Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

Лівійська влада вимагає гроші

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Лівійська влада вимагає гроші

Доля українських полонених у Лівії, які перебувають під домашнім арештом від кінця серпня ц. р., досі залишається невизначеною. За неофіційними даними, лівійські повстанці вимагають за бранців викуп. «Що довше тривають перемовини, то гірше лівійці ставляться до наших родичів», — повідомила одеситка Тамара, чоловік якої Євген працював у Лівії водієм. За її словами, минулого тижня їх почали гірше годувати, відновилися обшуки.

«Телефон відібрали, аби не скаржилися рідним. Але найголовніше — лівійці дали зрозуміти: додому бранців не відпустять доти, доки Україна не заплатить викупу», — стверджує жінка. Вона також розповіла, що йдеться про 22 млн USD — по мільйону за людину. Що саме лівійці мають намір робити з полоненими в разі відмови у виплаті цих грошей, поки що не зрозуміло. «Мовляв, вони працювали на армію Каддафі, тож нехай тепер Україна компенсує моральні збитки, — передала пані Тамара слова лівійців. — Ми ж дуже боїмося за рідних, адже ця нова влада — це справжні пірати».

Напередодні про фактичне зупинення затяжних перемовин, які провадять українські дипломати з представниками нової лівійської влади, повідомив Олег Волошин (на фото), директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ (МЗС) України. Чиновник, до речі, також порівняв лівійців із сомалійськими піратами. «Ситуація виглядає так, що перемовники її «замотують»: начебто й погоджуються на компроміс, але в останній момент щось зривається», — пояснив він.

Утім, за інформацією МЗС, відомство поки що не отримувало офіційної пропозиції про сплату викупу. «Справді, лівійська влада кілька разів просила нас зробити жести доброї волі, це — і літак гуманітарної допомоги, і лікування військовиків. Ми йшли їй назустріч. Що ж до викупу, то офіційно до нас ніхто наразі не звертався з такою пропозицією. Але я можу сказати, що, якщо такі дані надійдуть, розмовляти ми будемо зовсім інакше. І звернемося до західних партнерів. Адже тоді постане запитання про те, хто прийшов до влади в Лівії: люди, які хочуть навести в країні лад, чи бандити? Однозначно — вести перемовини про викуп ніхто не збирається. Але наших полонених ми будемо витягувати за будь-яку ціну», — наголосив пан Волошин.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply