Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Митна дружба

Автор:

|

Травень 26, 2016

|

Рубрика:

Митна дружба

Підписання угоди

23 травня ц. р. Роман Насіров, голова Державної фіскальної служби України (ДФСУ), і Ґіл Керліковський, уповноважений із питань захисту митниці та кордону США, підписали угоду про взаємну допомогу між митними адміністраціями обох держав, спрямовану на посилення співпраці у протидії контрабанді та митним правопорушенням.

«Нам потрібно багато»
Хоч ініціювали чергову українсько-американську угоду в Києві ще 2012-го, однак дійшли попередньої згоди з цього приводу лише торік. «У червні 2015 року, перебуваючи з візитом у США, ми домовилися з п. Керліковським підписати нову угоду. Упродовж року ДФСУ та Прикордонно-митна служба США узгоджували текст угоди. Після перемовин та узгодження остаточного варіанту вкрай важливої для нас угоди, вона нарешті підписана», — повідомив п. Насіров.
Своєю чергою, Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України, наголосив: «Дуже символічно, що саме в цей період ми підписуємо угоду між прикордонними органами США й України. Вважаємо, що митна система потребує стрімких реформ».
«Ми дуже розраховуємо на вашу підтримку і допомогу. Я дуже переконаний в тому, що наступним нашим успіхом після реформування національної поліції буде реформа митниці», — звернувся він до п. Керліковського й уточнив, що розраховує у зв’язку з підписанням згаданої угоди на можливість спільного проведення технічної модернізації на українській митниці. «Нам потрібно багато нового обладнання, що дозволить запобігти контрабанді та порушенням, оновити програмне забезпечення, нарешті, оновити кадровий потенціал», — конкретизував глава українського уряду.
Роман Насіров пояснив: «Що дасть ця угода? Це великий мilestone для України. Адже ми досі співпрацювали з митними органами США на угоді СРСР, що була підписана 1990 року. І за всі ці часи не було можливо підписати нову угоду. В минулому липні, коли ми були у Вашинґтоні, у нас було кілька зустрічей і саме на цю тему, і тему співпраці між нами та митними органами США. Ми тоді домовилися, що ми швидко будемо намагатися доопрацювати цю угоду».

Бюджет угоди — 17,5 млн
Своєю чергою, уповноважений із питань захисту митниці та кордону США уточнив: «Ця угода створює необхідну правову базу для обміну інформацією, допомогу нашим країнам виконувати закони, що стосуються митних прав. Вона дає нам можливість обмінюватися досвідом і далі вдосконалити наші взаємини. Ця угода є свідченням спільної мети — досягти належного дотримання закону та сприяти ефективнішій торгівлі між нашими країнами».
А в повідомленні посольства Сполучених Штатів у Києві за підсумками підписання угоди про митну співпрацю розповіли, що США надають Україні найновіші інструменти й обладнання для недопуску неякісних і заборонених товарів через кордон, в т. ч. Систему перевірки транспорту і вантажу VACIS вартістю в 1 млн USD, а також систему для визначення потенційно небезпечних вантажів. Також США надали інформаційні технології й офісне обладнання на 120 тис. USD для української митниці, а також продовжують обслуговування рентгенівських сканерів.
У липні ц. р. США мають також намір поставити додаткове обладнання на 1,1 млн USD — в т. ч. переносні детектори хімікатів і вибухівки, набір для виявлення контрабанди, який містить фіброскопи, зонди, оглядові дзеркала, і вимірники відстані; детектори металу, сканери та багато іншого. Окрім того, Сполучені Штати допомагатимуть у тренуванні українських митників.
Зокрема, в квітні ц. р. вони брали участь в україно-молдовських транскордонних навчаннях, спонсорованих США. Найближчими місяцями відбудуться додаткові тренування для митників. Також у повідомленні йдеться, що команда з восьми технічних радників американського Міністерства фінансів допомагає ДФСУ з проведенням адміністративної реформи. Загалом бюджет програм, які здійснюватимуться в рамках нової угоди, становитиме 17,5 млн USD.

Ще один мільярд
Про значно більшу суму розмовляли нещодавно телефоном Президент України та віце-президент Сполучених Штатів. У прес-службі першого з них запевнили: «Співрозмовники домовилися про підписання найближчим часом двосторонньої угоди щодо надання Україні третього траншу кредитних гарантій на суму 1 млрд USD».
Ці кошти пообіцяв Джо Байден Україні після того, як поставлять на чолі Генеральної прокуратури (ГПУ) рішучого борця з корупцією. Що ж, віце-президент Байден «привітав призначення Юрія Луценка генеральним прокурором України та підтвердив готовність США надавати підтримку Україні на шляху реформи прокуратури та у боротьбі з корупцією, відзначивши важливість законодавчих змін щодо впровадження Генеральної інспекції в ГПУ».
Водночас п. Порошенко, як повідомили в його прес-службі, «поінформував про заходи щодо вдосконалення системи державних фінансів і покращення ділового клімату в Україні» та «висловив сподівання, що результати реформ в Україні дозволять активізувати підтримку України з боку США, Міжнародного валютного фонду й інших міжнародних партнерів нашої країни».
Утім, обіцяним мільярдом потік коштів зі США до України припинитися не повинен. Елізабет Джордж, директор управління агенції зі зменшення загрози Міністерства оборони Сполучених Штатів, пообіцяла Любомиру Сабадошу, голові Державної космічної агенції України, що США профінансують утилізацію палива ракетних двигунів ракет РС-22 Павлоградського хімічного заводу. У повідомленні Держкосмосу з цього приводу конкретизували: «На сьогоднішній день утилізації підлягає 2707,5 т ракетного палива, що становить 55 % від загального обсягу. США підтвердили готовність надання фінансової допомоги на реалізацію цієї програми розміром 55 млн USD до кінця 2018 року».

«Підтримати соціально незахищених»
Зі свого боку Ненсі Джексон, перший заступник директора Бюро Державного департаменту Сполучених Штатів у справах народонаселення, біженців і міґрації, та Роберт Дженкінс, заступник директора-розпорядника Бюро у справах демократії, розв’язання конфліктів, і гуманітарної допомоги Американської агенції з міжнародного розвитку, оголосили, що США спрямують Україні понад 28 млн USD додаткової гуманітарної допомоги. Її мета — «підтримати сотні тисяч соціально незахищених людей, потерпілих від російської аґресії на сході України та російської окупації та анексії Криму».
Оголошена сума містить у собі майже 17 млн USD від Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID), 12 млн USD із яких надані Бюро USAID для забезпечення екстреної допомоги іноземним країнам і будуть спрямовані до ЮНІСЕФ, Управління Організації Об’єднаних Націй (ООН) із координації гуманітарних питань, а також низці міжнародних неурядових організацій, які допомагатимуть переміщеним сім’ям із притулком, забезпеченням водою та санітарними умовами, грошовими виплатами, а також із невеличкими проектами щодо зайнятості та заробітку, і координуватимуть гуманітарні справи й інформацію щодо них. Решта 5 млн USD — від офісу USAID із надання продовольства заради миру — надаються Всесвітній продовольчій програмі ООН для того, щоб задовольнити нагальні потреби у харчуванні найуразливіших груп населення серед внутрішньо переміщених осіб, репатріантів і потерпілих від конфліктів, зокрема сімей, де годувальниками є жінки, літніх людей та інвалідів.
До оголошених коштів також належать 11 млн USD від Бюро Держдепартаменту США у справах народонаселення, біженців і міґрації які будуть надані Міжнародної організації з міграції, Фонду ООН з народонаселення, а також іншім міжнародним гуманітарним організаціям. У повідомленні п. Джексон та п. Дженкінса також зазначається, що додаткова допомога дає змогу задовольнити основні потреби тисяч незахищених людей, забезпечуючи їх необхідними медикаментами, ковдрами, предметами гігієни тп продуктами харчування.

Ігор Голод

До слова
Валерій Чалий, Посол України в США, разом із керівництвом Міністерства внутрішньої безпеки США, Митної та прикордонної служби США, представниками іноземного дипломатичного корпусу взяв участь у церемонії, присвяченій вшануванню пам’яті офіцерів Митної та прикордонної служби США й інших правоохоронних відомств Сполучених Штатів, котрі загинули під час виконання службових обов’язків. Після завершення церемонії дипломат зустрівся з Дже Джонсоном, міністром внутрішньої безпеки США, Ґілом Керліковським і Марком Кумансом, помічником керівника Митної та прикордонної служби США з міжнародних питань. Сторони обговорили результативність проведення спільних тренувальних програм та передачу американською стороною обладнання для потреб українських митників і прикордонників.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply