Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Микола Мартиненко склав депутатські повноваження

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

Микола Мартиненко склав депутатські повноваження

Микола Мартиненко

Скандали довкола Миколи Мартиненка, соратника Арсенія Яценюка та керівника парламентської фракції «Народного фронту», про які писав тижневик «Міст» минулого тижня, змусили цього народного депутата 1 грудня зареєструвати в апараті Верховної Ради (ВРУ) заяву про складання депутатських повноважень. Регламентний комітет одразу ж вніс проект постанови про припинення депутатських повноважень п. Мартиненка згідно з його власною заявою. «У своїй заяві депутат Мартиненко не мотивував це рішення, він просто написав заяву, це — його право», — зазначив Павло Пинзеник, голова комітету.
Після цього почався кримінал. Спочатку Миколу Мартиненка допитали у присутності представників чеської прокуратури. Про це повідомив Владислав Куценко, прокурор Генеральної прокуратури України (ГПУ). «Із Генеральної прокуратури Чеської Республіки до ГПУ надійшли запити, пов’язані з необхідністю надання правової допомоги в розслідуванні карної справи по хабарах, де фігурує безпосередньо п. Мартиненко, — розповів він. — У рамках виконання цього міжнародного запиту ми запросили до себе представників Чеської Республіки. Їхнє прохання полягало в тому, щоб допитати п’ятьох осіб і допомогти в отриманні певних документів».
Нагадаємо, що прокуратура Швейцарії порушила стосовно Миколи Мартиненка карну справу за підозрою у хабарництві та відмиванні грошей ще 2013-го. Приводом послужив контракт, укладений між українською компанією «Енергоатом», яку, як стверджують галузеві експерти, контролює сам Мартиненко, і чеської Skoda JS. Якщо слідчі доведуть провину українця, він ризикує отримати до п’яти років позбавлення волі та штраф у розмірі близько 1 млн USD. Микола Мартиненко інформацію про розслідування називає замовною та запевняє, що не має жодного стосунку до угоди між «Енергоатомом» і Skoda JS.
А 11 грудня ц. р. й детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) зробили свій крок. Вони внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про корупційних правопорушень у сфері атомної енергетики. «Вони стосуються укладення договору державним підприємством про поставку уранового концентрату за ціною, ймовірно вищою, ніж у виробників продукції, і використання службового становища при постачанні обладнання на атомні електростанції України. «Суми коштів, які фігурують у виробництвах, приблизно 17,4 млн USD та 6,4 млн EUR, відповідно, — наголошується в повідомленні прес-служби НАБУ. — Інформація про вчинення цих корупційних правопорушень неодноразово з’являлася у засобах масової інформації (ЗМІ) в контексті діяльності народного депутата України Мартиненка».
Своєю чергою, соратник прем’єр-міністра України заявив, що готовий надати повне сприяння в перевірці будь-якої інформації будь-якими правоохоронними органами, коли до нього будуть відповідні звернення. «НАБУ або будь-які інші уповноважені органи мають право перевіряти будь-яку інформацію. Навіть якщо така інформація пов’язується з моїм ім’ям штучно і на підставі замовних матеріалів у ЗМІ, я зацікавлений у тому, щоб це було якнайшвидше розслідувано, щоб були розставлені всі крапки над «і». Мені вже доводилося 2005-го спростовувати роздруківки статей і доводити свою правоту в суді. Цікаво, що будуть робити замовники і виконавці інформаційної кампанії проти мене після того, коли всі їхні звинувачення розсиплються, як картковий будинок?», — риторично запитав народний депутат.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply