Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 4, 2020

Кримськотатарська автономія — на Херсонщині?

Автор:

|

Липень 24, 2014

|

Рубрика:

Кримськотатарська автономія — на Херсонщині?

Мапа Криму

Алі Хамзін, керівник управління Меджлісу кримськотатарського народу зі зовнішніх зв’язків, офіційно повідомив про проект адміністративного об’єднання Херсонської області з Кримом і створення української Кримської автономії з адміністративним центром у Генічеську. «Керівництвом України розглядається питання об’єднання Херсонської області з Кримом та оголошення Генічеська центром української Кримської автономії. Якщо це реалізується, гадаю, буде деяке визнання цієї автономії в рамках міжнародного співтовариства», — зазначив один із керівників Меджлісу.

За його словами, на територію нової автономії можна буде запропонувати оселитися «співвітчизникам із Узбекистану». «Я також розглядаю можливість переселення частини наших співвітчизників із Туреччини», — додав п. Хамзін.
Про те, що адміністративний центр окупованої Росією української Автономної Республіки Крим може бути тимчасово перенесений до Генічеська, у місті Мелітополі Запорізької області повідомив Мустафа Джемільов, національний лідер кримськотатарського народу. «Ми приєднаємо її (Херсонську область — Ред.) до Криму й у Генічеську встановимо адміністрацію української республіки Крим, яка займатиметься всіма питаннями, пов’язаними з правами наших співгромадян у Криму до їх звільнення. Я, щоравда, сказав Арсенію Яценюку, щоби після звільнення Криму Генічеська в нас не забирали», — заявив п. Джемільов.
Тим часом, до кінця літа ц. р. у Криму варто очікувати нової хвилі переслідувань представників Меджлісу. Таку думку висловив політолог Олександр Форманчук, голова Кримського експертного клубу. Він вважає, що протягом найближчого місяця-півтора буде зібрано Курултай кримськотатарського народу, на якому опозиційний до окупаційної адміністрації Меджліс буде «переформатований» у «керовану політичну структуру». «У цьому напрямку зараз веде роботу заступник голови уряду Руслан Бальбек», — сказав політолог.
Олександр Форманчук не виключає, що з метою «спокійного введення Меджлісу в російське правове поле» можуть оголосити персонами нон-ґрата ще кількох його членів — прихильників Рефата Чубарова та конфронтації з росіянами. «Зараз п. Чубаров контролює 19 із 33 членів Меджлісу, трохи більше за половину, і їх кількість поступово скорочується. Не відкидаю такої можливості, що кілька людей піде за ним — Аслан Омер Киримли, Ескендер Барієв і деякі інші», — припустив п. Форманчук.
Проукраїнська більшість Меджлісу, що збиралася перед тим у Генічеську, є послідовною у своєму категоричному неприйнятті збройної анексії Криму путінською Росією навесні 2014-го. Після проведення виїзного засідання Меджлісу в Генічеську слідом за п. Джемільовим росіяни терміном на п’ять років заборонили в’їзд на Кримський півострів Рефату Чубарову, нинішньому голові Меджлісу. А 11 липня ц. р. п. Чубаров заявив про загрозу примусової ліквідації Меджлісу вже восени 2014 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply