Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Міліціонери допомогли ФБР

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

Міліціонери допомогли ФБР

Восени 2011 року між урядами України й Сполучених Штатів Америки було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо допомоги з правоохоронних питань. Результат не забарився: на адресу Міністерства внутрішніх справ (МВС) України надійшов лист-подяка із Посольства США. Надзвичайний і Повноважний посол Джон Френсіс Теффт (на фото) висловив подяку міністру Віталію Захарченку за своєчасне реаґування у сфері фінансових правопорушень.

Подаємо повний текст листа: «Мені приємно висловити подяку працівникам Вашого міністерства. Федеральне бюро розслідувань (ФБР) хотіло би відзначити внесок Департаменту боротьби з кіберзлочинністю МВС України. За дуже короткий термін заступник начальника управління пан Руслан Пахомов, його слідчі та реґіональні відділення МВС уможливили припинення злочинної діяльності з фінансовими махінаціями, яка могла би завдати значних матеріальних збитків одній із провідних компаній Америки. 24 листопада 2011-го злочинцями було зроблено шахрайський електронний переказ на суму 485 тис. USD із рахунку однієї американської фірми на адресу українського бюро одного з банків. Причетний до цього американський банк повідомив про цю подію аташе з правових питань ФБР, який почав розслідування й негайно звернувся до МВС. Повідомлення надійшло у ФБР приблизно за 30 хвилин до відкриття українського банку в Чернігові. Із метою припинення цієї протиправної операції пан Пахомов негайно зв’язався зі співробітниками служби безпеки української фінансової установи. У підсумку не більш ніж через 2,5 години після першого дзвінка про злочинні наміри банківську «аферу з фінансами» було припинено. Керівники фінансової установи на території України заморозили викрадені кошти, перш ніж їх змогли депонувати в місцеве відділення в Чернігові.

Уже наступного дня вся сума була повернута в банк США, а потім — і постраждалому. Зазвичай на розслідування таких видів злочинів потрібні місяці, і це рідко завершується відшкодуванням коштів. Тісна співпраця між Посольством США та МВС призвела до успішного припинення значної злочинної діяльності, потенційного встановлення особи злочинців та повернення всієї суми викрадених грошей. Я пишаюся тою співпрацею між нашими правоохоронними відомствами, зокрема тими тісними зв’язками, які ми підтримуємо з МВС України, і сподіваюся на подальшу тісну взаємодію».

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...