Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Не скасовувати пільг для видавців!

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Не скасовувати пільг для видавців!

У зв’язку зі зверненням Олександра Афоніна, президента Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, народний депутат В’ячеслав Кириленко звернувся до прем’єр-міністра України з вимогою не допустити скасування пільг для національного книговидання.

Висловлюючи глибоку стурбованість ініціативами уряду скасувати податкові та митні пільги для видавничої справи, п. Кириленко зазначив, що книговидавництво та книгорозповсюдження в Україні досі перебуває в кризовому стані, більшість підприємств, що здійснюють випуск книжкової продукції, залишається збитковою. Зараз в Україні випускається менш ніж одна книга на одного мешканця. Внутрішній ринок більш як на 80 % заповнений іноземною книжковою продукцією.
«Скасування податкових пільг для галузі лише поглибить прірву між Україною та європейськими державами», — підсумував депутат. Крім того, голова комітету парламенту звернувся до уряду з проханням про надання інформації про стан розробки Державної програми розвитку національного книговидання.
Нагадаємо, що уряд Миколи Азарова хоче змінити правила книговидання в Україні, згідно з існуючими та можливими змінами мовного законодавства. Зокрема, запропоновано скасувати норми чинного законодавства, за якими, держава зобов’язана сприяти перекладу іноземної художньої та наукової літератури українською мовою. У проекті залишено норму про обов’язок держави сприяти розвитку українського книговидання.
Водночас, діючу норму про підтримку російськомовного книговидання «з урахуванням імпорту друкованої продукції» замінено на норму про «випуск видань мовами національних меншин України (у тому числі, російською)».
У низці статей чинного закону пропонується замінити термін «національне книговидання» на «вітчизняне книговидання». Кабінет Міністрів радить також відмовитися від зобов’язання держави підтримувати та розвивати видавничо-поліграфічну індустрію й мережу книгорозповсюдження. Український ПЕН-центр поширив заяву з приводу законопроекту «Про видавничу справу», внесеного урядом п. Азарова до Верховної Ради. Ініціатори закликають парламент не ухвалювати цього законопроекту, а українців — протестувати.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...