Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 20, 2018

Наталія Яресько очолила «Аспен інститут Київ»

Автор:

|

Червень 02, 2016

|

Рубрика:

Наталія Яресько очолила «Аспен інститут Київ»
Наталія Яресько

Наталія Яресько

Звільнена 14 квітня ц. р. урядовець недовго відпочивала від спроб реформувати Україну.

«Стане провідною платформою»
Наприкінці травня в столиці України відкрився «Аспен інститут Київ», рішення про створення якого ухвалили ще в листопаді 2015 року. Відтак він увійшов до мережі з десяти міжнародних партнерів у Європі, Латинській Америці й Азії.
А розпочиналося все зі заснування 1950-го в американській столиці міжнародної некомерційної організації «Інститут Аспена з гуманістичних досліджень», яка здійснює відтоді освітню діяльність і дослідження з актуальних суспільних питань і сприяє спільно зі своїми міжнародними партнерами глибшому взаємопорозумінню в безпартійній і неідеологічній обстановці шляхом проведення регулярних семінарів, політичних програм, конференцій та ініціатив у галузі розвитку лідерства.
Штаб-квартира цієї організації — у Вашинґтоні. Однак є кампуси в Аспені (штат Колорадо) й біля берегів Чесапікської затоки на річці Уай в Меріленді. А також партнерські «Аспен інститути» в Берліні, Римі, Мадриді, Парижі, Ліоні, Токіо, Нью-Делі, Празі та Бухаресті й лідерські ініціативи в США, Африці, Індії та Центральній Америці.
У повідомленні прес-служби українського партнера з приводу його відкриття запевнили: «Планується, що «Аспен інститут Київ» стане провідною платформою для відкритого діалогу про реґіональні виклики». Мета діяльності київського інституту — у рамках семінарів, політичних програм, конференцій та ініціатив дати можливість лідерам тих секторів, які мають ключове значення для сталого та перспективного розвитку країни, працювати над вирішенням критичних проблем, що стоять перед громадянським суспільством і бізнесом».
Елліот Герсон, віце-президент «Аспен інституту» вашинґтонського, запевнив на церемонії відкриття київського: «Ми пишаємося тим, що будемо розвивати цінності відповідального лідерства. Сьогодні у світі є небагато місць, де цінності «Аспена» — толерантність, хороша управлінська культура та пошук взаєморозуміння — затребувані більше, ніж в Україні».
Посадовець також розповів, що ініціатива цієї організації в Україні працює вже майже дев’ять років, у її рамках проходили семінари для українських лідерів. Відтак він висловив упевненість, що запуск «Аспен інституту Київ» — це «можливість інтегрувати українських лідерів до мережі цінностей, заснованої на засадах лідерства».
«Аспен інститут Київ» є незалежною українською організацією. Це — не якась франшиза, а українська організація, під українським керівництвом, з українськими фінансами й українськими питаннями. Вона є рівним партнером інших організацій «Аспен інституту» по всьому світу», — наголосив п. Герсон.
«Аспен інститут» підтримує своїх незалежних партнерів, таких як «Аспен Київ», оскільки ми прагнемо створити розмаїту глобальну спільноту лідерів, відданих вищому благові. Ідея «блага» має для інституту особливе значення. Мотивації й інноваційні ідеї, народжені з обговорень за його круглим столом, дають поштовх для побудови «доброго суспільства» — такого, що постійно прагне вдосконалення, індивідуально та колективно, надихаючись обміркованими ідеями та вчиненими діями», — додав Волтер Айзексон, президент і виконавчий директор «Аспен інституту».
Керівництво київським інститутом здійснює виконавчий директор Сергій Кошман. Натомість наглядову раду цієї громадської організації очолила Наталія Яресько, колишній міністр фінансів України.

«Упевнена, що це допоможе»
Тож, як бачимо, Наталія Яресько недовго залишалася без діла. 27 травня вона запевнила: «Ми запускаємо «Аспен інститут Київ» у той час, коли Україна йде вперед від радянського минулого до європейської політики, економіки та культури. Ми пишаємося, що приєдналися до цього процесу. Програми цієї організації в різних країнах світу допомагають лідерам у різних сферах: освіті, міжнародних справах, інформаційних комунікаціях і культурі». «Я впевнена, що це допоможе створити в Україні плеяду ефективних лідерів і потужне громадянське суспільство, які поділятимуть однакові цінності та керуватимуться однаковими принципами при прийнятті рішень», — написала п. Яресько у Facebook.
Екс-міністр повідомила про зустріч Петра Порошенка з делегацією «Аспен інституту». Глава держави поскаржився своїм заокеанським гостям, що в Україні, за його словами, «завдання імплементації реформ вимагають нових лідерів, і зараз відчувається певний дефіцит кадрів, котрі здатні взяти на себе відповідальність за втілення курсу реформ».
«Головне, що нам потрібно, — лідери відповідальні, патріотичні, порядні та професійні, — наголосив Президент. — В уряді працюють представники, котрі дуже гідно представляють «Аспен інститут». Вони є тими представниками, котрими я пишаюся, що їх делегував і пропонував до складу уряду. Жодної хвилини не був розчарований в їхній діяльності».
«Ми хочемо побудувати в Україні такі ж системи, що працюють у США, поділитися нашими цінностями, покращити управління, посилити роль закону та ефективність боротьби з корупцією», — запевнив у відповідь п. Герсон. Що ж, серйозність його намірів підтверджує вибір голови наглядової ради. Адже Наталія Яресько вже неодноразово підтверджувала, що вона — Патріот і Фахівець із великої літери.
Відтак нагадаємо, що екс-міністр народилася 24 квітня 1965 року в західному передмісті Чикаґо — Елмгурсті — в родині вихідців із України. Її батько Іван — із Полтавщини, однак під час Другої світової війни він разом із родиною потрапив до концтабору в Німеччині, звідки еміґрував після перемоги над нацизмом до Чикаґо, де й зустрів свою майбутню дружину Марію, котра народилася в Німеччині, бо її матір, українку з Івано-Франківщини, вивезли туди під час Другої світової війни вагітною.
У дитинстві Наталя відвідувала Школу українознавства, вивчала українську культуру, грала на бандурі та співала. А навчалася в Addison Trail High School. Ступінь бакалавра отримала 1987-го в галузі бухгалтерського обліку в Університеті Де Поля в Чикаґо. 1989 року здобула ступінь магістра в галузі державної політики в Гарвардському інституті державного управління імені Джона Кеннеді.
Її дипломна робота була присвячена СРСР та його можливому членству у попереднику Світової організації торгівлі — Генеральній угоді з тарифів і торгівлі. На базі цього документу Наталія Яресько отримала першу роботу після навчання в Державному департаменті США.
1992-го після розпаду «імперії зла» д-р Яресько отримала пропозицію приїхати в Україну як економіст. Вона очолила економічний відділ новоствореного посольства США в Україні. Наприкінці третього року роботи фахівцеві запропонували повернутися до Вашинґтона на іншу державну роботу, але вона вирішила разом із чоловіком залишитися в Україні та присвятити себе інвестиційній діяльності. Пішла працювати у фонд Western NIS Enterprise Fund, який отримав свої перші гроші від американського уряду й інвестував у малий і середній бізнес.
Після десяти років праці разом із партнерами створила новий приватний фонд Emerging Europe Growth Fund та управляючу компанію Horizon Capital для здійснення прямих інвестицій. За останні вісім років ця компанія вклала в українські компанії 255 млн USD, зібраних у приватних західних інвесторів плюс ще 117 млн USD, які дав уряд США.
Станом на початок 2014 року ця компанія вже управляла капіталом у 652 млн USD. Це — другий за розміром західний фонд прямих інвестицій, який працює в Україні, після SigmaBleyzer, який управляє 1 млрд USD. У портфелі Horizon Capital — частки в компаніях «Агро-Союз», «Енергетичний альянс», «Датагруп», «Вітмарк-Україна», «АВК», «Швидко», «Слобожанська будівельна кераміка», «ПроКредит Банк», «Платинум банк» та інших.
Паралельно Наталія Яресько ще й займається громадською діяльністю — входить до спостережних рад Міжнародного інституту менеджменту «МІМ-Київ», Печерської міжнародної школи, фонду Open Ukraine та до правління фонду «Східна Європа».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...