Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Надія Савченко знову подалася в Росію

Автор:

|

Жовтень 27, 2016

|

Рубрика:

Надія Савченко знову подалася в Росію

Надія Савченко

Засуджена в Російській Федерації (РФ) Надія Савченко, народний депутат України, 26 жовтня прибула в Москву. Вона спробувала спочатку перетнути державний кордон РФ автівкою, однак їй у цьому відмовили російські прикордонники. Друга спроба, літаком, була успішною. Колишня бранка Путіна вирішила відвідати засідання Верховного суду РФ щодо розгляду апеляції на вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху.
«З власного досвіду знаю, як важливо коли в залі суду, де ти сидиш в клітці, присутні українці. Коли є кому гукнути: «Слава Україні!» і почути у відповідь: «Героям слава!». І тоді розумієш, що тебе не покинули свої, і боротьба триває», — написала Надя у Facebook.
Це виглядає дещо дивним. Адже зараз у РФ намагаються захопити нових заручників-українців. Зокрема, нещодавно за вигаданими звинуваченнями був заарештований Роман Сущенко, кореспондент інформаційної агенції Укрінформ. Станом на зараз у казематах РФ незаконно утримують 13 українців. А судимості з Надії Савченко у Росії ніхто не знімав.
Відомі українські журналісти, політики й інші користувачі соціальних мереж бурхливо відреагували на приїзд депутата Савченко до російської столиці. Багато хто сумнівається, що політик могла безперешкодно перетнути кордон без санкції директора Федеральної служби безпеки РФ, навіть пишуть, що до Москви вона вирушила нібито за новими інструкціями. Хоча всі погоджуються, що через вчинок українки резонанс висвітлення процесу зросте.
Своєю чергою, Віра Савченко, сестра Надії, розповіла, що та пропонувала багатьом колегам у парламенті приєднатися до неї, та поїхати на суд до Москви. Та на це ніхто не пристав — хтось через те, що має заборону на в’їзд у РФ, а хтось — із міркувань власної безпеки. Зокрема Ігор Мосійчук, народний депутат України від Радикальної партії, заявив, що якби це він поїхав, «то не зважаючи на статус народного депутата України був би затриманий і сам перетворився б на бранця».
Як писав «Міст», 19 травня ц. р. суд у Грозному (Чечня) виніс вирок членам УНА-УНСО Миколі Карпюку та Станіславу Клиху, засудивши їх на 22,5 року і 20 відповідно. Українців визнали винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х рр.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply