Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Львівська облрада знову визнала мовний закон нечинним

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Львівська облрада знову визнала мовний закон нечинним

На пропозицію «свободівки» Ірини Фаріон 23 листопада Львівська обласна рада (ЛОР) проголосувала за визнання нечинним на території Львівщини закону про засади мовної політики Колесніченка-Ківалова. «За» проголосували 80 депутатів.

Як пояснила п. Фаріон, це питання було винесене на повторний розгляд, оскільки відповідне рішення, за яке голосувала обрада на одному з попередніх засідань, ухвалили з порушеннями. Депутат наголосила, що цей закон порушує Конституцію, інші закони України, до нього має зауваження Венеціанська комісія, є також негативна оцінка підрозділів Національної академії наук України. «Це політичне рішення є демонстрацією акту нашої національної та людської гідності», — с зазначила Ірина Фаріон.
Андрій Палюх, заступник прокурора Львівщини, водночас, наголосив, що прийняття такого рішення — не в межах повноважень обласної ради. Він нагадав, що на попередню таку постанову облради прокуратура висловила протест. Однак, оскільки ЛОР не розглянула його у визначений термін, прокуратура звернулася до суду. Попри те Олег Панькевич, голова ЛОР, поставив це питання на голосування, підкресливши, що прокуратура може вважати це актом ушанування жертв Голодомору з боку депутатів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply