Warning: getimagesize(/homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/uploads/2011/11/ILL6439-300x198.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 948

Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

ЄК готова до перемовин

Автор:

|

Листопад 25, 2011

|

Рубрика:

Єврокомісія (ЄК) заявила про готовність узяти до уваги рекомендації Європарламенту щодо перемовин стосовно Угоди про асоціацію Україна—ЄС, щойно їх буде офіційно передано, і сподівається, що в Україні будуть створені необхідні для парафування документа політичні умови.

«Ми взяли до уваги голосування в комітеті Європейського парламенту (ЄП) із питань закордонних справ по «доповіді Легутко», яка містить рекомендації ЄП для ЄК, Ради Європейського Союзу (ЄС) щодо перемовин про Угоду про асоціацію. Водночас, остаточна версія проголосованої доповіді для нас іще не доступна. Ми вітаємо інтерес, проявлений ЄП до перемовин щодо Угоди про асоціацію. І ми також відзначимо парламентські рекомендації, як тільки їх передадуть офіційно», — ідеться в коментарі ЄК.

У зв’язку із цим Єврокомісія висловлює надію, що в Україні «якомога швидше буде створено відповідні політичні умови, які дозволять парафувати Угоду, а також здійснити подальші кроки, котрі призведуть до того, що документ набуде чинності».

Брюссель нагадує, що відкритим залишається ще одне питання, вирішення щодо якого має бути ухвалене на політичному рівні. Мова йде про фіксацію в Угоді перспективи членства, на чому наполягає українська сторона. «Ми будемо обговорювати з Україною, як ефективніше просуватися до вирішення цього питання», — наголосила ЄК. Крім того, у коментарі констатується, що ЄК і Європейська служба зовнішніх відносин у тісній співпраці з українською стороною «продовжуватимуть технічну та правову роботу з метою підготувати остаточний текст Угоди».

Зазначимо, що підписання між Україною та ЄС Угоди про асоціацію залежить від двох європейських столиць. Таку думку озвучив Костянтин Єлисєєв (на фото), представник України при Євросоюзі, коментуючи перспективи парафування Угоди про асоціацію.

Як писав «Міст», 11 листопада у Брюсселі відбувся завершальний раунд перемовин щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Сторони оголосили про залагодження всіх питань, крім європейської перспективи України, проте, за даними мас-медіа, і в цій сфері компромісу вже досягнуто. 15 листопада в Міністерстві закордонних справ України заявили, що бачать готовність із боку Європейського Союзу парафувати Угоду про асоціацію. Зазначимо, що 15 листопада ц. р. профільний комітет ЄП схвалив рекомендації ЄК і Ради ЄС у економічній частині Угоди про асоціацію з Україною, а після цього рекомендував ЄК і Раді Європи парафувати Угоду в цілому.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply