Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Канада розчарована українськими виборами

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

Канада розчарована українськими виборами

Міністр закордонних справ Джон Бирд і міністр міжнародної співпраці Джуліан Фантіно «розчаровані тим, що нинішні вибори в парламент, як видається, не відповідають тому рівню розвитку демократії, якого раніше було досягнуто в Україні». На цьому вони наголосили в спільній письмовій заяві 28 жовтня.

«Ці вибори, які є ключовим індикатором демократичного розвитку в Україні, відзначені тенденціями, що викликають тривогу щодо просування країни шляхом реалізації демократичних устремлінь. Ми з нетерпінням очікуємо оцінок (виборів) від канадської місії спостерігачів, а також від спостерігачів, які представляють Організацію з безпеки та співробітництва в Європі», — зазначають політики.
«Голова канадської місії спостерігачів сенатор Рейнелл Андрейчук висловила 27 жовтня свою стурбованість щодо порушень, допущених у виборчому процесі. Порушення, помічені під час передвиборної кампанії, створили нерівні умови, які могли вплинути на вільне волевиявлення громадян», — сказано в заяві. За словами урядовців, «Канада прихильно ставиться до надання підтримки в забезпеченні для всіх українців свободи, демократії, дотримання прав людини й верховенства закону».

До слова
Члени окружної виборчої комісії № 10 у Автономній Республіці Крим намагалися видалити з дільниці міжнародного спостерігача з Канади. Про це повідомили в кримському відділенні Комітету виборців України (КВУ). Як заявив представник комітету, на засідання цієї комісії протиправно не допустили журналістів двох засобів масової інформації (ЗМІ), у тому числі власкора «Нового каналу». Причому журналістам також відмовили в наданні копії рішення про недопуск працівників мас-медіа. У кримському відділенні КВУ також висловили занепокоєння з приводу значного затягування в кримських мажоритарних округах оприлюднення даних про кількість виборців, що проголосували.

А в той час
У чергову частину Суворовського районного відділу міліції м. Херсон зі скаргою звернулася громадянка Канади, офіційний спостерігач від однієї з міжнародних неурядових організацій. Жінка розповіла, що перебувала в одному з торгових центрів міста, де вибирала собі речі. За словами постраждалої, вона на якийсь час відволіклася, а потім помітила, що зникла її сумка, де були документи й гроші. Канадка відразу ж звернулася в міліцію.
На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Правоохоронці опитали працівників, відвідувачів крамниці й переглянули відео з камер спостереження. Завдяки тому, що жінка швидко звернулася в міліцію, удалося встановити прикмети підозрюваних осіб. Ними виявилися дві молоді жінки неслов’янської національності. Зараз визначають їх місцезнаходження та вживають заходів для затримання підозрюваних.
Через кілька годин після скоєння злочину в міліцію зателефонував чоловік. Він пояснив, що на вул. Суворова знайшов торбинку з документами на ім’я громадянки Канади та кредитними картками. Співробітники міліції негайно виїхали за вказаною адресою, забрали документи та повернули їх заявниці. За цим фактом порушено карну справу за ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України «Крадіжка» (карається арештом, або обмеженням волі на термін до п’яти років або позбавленням волі на той самий термін).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply