Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Книга національної ганьби

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

Книга національної ганьби

3 липня минув рік відтоді, як Верховна Рада прийняла Закон «Про засади державної мовної політики», який збурив усе суспільство. Із нагоди цієї «річниці» вчена рада філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка звернулася до громадськості зі закликом об’єднатися заради запобігання українофобства та скасування мовного закону. Пропонується навіть вносити антиукраїнські вчинки та рішення політиків до символічної «книги національної ганьби». Про це повідомив прес-центр Львівського національного університету імені Івана Франка.

Зокрема, зазначається, що цей закон став черговою спекулятивною спробою провладних партій урятувати власний збанкрутілий політичний рейтинґ напередодні парламентських виборів. У підсумку на південно-східних теренах України відбулася реґіоналізація винятково російської мови.
Крім того, наголошується, що зі шкільних програм з історії для п’ятикласників було вилучено поняття «українська держава», «Київська держава», а також імена Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, Івана Франка й Михайла Грушевського. Освітяни стурбовані такою ситуацією та наголошують, що на шкільництво також чиниться тиск щодо тотального впровадження російської як другої іноземної мови.
З огляду на це, вчена рада вважає за необхідне делегітимізацію Закону «Про засади державної мовної політики», впровадження обов’язкової атестації державних службовців на знання державної мови й закликає всі свідомі українські громадські сили до консолідації з метою запобігання українофобства в Україні та поза її межами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply