Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 17, 2019

Хто ж усе таки винен в Іловайському котлі?

Автор:

|

Вересень 08, 2016

|

Рубрика:

Хто ж усе таки винен в Іловайському котлі?

Розбита техніка

Генеральна прокуратура України (ГПУ) відкрила низку карних проваджень за фактом доведення Збройних сил України (ЗСУ) до стану небоєздатності та розкрадання військового майна. Про це заявив Юрій Луценко, генеральний прокурор України. Також він заявив, що ГПУ планує передати до суду справу проти Януковича щодо державної зради, що призвело до окупації Російською Федерацією (РФ) Автономної Республіки Крим (АРК) і частини Донбасу.
Експерти визначили ключові фактори, які призвели до загибелі людей, тимчасової окупації АРК, Севастополя й окремих районів Донецької та Луганської областей: державна зрада президента-втікача, колишнього керівництва ЗСУ і правоохоронних органів.
Як зазначив п. Луценко, станом на 1991 рік у спадок від СРСР залишилось понад 6 тис. танків, понад 5 тис. панцерних машин, понад 12 тис. артилерійських систем, понад 1 тис. літаків, 400 гвинтокрилів. «У період із 2005-го по 2014 рік було продано військового майна на 1 млрд 837 млн 299 тис. грн. З них, на жаль, із ЗСУ було продано 832 танки, 232 гелікоптери, 202 літаки та безпілотники, 714 бойових машин піхоти (БМП) та бронетранспортерів, 4930 автомобілів, 28 тис. 555 ракетно-артилерійського озброєння, 1 млн 824 тис. стрілецької зброї, боєприпасів на 560 млн грн», — повідомив генпрокурор.
До Іловайській трагедії спричинилися й помилки керівництва антитерористичної операції і Генерального штабу (ГШ) ЗСУ при плануванні операцій на сході України і, звісно, пряма російська аґресія. 29 серпня 2014 року під час виходу українських військових із оточення під Іловайськом загинуло 366 осіб, 429 отримали поранення, 300 потрапили в полон.
Тоді існувала усна домовленість з керівництвом Російської Федерації (РФ) щодо виводу з оточення українських військових. Натомість підрозділи ЗС РФ за безпосередньою вказівкою керівництва російського ГШ упритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військовослужбовців разом із трьома полоненими, котрих хотіли повернути Росії.
«Наймасштабніше вторгнення російсько-терористичних сил на територію України відбулося о четвертій годині ранку 24 серпня 2014 року. Сили вторгнення складалися з дев’яти батальйонно-тактичних військ. До 6 тис. особового складу ЗС РФ перейшли кордон України. Кордон також перейшло до 60 танків, до 320 БМП, до 60 гармат і до 45 мінометів», — заявив посадовець.
Із російської військової техніки прибрали або замаскували тактичні знаки. «Водночас з метою введення в оману та подальшого вбивства українських військовослужбовців на російській техніці були нанесені розпізнавальні позначки українських підрозділів, що прямо забороняється Женевською конвенцією», — наголосив п. Луценко.
Він нагадав, що 8 серпня ц. р. ГПУ повідомила про підозру у вчиненні особливо важких злочинів проти основ національної безпеки України, миру та міжнародного правопорядку 18 особам із числа представників влади та керівництва ЗС РФ. Щодо всіх них буде застосована процедура заочного засудження.
Тепер і Михайла Єжеля, міністра оборони України часів Януковича, викликали на допит на 5 вересня, однак він не з’явився, а написав електронного листа, в якому «заявив, що з’являтися до слідчого не буде, оскільки, на його думку, це недоцільно». ГПУ розшукує п. Єжеля як підозрюваного у справі про розтрату державних грошей, але той утік у Білорусь.

Євген Клен

Коментарі експертів
Семен Семенченко, народний депутат і колишній командир добровольчого батальйону «Донбас»:
— Добре, що відповідальність посадових осіб армії все ж буде розглядатися. На жаль, за старою радянською звичкою воно проходить, як окремі недоліки і головну увагу приділяють аґресору. Це правильно, але пригадайте, що провадження відкривали за фактом можливої службового недбальства керівництва п’ять днів не давали жодного наказу нашим військам і генеральний прокурор це визнав!

Валентин Гладких, політичний експерт громадської організації «Слово і діло»:
— Слідство опинилося між величезною спокусою покласти всю провину на РФ і таким чином сховати кінці у воду, та розумінням того, що суспільство вимагає покарання українського військово-політичного командування. Суспільство хоче почути, що це генерал Муженко — поганий стратег, свідомо повів на «убой» українських добровольців. Частина суспільства хотіла б навіть почути, що Порошенко — поганий головнокомандувач, це його помилка, і тепер він, як самурай, мусить зробити собі сеппуку. Але коли будуть встановлені справжні причини і справжні винуватці, то вони можуть виявитися зовсім не тими, кого бажало бачити на цих місцях українське суспільство. Правда може бути іншою. Наприклад, якісь частини самовільно пішли на штурм без наказу, або залишили поле бою і таким чином оголили фланги.

До теми
У своєму щорічному посланні до Верховної Ради України, з яким Президент Порошенко виступив у парламенті 6 вересня, він нагадав, що під час референдуму про незалежність України у 1991 році за суверенітет України проголосувала більшість мешканців і Криму, і Донбасу. А інших легітимних референдумів щодо статусу країни та її територій не було. Петро Порошенко згадав також хвалькувату заяву Путіна, що начебто «питання Криму закрите». У відповідь на це Президент України сказав: «Так, воно закрите: Крим був, є і буде українським». «Фантазії, що може бути мир в обмін на території, — абсолютно ілюзорні. Тоді не буде ні миру, ні територій», — заявив глава держави і чітко вказав мету: повернення кордонів 1991 року!

 

About Author

Meest-Online

  • Vladymyr Rijoff

    Винен Верховний головнокомандувач Порошенко. Часу, для того, щоб визначитись з ситуацією під Іловайськом було вдосталь навіть для єфрейтора. Але безглузда надія, що воно якось пронесе і не завдасть збитків політичному іміджу Порошенку призвели до загибелі наших бійців. Так хто винен?

Loading...