Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Команда Януковича більше не буде сприйматися європейськими партнерами

Автор:

|

Грудень 25, 2013

|

Рубрика:

Команда Януковича більше не буде сприйматися європейськими партнерами

Відмова керівництва України від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС), а також застосування силових дій проти мирних демонстрантів матиме дуже конкретні та неприємні міжнародні наслідки персонально для президента України Віктора Януковича, першого віце-прем’єр-міністра України Сергія Арбузова, секретаря Ради національної безпеки й оборони України Андрія Клюєва, міністра закордонних справ України Леоніда Кожари.

За інформацією аналітиків, наявність в українському суспільстві підтримки ідеї євроінтеграції спонукала Брюссель розпочати мозковий штурм із метою напрацювання нової політики ЄС щодо України. Зараз іще зарано говорити про основні параметри й деталі «нової лінії ЄС», однак із джерел, близьких до цього процесу, стало відомо про обговорення таких її деталей:
1. Європейські партнери більше не будуть серйозно сприймати команду Віктора Януковича. Усі їхні слова, запевнення й обіцянки не будуть мати якоїсь ваги для представників ЄС. По-перше, довіра до офіційних заяв Києва стала дуже низькою. По-друге, із моменту силового розгону мирної демонстрації на майдані Незалежності в Києві п. Янукович втратив у очах європейців моральний авторитет. У цьому контексті Вашинґтон радить Брюсселю застосувати до української влади формулу, яка свого часу діяла щодо іншого українського президента – Леоніда Кучми – після зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе та виникнення «касетного скандалу», коли США вказали на те, що матимуть справу з українським народом, але при цьому не вважатимуть п. Кучму законно обраним президентом країни. Такі санкції закінчилися крахом режиму 2004 року.
2. Брюссель поки що не має наміру відновлювати перемовний процес і підписати 2014-го Угоду про асоціацію з Україною. Натомість, думає про можливість повернутися до розгляду цього питання лише після проведення в Україні 2015 року чергових президентських виборів.
3. Арешти учасників мирних акцій протесту, звільнення з роботи за участь у демонстраціях, створення проблем для українських студентів і викладачів, котрі брали участь у демонстраціях, — усе це лише додатково погіршить сприйняття Європою й Заходом у цілому політичного режиму президента Януковича. Якщо такі випадки матимуть масовий характер, це повністю делегітимізує нинішню українську владу. Як наслідок, Віктор Янукович, Микола Азаров, а також Леонід Кожара зможуть здійснювати свої візити в Росію, країни Співдружності Незалежних Держав, Азію, Африку та Латинську Америку. Водночас Європа та Північна Америка будуть для них повністю закритими зонами. Це визначить тренд української зовнішньої політики на 2014 рік.
4. Європейський Союз може розпочати розгляд можливості закриття свого ринку для українських товарів. Поки що йде мова про теоретичні речі (ЄС не застосовує «російських методів дипломатії») й отримання суто психологічного ефекту, який повинен указати п. Януковичу на те, що ринок Євросоюзу для українських товарів є не менш важливий, ніж російський. Принаймні, Росія навряд чи погодиться компенсувати Україні втрату 30-мільярдного ринку ЄС. Такі дії можуть суттєво остудити «гарячі голови на Банковій».
5. Американці можуть поділитися з європейцями інформацією про рахунки українських громадян у банках Швейцарії. Відомо, що 2012-го Міністерство фінансів США уклало угоди зі Швейцарією та Японією про те, що ці дві країни надаватимуть на запит Вашинґтона інформацію про осіб, котрі підозрюються в США в ухилянні від сплати податків. Це робиться в межах закону США про оподаткування рахунків у іноземних банках (the Foreign Account Tax Compliance Act). За підрахунками американської сторони, щороку бюджет США недораховується близько 100 млрд USD. Це – гроші, які виводяться американськими громадянами в закордонні банки та з яких не сплачуються податки в скарбницю Сполучених Штатів. Згідно з ухваленим законом, іноземні банки повинні щорічно надавати податковій службі США інформацію про рахунки, які американські громадяни тримають у закордонних банках, у тому числі у Швейцарії. Такі дії американців уже мають конкретні наслідки. Зокрема, Ігор Олейников, бізнесмен із Каліфорнії російського походження, 2012 року був визнаний винним у приховуванні прибутків на рахунках таких банків, як UBS AG у Швейцарії та HSBC в Індії. Натомість, триває розслідування з іншими банками, зокрема з Credit Swiss і Julius Baer. За аналогічною схемою американці досягли також відповідних угод із Францією, Німеччиною, Італією, Іспанією та Великою Британією, які так само почнуть відкривати для американців банківські таємниці на засадах взаємності. Тому тепер ніхто точно не може сказати, як цей бумеранг зачепить українських мільярдерів, пов’язаних із владою.
6. Зараз у Європейському суді з прав людини перебуває близько 15 тис. скарг від українських громадян. Загальна кількість грошових компенсацій за вже ухваленими рішеннями складає, за різними оцінками, до 300 млн грн. У разі початку владою переслідувань учасників мирних маніфестацій кількість скарг із боку українських громадян може різко збільшитися. Не виключено, що ці скарги буде об’єднано в одну велику справу, яка стосуватиметься здійснення українською владою грубих порушень у сфері захисту прав людини, а також обмеження прав на участь у мирних демонстраціях (подібний пакет уже існує, це — так звана справа Іванова). Якщо таке станеться, офіційна влада зіштовхнеться не лише зі звинуваченнями в узурпації політичних процесів, але її змусять і виплачувати постраждалим українським громадянам значні матеріальні компенсації.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/645

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply