Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

На Генеральній Асамблеї ООН

Автор:

|

Вересень 21, 2017

|

Рубрика:

На Генеральній Асамблеї ООН

Петро Порошенко в ООН

У Нью-Йорку зараз проходять засідання 72-ї сесії Генеральної асамблеї (ГА) Організації Об’єднаних Націй (ООН). 19 вересня на ній виступив президент США. Він закликав країни-члени організації захищати суверенітет і поважати кордони інших держав. «Ми повинні відкинути загрози суверенітету від України до Південно-Китайського моря. Маємо підтримувати повагу до права, повагу до кордонів і повагу до культури і мирну взаємодію», — заявив президент Трамп.
Він також запевнив, що США будуть готові повністю знищити Корейську Народно-Демократичну Республіку (КНДР) у разі загрози для Вашинґтону та його союзників. Президент США також висловив подяку Російській Федерації (РФ) та Китайській Народній Республіці за спільну роботу щодо посилення санкцій проти КНДР, закликавши активізувати роботу в цьому напрямку.
Дональд Трампу опонував Ево Моралес, президент Болівії, котрий назвав прикладом подвійних стандартів заяви президента США в ООН. «Трамп почувається господарем всіх країн світу, торочить про суверенітет, але нав’язує бази та військове втручання», — заявив болівійський лідер. — Дуже шкода, що він із одного боку закликає до діалогу у Венесуелі, а з іншого — готує зброю інтервенціонізму. Державний переворот не вдасться».
Також Ево Моралес запропонував для вирішення проблеми нелегальної міграції запровадити єдине громадянство для всіх жителів Землі. «Болівія засуджує будівництво стін і розробку законів, які спрямовані на те, щоб зробити міґрацію злочином. Для цього ми пропонуємо створення універсального громадянства», — заявив Моралес. — Не існує категорій, немає жодної різниці між громадянами й іноземцями. Всі ми — люди та діти матері-Землі».
Цікавим був виступ і Далі Грібаускайте, президента Литви, котра заявила, що спільні навчання РФ і Білорусі «Захід-2017» є частиною інформаційної війни і репетицією нападу Москви на сусідні країни. «Зараз увагу світу звернуто на КНДР та інші реґіони, однак ті ж методи шантажу й аґресії використовуються в Україні і вздовж східного кордону НАТО. Близько 100 тис. російських військовослужбовців беруть участь у навчаннях наступального характеру на кордонах балтійських держав і Польщі, і навіть в Арктиці», — зазначила вона.
Президент Литви наголосила, що військовим арсеналом Кремля, крім зброї, є фейкові новини й аґресивна пропаганда. «Не зважаючи на особливу відповідальність, яку наклали на РФ, — захист міжнародного миру в ролі постійного члена Ради Безпеки, Росія порушує статут ООН. Вона напала на Грузію, незаконно анексувала Крим і безпосередньо бере участь у війні на сході України», — зазначила п. Грібаускайте. Під час її виступу делегація РФ залишила залу.
20 вересня на ГА ООН виступив Петро Порошенко. Напередодні тези його доповіді виклав Павло Клімкін, міністр закордонних справ України. Українська влада наполягає на кількох ключових елементах миротворчої операції на Донбасі. Є три позиції, яким Україна гарантовано не поступиться. Перше — жодні спроби легітимізувати цією резолюцією російський протекторат на Донбасі неприпустимі. Друге: мандат має охоплювати всю територію Донбасу, в т. ч. неконтрольовану ділянку кордону, інакше це не матиме ефективності. Третє: мандат має передбачати і виведення російських регулярних військ, і вивезення завезеного росіянами озброєння, і перші кроки з нормалізації ситуації, включаючи роззброєння бойовиків.
Міністр також розповів, що Україна вже почала консультації з Організацією з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) щодо взаємодії з ними в разі схвалення миротворчої місії. «Зараз відбуваються консультації про те, яким чином мають взаємодіяти ОБСЄ та миротворчий елемент. Ми вже провели зустрічі з цього приводу і я ще зустрічатимуся з генеральним секретарем ОБСЄ в Нью-Йорку», — сказав він.

Євген Клен

Ключові тези виступу Президента Порошенка
Мандат миротворців має покривати всю територію окупованого Донбасу
«Ми вітатимемо будь-яку пропозицію, що принесе мир в нашу країну. Переконані, що повноцінна миротворча операція ООН є єдиним ефективним рішенням для деескалації, захисту народу України та для наближення нас до політичного врегулювання».
«Мандат миротворців має покривати усю окуповану територію, в т. ч. українсько-російський державний кордон, і це — обов’язкова умова».
«Поки кордон використовується з боку РФ як ключовий шлях для постачання озброєння й особового складу на Донбас, доти не буде миру в моїй країні».

Докази підтримки РФ терористів на Донбасі
«Як вам добре відомо, 2014 року РФ розпочала збройну аґресію проти України й окупувала частину її території. Російська мантра, що «нас там немає» не витримує жодної критики. Маємо незаперечні факти, що РФ створює, керує, контролює та фінансує терористів, які діють на Донбасі. Це черговий доказ — це посвідчення російських офіцерів і солдат (Президент продемонстрував військові квитки російських загарбників), дехто з яких вже перебуває в українських тюрмах, за їхні незаконні дії з окупації української землі. Трирічна російська аґресія вже коштувала Україні більше 10 тис. вбитих, близько 25 тис. поранених та майже 1,8 млн внутрішньо переміщених осіб».

Ситуація з окупованим Кримом
«Окупований кримський півострів, відповідно до правозахисників, уже перетворився на територію репресій. Хто наважиться не погодитися з Кремлем, ризикує своєю свободою і навіть життям. Українці та кримські татари зазнають арештів навіть через публікацію в соціальних мережах, або, як це сталося у випадку кримського фермера Володимира Балуха в грудні 2016 року — за вивішування українського національного прапора на приватному будинку. Тривають переслідування лідерів Меджлісу — представницького органу кримських татар, чия діяльність заборонена російською окупаційною владою».
«Міжнародна спільнота має уважно відстежувати ситуацію в Криму, щоб попередити новий ґеноцид проти кримських татар та українців, інспірований сучасними поборниками сталінської тоталітарної ідеології».
«Мілітаризація Криму є ще одним безпековим викликом, який зачіпає всю Південну та Східну Європу, а також Північну Африку та Близький Схід. Україна рішуче засуджує численні військові навчання, які проводяться в Криму, а також біля кордонів України, особливо «Захід-2017».

Про ситуацію на Донбасі
«Стан дотримання прав людини та безпекова ситуація на Донбасі є не менш драматичною, ніж у Криму. Цього року Україна ініціювала три значні спроби започаткування режиму припинення вогню — з нагоди Великодня, збору врожаю та шкільне перемир’я. Однак, російські окупаційні війська та їхні маріонетки знов їх всі порушили. У порушення Мінських домовленостей РФ продовжує направляти регулярні сили та постачати важке озброєння та боєприпаси окупаційним військам на території окремих районів Донецької та Луганської областей. Вона безцеремонно відкидає встановлення постійного контролю ОБСЄ над кордоном між Україною та Росією. Питання звільнення заручників у рамках Мінського процесу зайшло в глухий кут. Список українських заручників на Донбасі постійно зростає. Люди викрадаються навмисно. Єдиною їхньою провиною є проукраїнська позиція».

Смерті жертв рейсу МН17 — на совісті РФ
«Три роки тому, світ був приголомшений збиттям у небі над Донбасом рейсу Малайзійських авіаліній MH-17 з 298-а людьми на борту. Україна рішуче налаштована робити все можливе для притягнення до відповідальності усіх причетних до цього масового вбивства. Тривають два розслідування — технічне та кримінальне. Обидва виявили конкретні деталі. Ті, хто стояв за цим жахливим злочином, прибули з Росії. Ракета була доставлена з Росії. Смерть жертв рейсу МН17 на совісті Росії».

Засудження ядерних випробувань КНДР
«В ім’я миру та в обмін на безпекові гарантії, Україна віддала свій третій найбільший у світі ядерний арсенал. Двадцять років потому в Україну вдерся той, хто обіцяв поважати та (якщо необхідно) захищати державні кордони України. Тим не менш, ми залишаємося рішучими прихильниками глобального нерозповсюдження та роззброєння. Саме тому, ми суворо засуджуємо ядерні випробування та багаторазові запуски балістичних ракет, здійснені Північною Кореєю».
«Дозвольте мені підтвердити заклик України до РБ ООН провести детальне розслідування щодо розробки ядерних і ракетних програм Північної Кореї з метою виявлення будь-якої можливої зовнішньої допомоги Пхеньяну в цій сфері».

Визнання Голодомору ґеноцидом
«72-а сесія Генеральної Асамблеї співпадає з 85-ю річницею одного з найбільш смертоносного злочину ХХ ст. — Голодомору. Це був штучний голод в Україні в 1932-1933 рр., організований тоталітарним режимом Сталіна, який призвів до загибелі від семи до 10 млн українців. Д-р Рафал Лемкін, автор Конвенції про запобігання та покарання злочину ґеноциду, прийнятої ГА ООН 1948 року, назвав знищення української нації «класичним прикладом ґеноциду».
«Закликаю держави-члени ООН прийняти власне історичне рішення про визнання Голодомору актом ґеноциду».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply