Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Іноземців не пускають в Україну

Автор:

|

Січень 01, 2014

|

Рубрика:

Іноземців не пускають в Україну

Міністерство закордонних справ (МЗС) і Служба безпеки України (СБУ) отримали перелік іноземних громадян, котрих вважають винними в дестабілізації ситуації всередині країни. Список подав Олег Царьов, народний депутат від Партії реґіонів (ПР). МЗС і СБУ задовольнили запит депутата. Усіх цих людей підозрюють у «консультуванні опозиції щодо дестабілізації ситуації в Україні». На думку п. Царьова, «візити зарубіжних політтехнологів і фахівців із протестної активності, чия діяльність перетворюється на загрозу національній безпеці, викликають цілком резонне побоювання».

До переліку, зокрема, потрапили науковий працівник Центру трансатлантичних відносин при Університеті Джонса Гопкінса Тарас Кузьо, відомий німецький політолог Андреас Умланд, а також Брайн Фінк, Мирон Василик, Олександр Рос (усі — зі США). Пана Роса Олег Царьов назвав «найкращим у світі фахівцем з організації революцій через соціальні мережі». У списку персон нон-ґрата опинився й колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі та ще 29 громадян Грузії.
«У моєму запиті – 36 осіб», — повідомив депутат від ПР. Цю інформацію вже підтвердив Андреас Умланд. «Я був здивований, що фігурую в цьому списку. Я не займаюся політичною діяльністю, а працюю в університеті, де пишу й редагую академічні статті, — зазначив він. — Найбільше критичних статей я написав на адресу партії «Свобода».
Експерт вважає, що заборона на в’їзд пов’язана з його висловлюваннями на адресу Віктора Януковича або уряду. «Я критикував зв’язки України з Митним Союзом, закликав ЄС вводити санкції проти Росії, якщо вона буде запроваджуватиме санкції проти України. У Царьова є симпатії до Росії», – зауважив п. Умланд.
А посол Грузії в Україні Георгій Закарашвілі повідомив, що в країну вже не вдалося в’їхати трьом особам, чиї прізвища є в «списку Царьова». «Я підтверджую такий факт із Ґеорґієм Кіквадзе — він повернувся в Грузію, — зазначив дипломат. — Було ще два таких випадки: не змогли в’їхати журналіст телеканалу «Руставі-2» Давид Какуля й ще одна людина. Ми зараз працюємо із МЗС і намагаємося з’ясувати, чи не суперечить дійсності список депутата Царьова, і наскільки люди, які є в цьому списку, задовольняють висунуті критерії».
Тим часом, посольство Грузії в Києві очікує від МЗС України щодо роз’яснення у зв’язку з інформацією про заборону на в’їзд у країну деяких грузинських громадян. «Ми звернулися з офіційною нотою до Міністерства закордонних справ України, чекаємо на офіційну відповідь», — пояснив посол.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply