Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

МЗС урізають фінансування

Автор:

|

Квітень 18, 2013

|

Рубрика:

МЗС урізають фінансування

Джерела групи глобальної розвідки Geostrategy вказують на те, що 2013 року фінансування Міністерства закордонних справ (МЗС) України буде суттєво обмежене. Уже з лютого ц. р. проблема дефіциту коштів різко відчувається фактично в усіх закордонних дипломатичних установах України, що призвело до збоїв із виплатою заробітної плати, а також ускладнило розрахунки дипломатичних установ за автотранспорт і оренду приміщень.
Якщо говорити мовою чисел, то, станом на кінець березня ц. р., Кабінет Міністрів України не профінансував фактично два повноцінних місяці роботи всього зовнішньополітичного відомства України, що в грошовому вимірі складає близько 90 млн грн.
Таким чином, зовнішньополітичне відомство опинилося в дуже складному становищі: з одного боку, перед ним поставлено такі важливі завдання, як забезпечення підписання в листопаді ц. р. Угоди про асоціацію з ЄС, розширення економічної присутності України на зарубіжних ринках, а з іншого — суттєво скорочуються кошти на виконання цих завдань.
У системі МЗС кошти розподіляються за двома основними напрямками. Перший — на функціонування Центрального апарату, що потребує не більше за 20 % від загального річного бюджету міністерства. Другий — забезпечення діяльності закордонних установ, тобто посольств, Постійних представництв і Генеральних консульств України. Саме вони є «основними споживачами» річного бюджету відомства. В експертів виникло кілька запитань, пов’язаних із тим, що ж насправді відбувається в системі МЗС України:
* Чому саме в найвідповідальніший період завершення роботи над проведенням у листопаді ц. р. саміту «Східного партнерства», на якому планується підписання Угоди про асоціацію з ЄС, МЗС України почало недоотримувати фінансування?
* Чи будуть у зв’язку з фінансовою кризою прийматися рішення про подальше скорочення персоналу в закордонних установах? І якщо так, то за якими принципами воно відбуватиметься?
* Чи означатимуть такі скорочення персоналу автоматичне «зниження якості» роботи закордонних дипломатичних установ України?
* Як наслідок, чи стануть «зовнішні тили» України більш послабленими та вразливішими для сторонніх впливів?
Відповіді на ці запитання поки що лежать у площині здогадок і теорій, пов’язаних із тим, чи насправді в Києві діє група наближених до ухвалення загальнодержавних рішень осіб, які свідомо штовхають президента України на зрив інтеграційних відносин із ЄС.
У разі, якщо такі провокаційні дії проти системи зовнішньополітичної служби робляться свідомо, то це означає, що механізм зриву укладення Угоди про асоціацію з ЄС набирає додаткової потужності. Окрім застосування принципу вибіркового правосуддя щодо колишніх урядовців, яке вже зірвало підписання Угоди про асоціацію в грудні 2011-го, хтось у Києві вмикає додаткові опції, такі як кадрове та фінансове знекровлення МЗС. У період, коли треба особливо динамічно проводити за кордоном інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо євроінтеграції, яка потребує хоча би мінімальних капіталовкладень, дипломатичні установи України позбавляють необхідного фінансування.
Пояснення таких дій аналітики вбачають у тому, що 2013-й є для України, зі стратегічної точки зору, особливим. Саме цього року відбудеться визначення вектору розвитку країни — або західного (у разі успішного підписання у Вільнюсі Угоди про асоціацію з ЄС), або східного (силове втягнення Києва до Митного Союзу в разі провалу євроінтеграційного вектору відбудеться миттєво). Отже, ставки в грі між ЄС та Росією — дуже великі. Це – політичний, фінансовий і енергетичний вплив на реґіон Східної Європи, який до 1991 року належав СРСР.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/417

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply