Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

«Конструктивна» зустріч без результатів

Автор:

|

Травень 28, 2015

|

Рубрика:

«Конструктивна» зустріч без результатів
Леонід Кучма, Хайді Тальявіні й Азамат Кульмухаметов

Леонід Кучма, Хайді Тальявіні й Азамат Кульмухаметов

У Мінську (Білорусь) відбулася зустріч у розширеному форматі контактної групи з мирного врегулювання на сході України. Участь засіданні, яке проходило 22 травня в «Президент-готелі», взяли другий президент України Леонід Кучма, спецпредставник Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) Хайді Тальявіні, спецпредставник Російської Федерації (РФ) у контактній групі Азамат Кульмухаметов, а також представники окремих районів Донецької та Луганської областей Денис Пушилін і Владислав Дейнего. За словами Тальявіні, наступного разу всі тематичні робочі підгрупи зберуться в Мінську 2 червня ц. р.

Спецпредставник ОБСЄ передусім наголосила на тому, що зустріч пройшла конструктивно. «Сподіваюся, що робота чотирьох робочих груп дасть змогу виконати «мінські домовленості», — сказала Хайді Тальявіні, додавши, що контактна група «поки що перебуває в процесі розробки всіх механізмів роботи підгруп».
Також того дня в Мінську завершилася робота підгрупи з політичних питань. Нагадаємо, зустріч підгрупи з економічних питань відбулася 14 травня, а з безпеки і гуманітарних питань — 19 травня. Раніше тристороння контактна група щодо Донбасу в складі офіційних представників України, РФ і ОБСЄ домовилася про створення чотирьох робочих підгруп із політичних, економічних, гуманітарних питань і питань безпеки. 6 травня Петро Порошенко призначив представників робочих підгруп від України.
У діяльності ж проросійських сепаратистів Донбасу в робочих підгрупах тристоронньої контактної групи простежуються наміри зірвати робочий процес. Про це агенції «Інтерфакс-Україна» заявило джерело, близьке до української частини групи. «Їхній деструктивний підхід до діяльності робочих підгруп не міг не позначитися на ефективності й самій атмосфері консультацій. У діях Донецька і Луганська чітко простежується намагання зірвати роботу підгруп і відійти від узгоджених на засіданнях пропозицій», — сказав співрозмовник агенції.
Він розповів, що ватажки терористичних організацій «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» (ДНР і ЛНР, відповідно) Олександр Захарченко й Ігор Плотницький, котрі поставили свої підписи під «мінськими документами» у вересні 2014-го і в лютому 2015 року та взяли на себе відповідальність за їх виконання, «вкотре відмовилися від участі в консультаціях із тристоронньої контактною групою, підтвердивши своє тим небажання реалізовувати досягнуті домовленості».
Співрозмовник агенції також нагадав, що підгрупи розпочали свою діяльність на тлі постійних порушень режиму припинення вогню та відвертих збройних провокацій проти Збройних сил України з використанням на лінії зіткнення важких озброєнь, які, згідно з «мінськими домовленостями», мали бути відведені на відстань максимальної дальності стрільби, а також в умовах активізації диверсійно-розвідувальної та підривної діяльності на території України.
«Нещодавнє затримання в Луганській області під час сутички з українськими правоохоронцями двох кадрових співробітників Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил РФ — яскраве свідчення цього», — підкреслив він.
За словами інформатора, українська сторона надалі вимагатиме від сепаратистів ДНР і ЛНР, а також від Росії як учасника «нормандського формату» та гаранта виконання Комплексу заходів з імплементації «мінських домовленостей» належного виконання передбачених ними кроків із деескалації та вирішення нагальних гуманітарних проблем.
«Вичерпних невідкладних заходів має бути вжито для забезпечення реального припинення вогню, відведення артилерійських систем калібром 100 мм і більше, повного і безперешкодного допуску спостерігачів ОБСЄ, звільнення заручників і незаконно утримуваних осіб за принципом «всіх на всіх», розблокування гуманітарної допомоги», — пояснив він позицію української сторони.
Українські представники контактної групи також готові до активної роботи з виконання інших мінських домовленостей, передбачених документами 2014-го і 2015 року, «що було підтверджено конструктивним участю в консультаціях тристоронньої контактної групи та роботі тематичних підгруп».
Також співрозмовник агенції поінформував, що на робочій підгрупі українська сторона виступила з детально відпрацьованою ініціативою щодо демілітаризації Широкиного (поблизу Маріуполя), додатковими конкретними пропозиціями щодо деескалації ситуації в Трьохізбенці (Луганщина) і в районі Донецького летовища. «Аргументовано відстоювали необхідність здійснення додаткових кроків, спрямованих на забезпечення режиму припинення вогню. Мова йде про відведення танків, гармат калібром до 100 мм і мінометів калібром до 85 мм», — уточнив він.
Крім того Україна ініціювала активне залучення авторитетних міжнародних організацій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста, до звільнення заручників і незаконно утримуваних осіб. Анонім зазначив, що українська сторона настійно закликала окремі райони Донецької та Луганської областей «вжити вичерпних заходів щодо виконання «мінських домовленостей» у повному обсязі, в т. ч. щодо забезпечення результативних консультацій із тристоронньої контактною групою та діяльності її тематичних підгруп».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...