Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Недоторканність потрібно звужувати!

Автор:

|

Січень 29, 2015

|

Рубрика:

Недоторканність потрібно звужувати!
Ігор Коліушко

Ігор Коліушко

На думку Ігоря Коліушка, голови правління Центру політико-правових реформ, депутатську недоторканність потрібно не скасовувати, а звужувати. «Депутати, як і всі громадяни України, повинні бути переслідувані правоохоронними органами й судом за скоєння злочинів, але без рішення Верховної Ради або суду ніякий народний депутат не може бути затриманий чи арештований, тому що це вже – та межа, яка створює можливості для правоохоронних органів втручатися у діяльність законодавчого органу», — пояснив він.

Так, аналізуючи законопроект про внесення змін до Конституції щодо недоторканності нардепів і суддів, поданий до парламенту Президентом України, п. Коліушко зауважив, що із цим законопроектом депутати втрачають будь-який імунітет від втручання в їхню діяльність.
«Вони можуть бути у будь-який момент затримані, заарештовані, навіть для з’ясування особи. Тобто, народний депутат дорогою до парламенту, де, наприклад, має відбутися важливе голосування, може бути затриманий на 72 години для встановлення особи», — констатував експерт. Щодо цього питання п. Коліушко створювати не тимчасові слідчі комісії з числа депутатів, а Конституційну комісію з незалежних експертів і науковців, яку повинні очолити Президент і голова Верховної Ради України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply