві ОБСЄ із цього приводу констатується: «Тристороння контактна група підготувала докладний план для конкретної реалізації мінських Протоколу та Меморандуму, які залишаються незмінною основою для мирного врегулювання ситуації. На жаль, ті представники ДНР і ЛНР (маріонеткові Донецька й Луганська «народні республіки». — Ред.), які підписали ці документи, не взяли участі у засіданні групи, хоча були особисто запрошені. Їхні представники, присутні на зустрічі, були не в змозі обговорити висунуті пропозиції. Вони навіть не були готові обговорювати реалізацію угоди про припинення вогню та виведення важких озброєнь. Замість цього вони закликали до перегляду Протоколу та Меморандуму. Засідання було закрите».
Натомість, п. Кучма конкретизував, що представники ДНР і ЛНР — Денис Пушилін і Владислав Дейнего, відповідно — зажадали 31 січня в Мінську, щоби Президент Порошенко наказав українським військовим припинити в односторонньому порядку вогонь і відвести свою артилерію від тієї лінії зіткнення, яка сформувалася, станом на 31 січня, а не тієї, що зафіксована в Мінській угоді від 19 вересня 2014 року. Простіше кажучи, щоби керівництво України зреклося території, яку захопили відтоді російські окупанти та їхні маріонетки на Донбасі.
Причому, за словами Леоніда Кучми, «у відповідь на запитання, які можуть бути гарантії того, що в майбутньому вони не визначать якусь іншу лінію, вони промовчали». Екс-президент додав, що маріонетки Росії навіть пригрозили ультиматумом: мовляв, якщо Петро Порошенко не віддасть наказу про одностороннє припинення вогню, то вони відновлять повномасштабні бої по всій лінії фронту.

Чергові погрози
Та, по-перше, погрожували вони тим, чим і так займаються повсякчас. Адже марні спроби прорвати фронт на Донбасі не припиняються на всіх його ділянках без винятку. А по-друге, представники ДНР і ЛНР, вимагаючи офіційно зафіксувати за ними ті терени, яких вони зобов’язалися не чіпати в Мінській угоді від 19 вересня 2014 року, укотре засвідчили, що немає жодного сенсу йти їм на поступки, бо такий прецедент лише заохотить їх до наступних спроб «відкусити шматок» України.
Таким чином, російські маріонетки на Донбасі продемонстрували, що Путін зацікавлений не в припиненні розв’язаної ним же неоголошеної війни, а в її продовженні. І робиться це з метою виснажити Україну й змусити-таки її керівництво до виконання вимог Кремля щодо федералізації країни. це означає — подрібнити її на автономії, одну з яких — Кримську — РФ уже проковтнула.
А оскільки українські війська наразі відбивають спроби російських окупантів і їхніх колаборантів прорвати лінію фронту на Донбасі, 2 лютого, під час прес-конференції у Москві, п. Пушилін пригрозив ще й відкритим вторгненням Росії, заявивши, що в разі відмови Києва зректися чергових територій Донецької та Луганської областей туди «доведеться ввести миротворчі сили» РФ.
Своєю чергою, Олександр Захарченко, самопроголошений «голова» терористичного угруповання ДНР, «попередив», що вже невдовзі мобілізує до лав своїх бандформувань близько 100 тис. осіб. Але якби на Донеччині й справді було стільки здатних воювати чоловіків, то їх давно б уже «мобілізували».
Український військовий експерт Сергій Згурець зауважив із цього приводу: «Не певен, що на підконтрольних сепаратистам територіях набереться такий мобілізаційний ресурс. Немає там стільки людей чоловічої статі призовного віку. Якщо вони не будуть брати під цю мобілізацію і дітей, і жінок, і бабусь, і дідусів, то цієї кількості не наберуть». Тож, по суті, прихвостень Путіна мав на увазі тих же «миротворців» із РФ.

Це — неприпустимо!
Крім того, самопроголошений «голова» терористичної організації повідомив, що не братиме участі у перемовинах у Мінську доти, доки Україну там представлятиме екс-президент Кучма. Бо той, за його словами, — «приватна особа». А 27 січня російська інформаційна агенція «Интерфакс» повідомила з посиланням на «джерело в групі з підготовки чергового раунду мінської зустрічі», що в ДНР і ЛНР хочуть, аби замість Кучми представником України на мінських перемовинах став Віктор Медведчук, кум і однодумець Путіна. Чи читач може собі хоч на хвильку уявити, щоби Францію представляв на перемовинах із Німеччиною її колаборант Патен, а Норвегію — такий же Квіслінг? Отож бо…
Що ж до Леоніда Кучми, то Дмитро Кулеба, посол із особливо важливих доручень Міністерства закордонних справ України, чітко сказав у інтерв’ю телеканалу «Інтер» (який залюбки дивляться в Росії), що екс-президент, котрого маріонетки Путіна вимагають замінити на перемовинах в білоруській столиці, дотримувався позиції п. Порошенка і від неї не відступить і будь-який інший його представник (крім, звісно, Медведчука).
А позиція ця, за словами п. Кулеби, полягає ось у чому: «Представники ЛНР і ДНР заявляють, що готові виконувати мінські домовленості за умови, якщо їх буде змінено на їхню користь, а це — неприпустимо. Три ключові моменти, які озвучили представники терористичних організацій, суперечать усім домовленостям, а головне — спрямовані на зруйнування тих механізмів, які було створено у вересні».
Представники бойовиків наполягали на тому, щоб лінія розмежування проходила по лінії, що фактично існує зараз, а не в домовленостях, указує посол із особливо важливих доручень МЗС. «Друге: вони хотіли, щоб Україна в односторонньому порядку припинила вогонь, і третє — наполягали на тому, що вони будуть рухатися вперед і їх ніщо не зупинить», — пояснив дипломат. Позитивним моментом проваленого в Мінську засідання 31 січня п. Кулеба вважає те, що весь світ побачив, як ЛНР і ДНР відкрито продемонстрували своє небажання виконувати мінські домовленості.

Потрібно вистояти
Тим часом, Олексій Гарань, професор політології Києво-Могилянської академії, пояснив київській газеті «Сегодня» причини зриву зустрічі тристоронньої контактної групи в Мінську 31 січня так: «Гадаю, в усьому винен Путін. Президент РФ розуміє, що перебуває в ізоляції після продовження санкцій щодо його країни, і намагається «приндитися». Із точки зору диктатора, ескалація конфлікту на сході України є логічною: він прагне показати, що і далі допомагатиме сепаратистам на Донбасі зброєю, і йому нічого за це не буде.
Чому зірвалися перемовини? Бо замість того, щоби повернутися до виконання підписаних у вересні мінських угод, російська влада та бойовики в надії відхопити побільше українських територій, висунули Україні неприйнятну умову, щоб українська армія відійшла ще далі вглиб країни. А на рівні внутрішньої політики мало що можна сказати: Україні потрібно вистояти. Тож населенню не варто панікувати, а владі потрібно мобілізувати ресурси для зміцнення лінії фронту. Ми повинні бути готові до подальших атак сепаратистів».
Політолог Володимир Фесенко висловив щодо зриву перемовин у Мінську ось яку думку: «Така ситуація була цілком прогнозованою: долю мирних перемовин вирішить розвиток ситуації на фронті. Я ще тиждень тому прогнозував, що результату від цього раунду перемовин у Мінську не буде. Представники ДНР і ЛНР приїхали не домовлятися про компроміс, а вимагати нової лінії розмежування. Сепаратисти наступатимуть доти, доки не стабілізується ситуація на фронті. Ніякого Мінська до цього не буде».
Ще один політолог, Вадим Карасьов, теж погоджується з тим, що майбутнє перемовин вирішуватиметься на фронті: «Зараз Україні потрібно встояти та відстояти ту лінію фронту, про яку ми говорили ще у вересні минулого року».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...