Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

Мер Львова замахнувся на ВРУ

Автор:

|

Вересень 18, 2014

|

Рубрика:

Мер Львова замахнувся на ВРУ

Андрій Садовий

Не помилилися ті, хто очікував участі в дочасних парламентських перегонах в Україні хоч і маловідомих наразі, зате амбітних дебютантів.

Треті в столиці
Зареєстровану 29 грудня 2012 року партію Андрія Садового, міського голови Львова, «Самопоміч» мало хто тоді знав навіть на її малій батьківщині. Але після того як доволі багато львів’ян гідно зарекомендувало себе в Революції гідності, назва їхнього міста цілком заслужено стала своєрідним брендом не тільки беззастережного патріотизму, а й рішучості, ініціативності, заповзятливості, наполегливості тощо.
Тож не дивно, що коли в травні ц. р. «Самопоміч» узяла участь у дочасних виборах до Київської міської ради, то з результатом 6,81 % здобула в них почесне третє місце, отримавши таким чином п’ять депутатських мандатів. Але якщо в столиці її сприйняли аж так прихильно, то в масштабах усієї країни ще на початку вересня ц. р. вона «не добирала» голосів для долання п’ятивідсоткового бар’єру на виборах до Верховної Ради (ВРУ) — намір підтримати її висловило лише 2,9 % опитаних Київським міжнародним інститутом соціології громадян.
Відтак, «замахнутися» ще й на парламент п. Садовий наважився тільки після того, як згуртував довкола своєї партії й інші громадсько-політичні одиниці. Зокрема, маловідому партію «Воля» та громадське об’єднання «Реанімаційний пакет реформ», до складу якого ввійшло понад 150 експертів «на всі випадки життя».
«Ініціюючи створення партії, ми ставили собі за мету прихід до влади в Україні людей із абсолютно новими якостями. Українці хочуть побачити в парламенті нових професійних, порядних і патріотичних людей, за яких не буде соромно. Я вірю в перемогу здорового глузду в українській політиці», — пояснив міський голова Львова.

«Ракета-носій»?
Та чи не найголовнішою «ракетою-носієм», здатною винести «Самопоміч» на парламентську «орбіту», вважають героїчний добровольчий батальйон територіальної оборони «Донбас». Приміром, соціолог Ірина Бекешкіна визнала, що «кілька відсотків люди з Антитерористичної операції (АТО) партіям принесуть».
Між тим, Семен Семенченко, командир «Донбасу» та безкомпромісний оборонець однойменного реґіону від російських аґресорів, 11 вересня пояснив у Facebook свою участь у виборах спільно з партією міського голови Львова спершу стисло: «Останнім часом було усвідомлено та заявлено багато намірів і завдань. Для їх реалізації вирішив іти на вибори разом із політичною партією «Об’єднання «Самопоміч».
А вже 14 вересня у інтерв’ю «Телеканалу новин «24» комбат розповів, що багато хто з політичних сил запрошував його до своїх лав, але він «не хотів бути весільним генералом». «Я маю свою політичну мету, зараз у політику йду не я, а весь склад батальйону «Донбас». Щоби вирішувати не тільки автоматом, а й своїм голосом у владі», — додав п. Семенченко.
Своє рішення йти на вибори із об’єднанням «Самопоміч» комбат пояснює кількома чинниками. Один із них — це схожість ідеологій. Семен Семенченко також розповів: «Я визначив для себе, що «Самопоміч» організовує у Львові людей для захисту своїх помешкань, медичного навчання, роботи зі зброєю. Це — те, що ми збираємося робити зараз в Українській військовій організації».

На чолі зі законотворцем
У виборчому списку «Самопомочі» п. Семенченко фігурує під другим номером. Поперед себе він пропустив лише жінку — одну з найвідоміших активісток Майдану, співзасновника громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» й журналіста Ганну Гопко, котру Андрій Садовий відрекомендував так: «Тільки за останній час, не маючи бюджетних коштів, не маючи жодних повноважень, вони розробили 60 законопроектів, 40 із них перебувають зараз у парламенті, 12 – проголосовані».
«Мені пропонували участь у прохідній частині всіх виборчих списків, і, якби я хотіла вирішити питання мандату лише для себе, я би його вирішила. Моєю метою було привести команду, яка працюватиме на країну. Я спробувала об’єднати молодих, але досвідчених і професійних, яких я знаю й котрі стоять на новій платформі. І подивіться на нашу першу двадцятку: Оксана Сироїд більш як 20 років трудиться над змінами до Конституції та над судовою реформою, Влад Воскресенський — один зі засновників приватної компанії, яка працює в Силіконовій долині, Остап Єднак — колишній підприємець, закінчив MBA, займається реформою публічної адміністрації, Рахункової палати. Це — ті люди, котрі, зайшовши в парламент, вже зараз зможуть очолити комітети. І вони знають, які законопроекти хочуть провести. Я працюю з парламентом вісім років як експерт. І знаю, чому така низька якість парламентаризму. Бо туди обирають зірок на кшталт Таїсії Повалій, масажистів. Бо олігархи ставлять своїх людей, які займаються кнопкодавством. А ми вибрали ініціативних. Вони знають, для чого йдуть», — розповіла п. Гопко.
Третій номер у списку цієї партії — експерт в галузі інформаційних технологій, засновник і директор ІТ-компанії «Елекс» та член наглядової ради «IT-BPO Lviv Cluster» Олексій Скрипник, четвертий — директор Української правничої фундації й експерт «Реанімаційного пакету реформ» Оксана Сироїд, п’ятий — спеціаліст у сфері військово-промислового комплексу й економічної стратегії, голова правління благодійного фонду «Коло» й експерт «Реанімаційного пакету реформ».

«Ідеологічно близькі»
Ще один представник батальйону «Донбас» — керівник «групи інформаційної війни» Павло Кишкар — сьомий у виборчому списку «Самопомічі» (а восьма в цьому ж переліку — керівник благодійного фонду «Допомога батальйону «Донбас» Наталія Веселова). Він, до слова, зізнався журналістам, що «Донбас» проводив «доволі складні перемовини» щодо спільного походу на вибори одночасно з кількома політичними силами, однак вирішальним фактором об’єднання із «Самопоміччю» стала «ідеологічна близькість цих сил».
Павло Кішкар також повідомив, що загалом у першій півсотні виборчого списку «Самопомочі» — п’ятеро «донбасівців». А ще одного ця партія висунула в мажоритарному окрузі.
Крім того, як самовисуванці в парламент за підтримки «Самопомочі» балотуватиметься ще п’ятеро-шестеро «донбасівців». «Йдеться про Донецьку, Луганську та Дніпропетровську області — реґіони, які нам близькі, де ми знаємо проблематику», — додав п. Кішкар.
Утім, окрім Семена Семенченка й Андрія Садового, котрий обрав собі аж 50-те місце у виборчому списку «Самопомочі», широкому загалу українців у ньому відомий лише ще один — Єгор Соболєв, голова громадського Люстраційного комітету України, член ради партії «Воля», засновник багатьох ініціатив за свободу слова та преси — «Не продаємося», «Стоп цензурі» й інших, один з ініціаторів громадського Євромайдану. З такими «регаліями» йому аж ніяк не було страшно потрапити до виборчого списку «Самопомочі» під тринадцятим номером.
У Facebook п. Соболєв пояснив, що з-поміж інших партій він «обрав «Самопоміч», тому що вона не контролюється олігархами». Олена Мігачова, журналіст інформаційної агенції «Укрінформ», зауважила із цього приводу: «Ну, що сказати, Садовий — людина небідна, має медіа-активи, подейкують про його інтереси в інших бізнесових сферах. Чи можна назвати його олігархом? Ні. Чи хоче він ним стати? А хто ж його знає. Може, і не хоче, може він заради любові до країни віддав список таким симпатичним (без іронії та перебільшень) людям. І лише зіпсованість заважає політичним журналістам бачити чистоту його намірів».

Готові очолювати
Натомість, сусіди Єгора Соболєва у виборчому списку «Самопомочі» — не відомі широкому загалу люди, представлені на сайті цієї партії як «експерти в різних галузях». Попри це перший номер «Самопомочі» Ганна Гопко стверджує: «Фігуранти списку готові вже зараз очолювати профільні комітети парламенту, розробляти законопроекти»; «це – команда професійних людей, які мають чималий досвід і бачення того, що треба робити в парламенті»; «ми об’єднались у команду надії і дії, яка новими підходами забезпечить нову якість в парламенті».  Окрім того, вона заявила, що до свого потенційного електорату партія зараховує понад 30 % українських виборців.
Тим часом, відомі українській громадськості представники «Самопомочі» претендуватимуть на обрання до парламенту в мажоритарних округах. Зокрема, колишній губернатор Львівщини Михайло Кміть — у Стрийському виборчому окрузі, а директор ПП «ОККОнафтопродукт» Василь Кіндій — у Тисмениці на Івано-Франківщині.
Та хоч Ганна Гопко анонсувала кампанію популяризації своєї партії за допомогою «реґіональних поїздок», свій перший вояж, як кандидат у депутати, вона здійснила спільно зі Семеном Семенченком до США, де пообіцяла поспілкуватися з дипломатами та конґресменами «з приводу можливого надання Україні допомоги — й озброєнням, і дипломатичними шляхами».

Ігор Голод

До слова
Канада відправить в Україну понад 300 спостерігачів для моніторингу проведення парламентських виборів, які відбудуться 26 жовтня ц. р. Про це йдеться в заяві Джона Берда, міністра закордонних справ Канади. «Ми скеровуємо більш як 300 канадських спостерігачів, щоби забезпечити вільні та справедливі вибори, які відбудуться в Україні наступного місяця», — заявив п. Берд. До місії, яка вирушить в Україну, увійде до 190 спостерігачів для парламентських виборів, 102 спостерігачі у місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) зі спостереження за виборами місії та делегація з 12 парламентаріїв, яка спрямовується на парламентські вибори Місією Парламентської асамблеї ОБСЄ зі спостереження за виборами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply