Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Кримське ханство — краще, ніж російське хамство

Автор:

|

Квітень 03, 2014

|

Рубрика:

Кримське ханство — краще, ніж російське хамство

У Бахчисараї 29 березня ц. р. пройшла позачергова сесія Курултаю кримськотатарського народу шостого скликання. Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, оголосив про ініціацію створення національно-територіальної автономії кримськотатарського народу в Криму. «Кримські татари як корінний народ Криму хочуть скористатися своїм правом на самовизначення згідно з Декларації Організації Об’єднаних Націй (ООН) про права корінних народів на самовизначення. Ми оголошуємо про початок політичних і правових процедур за створення національно-територіальної автономії кримськотатарського народу на історичній території — у Криму», — зазначив п. Чубаров.

Делегати Курултаю прийняли Постанову «Про реалізацію кримськотатарським народом права на самовизначення на своїй історичній території — в Криму», згідно з якою вони постановляють оголосити «про початок політичних і правових процедур щодо створення національної та територіальної автономії» кримських татар на їхній історичній території. Курултай кримськотатарського народу також звернувся в ООН, Раду Європи, ЄС, ОБСЄ, Організацію ісламського співробітництва зі закликом підтримати право кримськотатарського народу на самовизначення.
Курултай розраховує, що Верховна Рада України однією з перших відгукнеться на заяву кримськотатарського народу про його право на самовизначення. «Ми сьогодні в цій ситуації заявили про право кримськотатарського народу на самовизначення. Наше право на самовизначення — безперечне. Спираючись на міжнародні документи, ми наразі очікуємо реакції парламентів і урядів держав. Не сумніваюся в тому, що одним із перших, хто повинен визначитися й відгукнутися на наш документ, — парламент України», — наголосив п. Чубаров.
Водночас, він не став прогнозувати, якою буде реакція на рішення Курултаю, зокрема, у Російській Федерації (РФ). «Не знаю, чи відгукнеться парламент РФ, не знаю, чи відгукуватимуться парламенти інших суміжних держав», — сказав він. Керівництво Меджлісу кримськотатарського народу має намір зустрітися з президентом РФ.
За словами голови Меджлісу, Росія встановила в Криму своє правове поле, тому є відповідальною за все, що відбувається на півострові. Рефат Чубаров додав, що на РФ лягла відповідальність за всі процеси, від яких залежать життя людей і те, що буде завтра. «Із ким же це обговорювати, як не з президентом тієї країни, яка встановила тут своє правове поле», — зауважив він.
А 31 березня Мустафа Джемільов, колишній очільник Меджлісу, виступив на неформальному засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку, заявивши, що псевдореферендум про статус Криму є «цинічним» і «абсурдним». «Абсурдно вирішувати питання про належність до тієї чи іншої країни на основі місцевого референдуму. Право на самовизначення може бути лише в корінного населення, і в Криму це – кримські татари. Але татари бойкотували цей референдум», — підкреслив п. Джемільов.
Разом із тим, лідер татар нагадав і про стосунки його народу з екс-президентом, який зараз перебуває на території РФ. «Режим Януковича був корумпованим. Кримські татари розглядалися як головна до нього опозиція. Вони не голосували за Януковича, і тому були погано представлені в органах влади», — резюмував Мустафа Джемільов.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...