Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Корупція — ганьба для нації

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Корупція — ганьба для нації

Згідно із цьогорічним результатом індексу сприйняття корупції, Україна посідає 144-те місце в списку 176 країн, охоплених дослідженням. Такими є підсумки дослідження, проведеного Transparency International. Так, українська держава набрала лише 26 балів зі 100 можливих. Що нижчий бал, то ближче до корупційної прірви перебуває країна. По 26 балів також отримали Сирія, Папуа-Нова Ґвінея, Конґо й Еритрея.

Дещо краще становище – на 27 балів – у Кенії, Пакистану й Ніґерії. Росія отримала 28 балів. Найкраща ситуація — 90 балів — у Данії, Фінляндії та Новій Зеландії. Найгірша — у Сомалі, якій дали лише 8 балів. Будь-який результат, менший за 30 балів, із точки зору Transparency International вважається «ганьбою для нації», — зазначається в прес-релізі організації. Минулорічний показник України складав 27 балів (2,3 бала за старою методологією).
Найголовнішим чинником зростання корупції, на думку експертів Transparency International, є бездіяльність Національного антикорупційного комітету при президенті. «Інституція, що має найбільше повноважень у сфері координації дій із протидії корупції, уже понад рік не проводить засідань», — зазначено в прес-релізі. «Державна програма протидії корупції коштує не дорожче за папір, на якому її надруковано. Заявлених коштів на реалізацію державної антикорупційної програми в 2011-2012 рр. так і не було виділено, — назвали в організації ще одну причину. – Зміни в законодавстві про держзакупівлі вивели в тінь десятки мільярдів державних коштів. Громадян фактично позбавили права на інформацію про закупівлі, здійснені за народні гроші».
Для вирішення питання Transparency International пропонує поновити роботу Національного антикорупційного комітету при президенті України, фінансувати й виконувати Державну програму запобігання та протидії корупції. Також організація вважає за необхідне надати вільний доступ до інформації про державні закупівлі, публікувати дані з Єдиного державного реєстру осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні діяння, а для цього слід переглянути положення Закону «Про захист персональних даних».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...