Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Колишній командувач ВВ зізнався, що Майдан міг розстріляти спецназ «Омеги»

Автор:

|

Грудень 08, 2016

|

Рубрика:

Колишній командувач ВВ зізнався, що Майдан міг розстріляти спецназ «Омеги»

Станіслав Шуляк

Після відеодопиту Януковича, що мав неабиякий резонанс, відбувся ще один допит імовірного призвідника трагедії Майдану — Станіслава Шуляка, колишнього командувача Внутрішніх військ (ВВ) України, які зараз уже розпущені.
Допит відбувся 2 грудня у Святошинському районному суді Києва. Генерал перебував у приміщенні Ростовського обласного суду Російської Федерації (РФ). Утікач повідомив, що живе в Сімферополі. Він засвідчив, що є громадянином України, однак заявив, що відповідатиме на запитання російською.
Екс-командувач ВВ розповів, що перші смертельні поранення під час подій на Майдані військові внутрішніх військ отримали 18 лютого. На запитання, з якого часу почали видавати зброю правоохоронцям, генерал відповів, що у повсякденній роботі вони використовують травматичну зброю. «Після 18 лютого, коли загинули п’ятеро працівників ВВ, я прийняв рішення задіяти підрозділ «Омега» для створення резерву на випадок подальшого застосування вогнепальної зброї з боку протестувальників», — сказав він.
За його п. Шуляка, ці постійно були з вогнепальною зброєю, тому не потребували наказу застосування її.
Однак допитуваний не зміг відповісти, чи були на озброєнні бійців спецпідрозділу «Омега» 20 лютого 2014 року фінські снайперські гвинтівки. «На озброєнні підрозділу «Омега» такі гвинтівки були. Та чи були 20 лютого, сказати не можу, це не моя компетенція», — зазначив він. На запитання, звідки були дислоковані спецназівці «Омеги», генерал сказав, що з Івано-Франківська, Олександрії, Криму та Донецька».
Станіслав Шуляк заявив, що у січні 2014-го під час подій на Майдані були додатково задіяні спецназівці з чотирьох міст. Але не зміг згадати, чи підписував відповідний наказ про видачу цим підрозділам зброї 27 січня. Він переконаний, що «майданівці» начебто спалили 30 % техніки силовиків і 50 % техніки поламали, щоб «повалити владу». «При цьому частина протестувальників завдала шкоду будівлі офісу Партії реґіонів, підпалила його й, за даними оперативних зведень, усередині загинули люди», — додав утікач.
Допитуваний запевняв, що контактував із Януковичем і тодішнім міністром внутрішніх справ «виключно у межах службових повноважень». А загальну координацію Міністерства внутрішніх справ (МВС) і ВВ здійснювало Головне управління МВС у Києві. А між підрозділами, в т. ч. з «Беркутом» зв’язок був на рівні командирів.
«Коли я дізнався, що від вогнепальної зброї почали гинути люди, була віддана негайна команда спецпідрозділу «Омега» негайно встановлювати місця, звідки ведеться вогонь, для припинення можливість застосування вогнепальної зброї, — повідомив п. Шуляк. — Можу припускати, що кожен стріляє навіть знав кількість своїх пострілів і заздалегідь знав, де і з якого вікна буде стріляти. Тому всі постріли пройшли за дуже невеликий проміжок часу, жоден постріл не повторився з вогневої позиції, з якої був зроблений раніше, що повністю звело нанівець можливість виявлення позиції, з якої ведеться вогонь і протидії цьому».
Крім цього, Станіслав Шуляк розповів, як саме він покинув Україну. «В ніч на 27 лютого я прибув на один із пропускних пунктів східного реґіону. Мені була надана безперешкодна можливість покинути Україну. На територію РФ я потрапив в результаті подій, що відбулися з листопада 2013-го по лютий 2014 року… Мною було організовано виведення підрозділів, з одним з підрозділів відбув і я», — додав він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...