Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

КПУ нарешті заборонять?

Автор:

|

Липень 17, 2014

|

Рубрика:

КПУ нарешті заборонять?
Петро Симоненко

Петро Симоненко

Окружний адміністративний суд Києва 24 липня розпочне розгляд позову Міністерства юстиції про заборону діяльності Комуністичної партії України (КПУ).

Розпочалося 13-го…
Усне доручення звернутися до суду з позовом про заборону діяльності в Україні КПУ Мін’юст отримав 13 травня ц. р. від Олександра Турчинова, тодішнього виконувача обов’язків Президента. А вже 19 травня він скерував до міністертсва лист, де виклав факти, які, за його словами, «можна вважати доказом антиукраїнської діяльності Компартії України, а також її зв’язку з терористами та причетності до дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади».
Відтак, Міністерство юстиції надіслало запити в Генеральну прокуратуру (ГПУ) і Службу безпеки України (СБУ), в яких попросило провести розслідування можливих кримінальних злочинів із боку керівництва КПУ. А 20 травня до ГПУ скерували подання про заборону КПУ й громадські організації Майдану — Всеукраїнське об’єднання (ВО) «Майдан», «Коло народної довіри», «Автомайдан-Київ» і «Люстраційний комітет Майдану». Зокрема, Ганна Маляр, юрист-волонтер ВО «Майдан», наголосила: «Компартія відновила свою діяльність незаконно, бо Конституційний суд 2001-го скасував постанову про її заборону від 1991 року, вийшовши за межі своїх повноважень».
Своєю чергою, Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва, нагадав про прецеденти заборони європейських політичних партій, які у своїй діяльності перетнули межу дозволеного конституцією. «Наприклад, це – заборона Націонал-соціалістичної партії Німеччини після банкрутства нацистської ідеології. Тим більше що два-три роки тому Рада Європи рівнозначно засудила й нацистську, і комуністичну ідеології», — сказав експерт.

Щоб раз і назавжди
Але тільки 14 червня ц. р. Валентин Наливайченко, голова СБУ, повідомив, що його підлеглі «передали до Мін’юсту офіційно доказову базу для того, щоби, по-перше, раз і назавжди була знята з реєстрації ця організація в Україні, по-друге — за рішенням суду — заборонена її діяльність».
А 18 червня СБУ повідомила: «14 червня в ході Антитерористичної операції (АТО) на прикордонному посту біля села Дякового Антрацитівського району Луганської області було захоплено п’ятьох бойовиків незаконного збройного формування. Двоє захоплених є жителями міста Лутугиного Луганської області. Під час допиту вони вказали, що їх вербували для участі в збройному протистоянні керівники місцевого осередку КПУ. За словами терористів, представники Компартії організовували також поставку стрілецької зброї в місця бойових дій».
Роман Чернишов, оглядач інформаційної агенції «ЛIГАБiзнесIнформ», оприлюднив ще й такі факти: «Лідери компартії та її представники, за даними СБУ, на місцях проводять діяльність на шкоду державним інтересам України. Це проявляється в масовій участі членів КПУ в акціях під антиконституційними гаслами, переважно в південно-східних областях.
Риторика представників КПУ в Донецькій і Луганській областях в період здійснення антитерористичної операції теж має антиконституційний характер, оскільки комуністи ставлять під сумнів територіальну цілісність України, а також закликають до порушення суверенітету. За інформацією СБУ, лідери КПУ крім вербальної підтримки терористів надають їм практичну, матеріально-технічну допомогу. Комуністам закидають активну участь в організації та проведенні псевдореферендуму в Донбасі 11 травня ц. р. Окрім того, спираючись на дані СБУ, звинувачують їх у зверненні до Путіна з проханням ввести в Україну російські війська».

Може тягнути й на карні провадження
Отримавши докази, Павло Петренко, міністр юстиції України, підписав і подав 8 липня до Окружного адміністративного суду Києва позов про заборону діяльності в Україні КПУ. «Доказова база, яка нами була отримана й складає близько 129 аркушів письмових доказів, відеоматеріалів, долучена до цього позову. Мін’юст розпочав судовий процес щодо заборони КПУ і на підставі закону про політичні партії у зв`язку з порушенням цією політичною силою низки положень закону. Ідеться про порушення положень закону в частині антиконституційної діяльності, про підтримку сепаратистів і терористів на сході України, підтримку представниками та керівництвом КПУ військової аґресії й захоплення Криму Росією, заклики до порушення територіальної цілісності та зміни конституційного ладу в Україні, організацію та підтримку, у тому числі зброєю, терористичних організацій на сході країни, підтримку псевдореферендумів так званих ДНР і ЛНР у Донецькій і Луганській областях, активну участь як керівників, так і представників партії у військових діях проти українських збройних сил на території цих областей. Усі ці факти були зафіксовані СБУ, органами прокуратури в межах цілої низки карних справ, які порушені і розслідуються за такими статтями, як порушення територіальної цілісності, конституційного ладу в Україні, терористична діяльність, сепаратистські злочини», — пояснив він.
Міністр висловив переконання, що з такою доказовою базою позиція міністерства є дуже сильною юридично: «КПУ має бути ліквідована. Це крім ліквідації може тягнути і на карні провадження». А Олена Дяченко, директор консалтингової компанії «Партія влади», додала: «Якщо рішення суду про заборону КПУ буде прийняте, вона не зможе заперечувати».

Щурі вже побігли
Натомість Петро Симоненко, лідер КПУ, запевнив: «Комуністична партії України буде захищати свої інтереси в Європейському суді з прав людини у зв’язку зі спробою влади заборонити її діяльність. Інтереси партії також будуть захищати представники європейських держав. Партія розраховує і на підтримку європейських лівих, які відкрито засудили дії української влади щодо заборони КПУ».
А Олександр Голуб, член президії центрального комітету КПУ, виступив у пресі зі заявою про готовність комуністів протидіяти спробам заблокувати діяльність партії. Він запевнив, що на рішення суду про заборону негайно буде подано апеляцію й що комуністи також мають намір звернутись по допомогу до компартій Китаю та В’єтнаму. «Ці країни мають торгово-економічні відносини з Україною, ми попросимо їх вплинути на українську владу», — пригрозив п. Голуб.
А 9 липня п. Симоненко «підлив олії у вогонь»: «Ми вже залучили зарубіжних адвокатів, маємо підтримку від європейських «лівих», і згідно з усіма процедурами ми будемо боротися за те, щоби скасувати рішення про заборону нашої партії».
Однак соратники Петра Симоненка вже засвідчили, що самі не надто вірять у спроможність найнятих ним адвокатів і закордонних «лівих» відстояти КПУ, бо почали покидати її парламентську фракцію. Ще 1 липня процес «утечі щурів з корабля, який тоне,» започаткувало шестеро депутатів на чолі зі Спиридоном Кілінкаровим. Останній пояснив свій учинок «незгодою з політикою керівництва партії та подвійними стандартами».
Один із шести народних депутатів, котрі вийшли зі складу парламентської фракції КПУ, Олександр Зубчевський озвучив компрометуючі подробиці з життя Петра Симоненка. «Так, у зустрічі (з журналістами, де були продемонстровані нові свідчення олігархічного способу життя Симоненка. — Ред.) брав участь і я, — розповів 36-річний Зубчевський. — І якщо ще до неї були якісь сумніви, то після почутого вони розвіялися. На цій зустрічі нам не лише розповіли, а й документально показали його віллу в Іспанії, у тому числі продемонстрували відеоматеріали, зняті українськими журналістами. Як виявилося, він там не відпочивав, він там живе разом із сім’єю! При цьому ми виходимо на трибуну й розповідаємо про Митний Союз і згубність вступу до Європейського Союзу! Був би він лідером ліберальної партії чи будь-якої іншої — питань немає. Але він — лідер Комуністичної партії. Зрозуміло, що лідер повинен жити добре і не жебракувати, але всьому є межа!»
Свій вихід із фракції п. Зубчевський не вважає зрадою. «Зрада — це коли ти говориш про високі матерії й ідеї соціальної справедливості, а в гаражі стоїть автомобіль «Астон-Мартін» вартістю чверть мільйона доларів, і ти відпочиваєш у власній віллі на лазурному березі, тоді як у країні йде війна, а наші товариші піддаються смертельній небезпеці. Ось це лукавство найбільше і вражає. Зрада — це коли фракція за влади Януковича була перетворена на машину зі заробляння грошей для однієї людини. До слова, адже Компартія сьогодні зазнає найбільше нападок саме через це. Подивіться, навіть «реґіоналів» не так «мочать», як нас, хоча вони й були партією влади. Зрада — це голосування про бюджет, підтримку уряду, закони про векселі, офшорні зони тощо, — пояснює він. — До початку Євромайдану родина Симоненків мешкала у розкішному маєтку в Мостищі поблизу Київа, який згодом спалив невідомо-хто».
Однак те, що частина депутатів-комуністів не лише вийшла з парламентської фракції КПУ, а й вступила до нещодавно створеної у Верховній Раді групи «За мир і стабільність», спонукало політолога Андрія Золотарьова нагадати: «У кулуарах багато говорять про те, що вже місяць навколо Компартії ходять люди й знову пропонують гроші — мабуть, від земляків нашого Президента, тієї сімейки, що кооперувалася з ним на Вінниччині». «Земляки Президента», про яких каже Золотарьов, – це Оксана та Ігор Калетніки, які вийшли зі складу КПУ, а раніше підтримували партію фінансово.
А отже, бунтарі в КПУ відмежувалися від свого лідера радше для того, щоби замаскувати свою проросійську діяльність. Політолог Сергій Таран прокоментував цю спробу так:«Заміна Симоненка на Кілінкарова навряд чи врятує партію, але можливо це врятує окремих її членів, які захочуть продовжувати діяти самостійно або у рамках якогось лівого політичного проекту».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

 • Alexey Kravchenko

  Это очень в духе нашей власти. Сначала подать в суд, а потом уже на скорую руку доказательства искать. Вот только я надеялся что с уходм бандитов всё поменяется….но видно поменялись только лица и вместо бандитов появились олигархи. Система же работает как и раньше.

 • Александр Петровский

  Да если бы не социальные инициативы коммуняк, то народ бы вообще пенсии не получал бы. А
  так хотят во власти сделать ниже уровень жизни для населения. Но никакая партия
  не смеет возразить нашему типа президенту. Кроме коммуняк конечно. Вот и
  пытаются их запретить. А все остальные партии молчат .

 • Владимир

  все просто как ясный день. власть подает в суд на комуняк>находятся “доказательства” для их запрета, типа как подброс оружия килинкарову>проходит суд на котором пиарится новая власть; первая инстанция под давлением минюста поддерживает иск>аппеляцию комуняк не удовлетворяют>верховный суд поддерживает первую инстанцию>за время судовых баталей олигархи запускают новый политический проект левого направления и переманивают электорат>ЕСПЧ может поддержать комуняк и тогда станет вопрос отхода украинской власти от демократически норм> в итоге получаем то, что власть ликвидирует по сути единственную оппозиционную партию и поставит под угрозу евроинтеграцию за расправу над оппонентами….