Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

«На четвертому році війни візового режиму з РФ уже замало»

Автор:

|

Червень 29, 2017

|

Рубрика:

«На четвертому році війни візового режиму з РФ уже замало»

Четвертий рік Україна протистоїть російській окупації. Як наслідок, анексія Криму, втрачені території на Донбасі, десятки тисяч загиблих від рук аґресора, сотні тисяч важко поранених, 2 млн внутрішніх біженців. Натомість кордони України з Російською Федерацією (РФ) ще й досі відкриті, а на Москву вільно курсують потяги. І лише нещодавно в Міністерстві закордонних справ (МЗС) України заговорили про ймовірне введення візового режиму з РФ. Чому Україні таки потрібен справжній візовий режим із аґресором міркували: Богдан Яременко, міжнародним експертом і дипломат; Олег Жданов, військовий експерт та екс-працівник Генерального штабу; Григорій Перепелиця, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України; Степан Хмара український дисидент і Герой України.
— Чи справді нам потрібен візовий режим із РФ?
Григорій Перепелиця: — Розмови про ймовірне запровадження візового режиму з РФ без активних дій на четвертому році війни звучать як насмішка над здоровим глуздом. З країною-аґресором, яка воює проти України, візовий режим конче необхідний ще з 2014 року. Якби свого часу в нас був візовий режим із РФ, не було б напливу російських «туристів», котрі згодом захоплювали наші адміністративні будівлі у Луганській і Донецькій областях. Четвертий рік триває війна, а Україна досі абсолютно відкрита для ворога. Через це маємо постійний ризик розмаїтих диверсій. Періодично Служба безпеки України (СБУ) повідомляє про арешт тих чи інших російських груп диверсантів. Російські злочинці в Україні почуваються зовсім вільно і формують підривний елемент в Україні. А ми робимо вигляд, що РФ залишається нашим стратегічним партнером.
Олег Жданов: — Візовий режим із РФ Україні потрібен терміново. Адже українсько-російський кордон існує лише номінально. Фактично, Україна контроль за перетином кордону не здійснює: немає міґраційного режиму, немає даних про тих, хто перетинає наш кордон із боку РФ. До прикладу, у тій же Росії тих, хто туди прибуває, змушують заповнювати міґраційні карти, які міґранти мають постійно носити зі собою. Якщо у наших міґрантів у РФ при перевірці документів при собі цих міґраційних карток не буде, їх можуть або оштрафувати, або депортувати. Україна ж перетин свого кордону не контролює. Ми не знаємо, з якою метою до нас в’їжджає громадянин РФ, на який термін, коли повернеться.
— Яким може бути механізм запровадження візового режиму з РФ?
Богдан Яременко: — Для запровадження візового режиму України з РФ потрібен вихід із угоди про безвізовий характер поїздки громадян і прийняття рішення Кабінету Міністрів про запровадження візового режиму з РФ. Це все.
Г. П.: — Додам, що візовий механізм перетину українсько-російського кордону має бути точно таким, як і між Україною та Європейським Союзом (ЄС). Візи мають видавати наші дипломатичні установи після детальної перевірки росіян, котрі хочуть до нас їхати. Має бути й серйозний прикордонний і митний контроль.
О. Ж.: — Українську візу росіянам можна оформлювати навіть за символічну плату. Бо нам важлива інформація про особу, яка їде до нас. Адже, оформляючи візу, людина розкриває свою таємницю: вона показує, що не має кримінального минулого, судових справ тощо. Якщо виникають підозри, можна у візі відмовити.
— Чи вплине введення візового режиму з РФ на внутрішню безпеку України?
Г. П.: — Ще й як. Більше того, політики поширюють спекулятивні заяви, що візовий режим із РФ не має стосунку до нашої внутрішньої безпеки. Але це — абсурд. Адже візовий режим і був запроваджений іншими країнами світу для захисту своєї внутрішньої безпеки. А війна, яку веде проти України Росія, спрямована на те, щоб вести підривну діяльність саме всередині нашої країни.
— А Україна вводила візовий режим з тими країнами, які для неї становили потенційну загрозу?
Г. П.: — У 1990-х р Україна вводила візовий режим з країнами, від яких йшла небезпека. Зокрема, у нас був візовий режим із Індією й Афганістаном.
— Міністр закордонних справ Клімкін заявив, що влада не вводить візового режиму з РФ через те, що на території країни-окупанта працюють українські заробітчани. Наскільки такий аргумент є вагомим?
Г. П.: — Те, що у РФ перебувають наші громадяни — спекуляція. Ми вводимо візи не проти наших громадян, а задля того, щоб захистити наші кордони. А наші громадяни і так зможуть перетинати російський кордон доти, доки Росії будуть потрібні їхні робочі руки.
Степан Хмара: — Якщо ми й далі так турбуватимемось про наших гастарбайтерів, то потрібно просто зараз капітулювати та прийняти вимоги Кремля. Бо прикривати свою бездіяльність піклуванням про українських заробітчан у РФ — маячня. Бо через інтереси наших заробітчан заручником стає ціла держава! Якщо говорити про заробітчан, то якби вони не були потрібні РФ, їх би там давно не було. А щодо їхньої кількості у РФ, то цим числом маніпулюють. Їх там точно немає 5 млн, максимальна кількість — мільйон. І уявіть собі, що було б, якби всі наші заробітчани раптово покинули там роботу? Навіть якщо буде візовий режим, Росія їх усе одно прийматиме, бо вони їй потрібні економічно. А патякання про неземну турботу про заробітчан — брехня, спрямована на те, щоб не робити жодних активних дій стосовно Москви.
О. Ж.: — На такі заяви взагалі не варто реагувати. Оскільки наші заробітчани, які живуть у РФ, давно заповнили міґраційні карти, вони є на обліку у РФ, регулярно підтверджують реєстрацію у їхній міґраційні службі та перебувають під контролем. А тому, якщо й Росія у відповідь і введе візовий режим із Україною, нічого нового для наших заробітчан не станеться.
— Міністр Клімкін також пропонував, що росіяни, котрі хочуть приїхати в Україну, за п’ять днів до поїздки мають через Інтернет попередити про свій візит. Як вам така ініціатива?
С. Х.: — У нас є кваліфікованіші дипломати за нього. Такі заяви — зайвий доказ того, що замість реальних дій у нас відбуваються політичні ігрища.
Б. Я.: — Зазвичай, п. Клімкін каже речі, що не мають ні правової бази, ні якоїсь аргументації. Такою є і ця його його заява.
Г. П.: — Це повністю абсурдна ініціатива. Її метою є уникнути запровадження візового режиму.
— Декотрі експерти введення візового режиму з РФ називають ліберальним кроком та напівзаходом. А що ще можна зробити, щоб небажаних росіян не було на території України?
Б. Я.: — На четвертому році війни з РФ нам потрібні вже серйозніші обмеження. До того ж, ці обмеження мають стосуватися, в першу чергу, українських громадян. Тобто потрібно обмежити, заборонити подорожі громадян України до Росії. А громадянам РФ — подорожі в Україну. А якщо комусь дуже потрібно до Росії, то має бути введений спеціальний порядок дозволів із боку СБУ або інших правоохоронних органів. Потрібно повністю закрити кордони з РФ для в’їзду та виїзду. Ми воюємо, введення візового режиму з Росією, як і розмови на цю тему — це традиційний напівзахід влади, щоб демонструвати свою нібито патріотичну позицію, а не вирішувати питання. По суті, треба повністю закрити наші кордони з РФ.
С. Х.: — Із аґресором мають бути розірвані усі стосунки: дипломатичні, економічні, гуманітарні. Це має тривати до того часу, поки окупант не звільнить наші території. А наше МЗС, патякаючи про візовий режим, ніколи його не введе. Була б політична воля — ввели б давно, а не пустодзвонили. А так наша влада не показує світовій спільноті, що у нас триває війна. Юридично — у нас все ще йде антитерористична операція. Тобто у світі Росію не сприймають як аґресора. А держави «Нормандської четвірки» через це вважають, що Росія просто підтримує одну зі сторін конфлікту, а не воює. А для нас — це парадокс. А тому треба не лише вводити візовий режим, а й жорстко обривати всі дипломатичні зв’язки.
Розмовляла Марія Бойко, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply