Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

МЗС України перебуває на порозі кадрових чисток

Автор:

|

Жовтень 24, 2013

|

Рубрика:

МЗС України перебуває на порозі кадрових чисток

Наближення саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі, на якому керівництво України розраховує підписати з ЄС довгоочікувану Угоду про асоціацію, змушує нервувати багатьох високопоставлених українських дипломатів. Причина для неврозу в підопічних Леоніда Кожари, на думку аналітиків, полягає в тому, що люди, близькі до нинішнього міністра закордонних справ, розпочинають підготовку своєрідної схеми масштабної кадрової зачистки зовнішньополітичного відомства України.

Основний замовник такої схеми — керівництво Міністерства закордонних справ (МЗС), яке перебуває під відчутним впливом функціонерів, колись тривалий час наближених до Віктора Медведчука. Ідеться, насамперед , про Анатолія Орла, екс-заступника голови Адміністрації президента України Леоніда Кучми. Ця людина все ще має неабиякий вплив на теперішнього міністра закордонних справ України, який до 2004 року працював у п. Орла в підпорядкуванні. Відразу після призначення нового міністра Анатолій Орел зумів переконати п. Кожару в необхідності взяття на керівні посади в МЗС цілої низки працівників, які входять у його особистий пул.
Але повернімося до розроблюваної схеми. Її суть — максимально використати результати Вільнюського саміту, для того щоби відсунути вбік кадрових українських дипломатів вищої керівної ланки. Мова, насамперед, – про українських послів у країнах ЄС, а також ключових для України міжнародних партнерів із міжнародних організацій, із якими Леонід Кожара або не знайомий особисто, або ж виглядає на їхньому тлі не зовсім компетентно.
Але особисті амбіції все-таки стоять у цьому питанні на другому плані. На перший план, на думку аналітиків, поставлено досягнення зовсім іншої політичної мети — призначити на ключові посади в МЗС «своїх перевірених людей», остаточно зачистивши, таким чином, зовнішньополітичне відомство країни від «недобитків» Помаранчевої революції напередодні президентських виборів 2015-го. Адже очевидно, що визнання Європою та США результатів президентських виборів-2015 буде проблематичним.
Не викликає сумніву й те, що президентські вибори будуть брудними та скандальними, і саме тому Київ очікує шквалу критики з боку іноземних держав і міжнародних інститутів. На те, щоби правильно впоратися з такою критикою й водночас легітимізувати президента Януковича в очах міжнародної спільноти, буде кинуто величезні людські та фінансові ресурси. Але для їх правильного використання Леоніду Кожарі, а разом із ним і Анатолію Орлу необхідно мати перевірені дипломатичні кадри, які самовіддано захищатимуть справу збереження Віктором Януковичем президентської посади. У таких делікатних питаннях вони будуть покладатися не на 500 дипломатів, які 2004 року підписали відкриту заяву проти фальсифікації результатів другого туру президентських виборів. А на тих, хто в ті тривожні революційні дні обстоював дії тодішнього президента Кучми.
Хитрість схеми кадрової зачистки МЗС полягає в тому, що, загалом, не так уже й важливо, буде підписано в листопаді Угоду про асоціацію чи ні. Якщо її підпишуть, можна буде сказати, що це стало можливо тільки завдяки особистим зусиллям міністра Кожари, який менш ніж за рік перебування на цій важливій державній посаді зміг переконати Європу в необхідності підписання історичного документа. При цьому буде гарна нагода вказати на двері тим, хто ще з 2007-го закладав правові та політичні основи для цього важливого «Західного прориву».
Якщо ж угоди у Вільнюсі не підпишуть, то шанс указати на двері невгодним кадрам буде ще кращим. Таким чином, у будь-якому разі й за будь-яких розкладів українське зовнішньополітичне відомство буде трясти вже найближчим часом.
Цілком можливо, що про бачення майбутнього складу МЗС буде повідомлено на нараді послів, яка раз на два роки проводиться в Києві під головуванням президента України. Ось тоді й стане, швидше все, зрозуміло, кому з українських послів доведеться скоро пакувати валізи. До слова, останню таку нараду послів проводив іще Костянтин Грищенко в жовтні 2011 року. Тому аналітики майже зі стовідсотковою впевненістю можуть говорити про те, що такий захід відбудеться в грудні ц. р. у Києві.
Варто взяти до уваги, що масштабна кадрова зачистка в українському зовнішньополітичному відомстві — річ буденна та перевірена. Її майже завжди застосовували після проведення в Україні президентських виборів. Зазвичай у відставку відправляли тих послів, які на виборчих округах у ввірених їм посольствах і консульствах не змогли забезпечити перемогу провладних кандидатів.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/598

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply