Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Не АТО, а боротьба за незалежність

Автор:

|

Листопад 20, 2014

|

Рубрика:

Не АТО, а боротьба за незалежність

Сергій Лойко

В Україні триває не Антитерористична операція (АТО), а боротьба за незалежність. Це — момент відродження та підйому нації. Українські журналісти не повинні проґавити цей момент, адже саме вони мають показувати цих героїв. Про це заявив Сергій Лойко, кореспондент газети Los Angeles Times, котрий сам себе назвав «американським москалем із Техасу». Він розповів, як робив репортаж із донецького летовища. «Таких очей я ніколи не бачив на війні», — зауважив він, розповідаючи про українських солдатів.

На думку журналіста, зараз в України настав чудовий момент, аби допомогти становленню національної ідеї. «Вона у вас є. Але для її утвердження потрібна армія. Нова, демократична, сильна, яку ви любите. В цьому повинні брати участь і журналісти, і громадяни, і влада», — сказав п. Лойко.
Також він наголосив на тому, що зараз в українській армії все ще функціонує стара радянська структура. На його думку, в умовах війни прес-центр АТО мав би проводити справжні брифінги з бойовими генералами, а не з одним і тим же спікером, а також дозволяти журналістам зблизька висвітлювати події, живучи разом із вояками. Але, додав він, при цьому й самі мас-медіа мають виявляти більше активності.
А Дональд Туск, екс-голова польського уряду, котрий 1 грудня очолить Європейську раду, переконаний, що в європейських лідерів уже не залишилося ілюзій щодо українсько-російського конфлікту та намірів Москви. За твердженням п. Туска, ситуація на сході України буде однією з ключових тем під час саміту Європейського Союзу (ЄС) у грудні ц. р.
«Без сумніву, який би сценарій саміту ЄС ми не склали, українська тема у будь-якому разі буде однією з ключових. Тим більше що насправді ми маємо справу – і треба це відкрито визнати – із черговою хвилею окупації, маємо справу зі звичайною війною», — заявив екс-прем’єр-міністр Польщі.
Атмосфера у світі навколо РФ погіршується, констатує польський політик, про що засвідчило ставлення до Путіна на саміті G20 в Австралії. «Як на мене — добре, що Путін особисто відчув, що світ думає про його дії і дії Росії в Україні», — підкреслив Дональд Туск. При цьому він додав, що Україні від цього, звісно, не легше, але без сумніву «атмосфера в Європі й у світі навколо Росії погіршується дуже швидко».
Тимчасом Президент України заявив, що Україна готова відповісти на агресію РФ. «Ми підготувалися до сценарію повномасштабної війни. Українська армія зараз у значно кращому стані, ніж п’ять місяців тому», — запевнив глава держави. За його словами, Україна «нічого не прагне так сильно, як миру», але наразі змушена обмірковувати найгірші сценарії.

До слова
Петро Порошенко підписав указ, який передбачає скасування особливого статусу Донбасу, що полягав у амністії бойовиків і наданні економічної підтримки реґіону за рахунок бюджету України. Законопроект, яким цей статус ліквідовується, Президент внесе на розгляд Верховною Радою як невідкладний. Водночас п. Порошенко доручив уряду забезпечити жителів Донеччини та Луганщини гуманітарною допомогою, передбачивши її маркування державною символікою України. Роботу державних установ на території Донбасу вирішено призупинити. Міністерству юстиції глава держави доручив терміново вивезти зі зони АТО всіх в’язнів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply