Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Ігри заради газу

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Ігри заради газу

Україна бажає спiв­працювати з Туркменістаном у паливно-енерґетичному комплексi, зокрема у видобутку та транспортуваннi природного газу. Про це заявив президент Янукович на зустрiчi зi своїм туркменським колеґою Гурбангули Бердимухамедовим у Києві.

«Нас, звiсно, дуже цiкавлять питання спiль­ної роботи в планi розвитку паливно-енерґетичного комплексу. Той потенцiал, який має Україна, Туркменiстан може повною мiрою задiяти у сфері видобутку й транспортування природного газу», — сказав Вiктор Янукович. За його словами, перспективним уважається Каспiйсько-Чорноморський напрям.

«Україна має намiр брати участь у питаннях облаштування газових родовищ, запропонувати своє обладнання й труби, також ми готовi розглянути будь-якi вашi пропозицiї, якi є для вас прийнятними в планi транспортування та будiвництва газогонiв, створення структур, якi могли б узяти на себе органiзацiю такої спiвпрацi», — зазначив президент України, звертаючись до глави Туркменiстану.

Україна також може бути задіяна в добудовi газогонiв, що проходять територiєю Туркменiстану. «Ми готовi до участі в розвитку другої гiлки газогону Малай—Багтиярлик, i ми готовi продовжувати постачання нашого обладнання й труб на цю другу чергу», — наголосив Віктор Янукович. Крiм того, цiкавим для України він назвав проект будiвництва газогону Туркменiстан—Афганiстан—Пакистан—Iндiя. Гурбангули Берди­му­хамедов перебував в Українi з державним вiзитом. Це — перший при­їзд президента Турк­ме­нiстану в українську державу за десять останніх рокiв. Однак конкретних домовленостей під час нього так і не було досягнуто.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply