Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Конфлікт між владою Криму та меджлісом

Автор:

|

Березень 21, 2013

|

Рубрика:

Конфлікт між владою Криму та меджлісом

Відмова Анатолія Могильова, прем’єр-міністра Автономної Республіки Крим (АРК.), співпрацювати з меджлісом — виборним представницьким органом кримськотатарського народу — є «черговим фактом тотального наступу кримської влади на елементарні права кримських татар». Такими словами Рефат Чубаров, перший заступник голови меджлісу, відреагував на заяву п. Могильова про те, що той відмовляється розмовляти з представницьким органом кримських татар, оскільки вважає його незаконним.
«Меджліс — це структура, яка перебуває не в правовому полі України. Я готовий спілкуватися з народним депутатом України Джемілевим (голова меджлісу. — Ред.), із депутатом Верховної Ради Криму Чубаровим, але це слово (меджліс. — Ред.) треба прибрати», — сказав прем’єр АРК.
Пан Чубаров у відповідь зазначив, що меджліс функціонує в межах міжнародного права, оскільки Декларація ООН про права корінних народів надає аборигенам право на створення виборних представницьких інститутів.

Взаємні звинувачення
Відтоді, як у листопаді 2011 року Крим очолив Анатолій Могильов, влада автономії призупинила співпрацю з меджлісом. Відносини псували звільнення чиновників, призначених за рекомендацією останнього. Таких за два останніх роки було 22. Конфлікт загострився 30 січня ц. р., коли за присутності перших осіб автономії відновили роботу Ради представників кримськотатарського народу при президентові, яку меджліс бойкотує відтоді, як 2010-го Віктор Янукович увів до її складу опозиційних меджлісові кримськотатарських діячів.
Тепер же суперечки сягнули критичної межі: меджліс заявив, що влада намагається заборонити йому проводити в травні традиційні жалобні заходи, присвячені річниці сталінської депортації кримських татар 1944 року, і пригрозив масовими протестами й акціями громадської непокори. Анатолій Могильов назвав інформацію про заборону неправдою та звинуватив меджліс у «систематичних спробах нагнітання ситуації». Він пообіцяв не допустити сутичок.

Президента попросили втрутитися
На початку березня Комітет Верховної Ради з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин надіслав до президента Януковича листа, у якому закликав утрутитися в конфлікт між урядом АРК і меджлісом. «Ми стурбовані намірами виконавчої влади Криму внести неузгоджені з представницьким органом кримських татар — меджлісом — зміни до плану проведення жалобних заходів напередодні та в день 18 травня 2013 року», — ідеться в документі.
Комітет звернувся до Віктора Януковича з проханням «ужити заходів, спрямованих на відновлення діалогу та плідної співпраці органів державної влади України, виконавчої влади АРК із меджлісом, громадськими організаціями кримських татар, депутатським корпусом із числа кримських татар, обраних до Верховної Ради АРК і місцевих органів самоврядування». Однак, як розповів Мустафа Джемілев, голова меджлісу, реакції від президента наразі немає.
Оглядачі прогнозують іще більше загострення ситуації, якщо влада не піде на діалог із меджлісом. «Ігнорування реалій у такому складному реґіоні може призвести врешті-решт до гучного провалу та відставки самого уряду», — висловив свою думку Олександр Пилипенко, голова кримського Центру електоральних досліджень і топоніміки.
Бі-Бі-Сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...