Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Грюкни дверима, коли йдеш: Яценюк переживає про автомобілістів

Автор:

|

Квітень 14, 2016

|

Рубрика:

Грюкни дверима, коли йдеш: Яценюк переживає про автомобілістів
Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, котрий уже фактично сидить на валізах, адже його відставка — справа найближчого часу, вирішив потурбуватися про простих українців, насамперед про водіїв. Він доручив профільним відомствам внести в парламент законопроект про скасування ввізного мита на вживані імпортні автомобілі. «Я хотів би звернутися до Міністерства фінансів, Міністерства економіки та Державної фіскальної служби з метою внесення до Верховної Ради закону України про скасування імпортного ввізного мита на вживані автомобілі», — офіційно повідомив глава уряду.
За його словами це має розповсюджуватися на всі автомобілі, крім тих, що походять із Російської Федерації (РФ). «До мене прийшли десятки-сотні листів. Люди вважають, що це буде правильний крок для того, щоб зняти навантаження на громадян», — додав прем’єр.
Не таємниця, що через зажерливість фіскальних служб уживані автомобілі в Україні — одні з найдорожчих у світі. Це постійно обурює громадян, котрі мають змогу порівняти вітчизняні ціни на автотранспорт із тими, що існують у сусідніх країнах. То невже має нависнути «Дамоклів меч» відставки, щоб змусити працювати прем’єр-міністра заради простих громадян?
Доручення п. Яценюка підготувати законопроект про скасування ввізного мита на вживані авто здійняло хвилю обурення серед представників автобізнесу, зацікавленого в утриманні високих цін на автомобілі. Про це розповів Андрій Іванчук, народний депутат України та голова комітету Верховної Ради з питань економічної політики. «В Україні автомобілі давно перетворилися на предмет розкоші, тоді як у Європі, за прикладом якої ми прагнемо сьогодні жити, це — звичайнісінький засіб пересування. І щойно уряд вирішив спростити життя мільйонам українців, як на Арсенія Петровича миттєво накинулося корумповане автолобі», — наголосив він.
Депутат зазначив, що експерти передрікають Україні долю «європейського могильника авто», однак, забувають при цьому, що з 1 січня ц. р. в Україну заборонено ввозити автівки, що не відповідають екологічним вимогам стандарту Євро-5. «Ця норма передбачена угодою про асоціацію з Європейським Союзом. Тобто ввозити в Україну можна авто, вироблені тільки після 2010 року. І заяви про те, що наша країна перетвориться на звалище старого автонепотребу, не що інше, як маніпуляція, покликана законсервувати захмарні ціни на авто в Україні. І, відповідно, спекулятивні мільярдні надприбутки автотрейдерів», — зазначив п. Іванчук. Між тим, він пронозує, що скасування мит дозволить здешевити вживані автомобілі на 12 %.
Голова парламентського комітету також повідомив, що ініціатива п. Яценюка викликала різку негативну реакцію у РФ. «Там почали заявляти, що таке рішення уряду суперечить вимогам Світової організації торгівлі. Однак насправді причина у тому, що зараз росіяни масово вивозять в Україну свої вживані автівки. За даними Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів, від 25 % до 50 % ринку вживаних авто в Україні складає саме російський імпорт. Зрозуміло, що ініціатива Арсенія Петровича перекриває кисень ділкам із РФ», — запевнив п. Іванчук.
Однак із ним погоджуються не всі. Наприклад, Андрій Новак, голова Комітету економістів України, вважає, що
доручення прем’єр-міністра скасувати ввізне мито — ніщо інше, як чергова популістська заява, адже цей збір не значно впливає на кінцеву вартість машини. «Це — чергова ініціатива Кабінету Міністрів перед очевидним завершенням його повноважень, — заявив він. — Точніше одна з останніх соломинок, за яку хоче схопитися глава уряду».
Економіст зазначає, що впродовж останнього місяця, коли йдуть розмови про формування нового уряду на чолі з новим прем’єром, перманентно виникають ініціативи, на які мала б позитивно зреагувати велика кількість українців. У цьому випадку йдеться про потенційних покупців вживаних авто. «Якби справді діючий уряд так дбав про добробут українців, то ці мита загалі не вводив би, а особливо, акцизи на імпортні авто, які значно збільшили їхню вартість. І якби п. Яценюк хотів серйозно зменшити вартість (іномарок. — Ред.), то зменшував би той фактор, який формує ціну більшою мірою — акцизи», — наголосив п. Новак. Він уточнив, що йдеться не про певну суму, а про відсоток. «Мито — це невисокі відсотки, акцизи — вдесятеро більші», — пояснив експерт.
А 12 квітня ВРУ прийняла за основу законопроект, яким тимчасово, до 31 грудня 2017 року, ставки акцизного збору на вживані легкові автомобілі знижуються до 28 разів. За розрахунками аналітиків AUTO-Consulting, із прийняттям цього законопроекту розмитнення вживаних автомобілів подешевшає в рази. Наприклад, акцизний податок і його складова в фінальному податку на додану вартість із автомобіля 1,5 л складе всього 110-115 EUR, проти теперішніх платежів у 3160 EUR.
Крім цього, Арсеній Яценюк ініціював запровадження заборони на закупівлю нафтопродуктів у РФ. «Прошу Міністерство економіки пропрацювати механізм заборони купівлі нафтопродуктів у країни-аґресора», — сказав він. Прем’єр-міністр нагадав, що раніше Україна ввела низку санкцій проти РФ, але нафтопродукти до цього переліку не потрапили. Але така ініціатива допоможе Арсенію Петровичу утриматися в прем’єрському кріслі, як мертвому — припарка.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply