Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Грузинізація Одещини

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

Грузинізація Одещини

Михайло Саакашвілі

Михайло Саакашвілі, голова Одеської обласної державної адміністрації (ООДА), розробив програму перетворення Одеського реґіону. За його словами, програма передбачає три етапи: 50-денний, 100-денний і на шість місяців. Наприклад, 50-денна програма містить конкурс із визначення голів усіх 26 районних адміністрацій Одеської області. Крім того, йдеться про реорганізацію Одеської митниці та визначення її керівництва.
«Хотіли призначити нового керівника митниці, але я цей процес зупинив. Буде прозорий конкурс. Я з’ясував, що щороку через злодійство на Одеській митниці бюджет недоотримує 1 млрд USD, — сказав п. Саакашвілі. — Буде створено перший в Україні центр митного управління. Такий ми створили в Грузії. ККД його роботи був дуже високим».
Програма також передбачає запровадження системи електронної реєстрації для визначення дітей у дошкільні установи. Протягом шести місяців буде запроваджено в дію новий центр адміністративних послуг, який передбачає надання 260 різних сервісів. Більшість із них із терміном виконання заявки від одного до десяти днів.
Програма включає й реорганізацію самої ООДА. Як зазначив її голова, зараз в ній працює майже 800 осіб.
Крім того, програма містить прозору приватизацію всіх об’єктів. За його словами, це буде зроблено задля подолання корупції, яка є основною проблемою реґіону. «Після цього сюди підуть інвестиції», — пообіцяв Михайло Саакашвілі.
Також голова ООДА анонсував відкриття у реґіоні «гарячої лінії» для боротьби з корупцією. Чиновник акцентував на тому, що на цю телефонну лінію цілодобово зможуть звертатися всі, хто має дані про факти хабарництва. Він зазначив, що його не влаштовує боротьба з хабарництвом «у митниці на 500 грн». «Ми підемо по велику рибу, дрібна нас не цікавить», — заявив п. Саакашвілі.
За його словами, 2015 року в Одеській області буде розпочато будівництво дороги Одеса-Рені. Це питання нібито вже було обговорене з Міністерством фінансів. «Обіцяли виділити на неї гроші. В ідеалі це буде автобан. Але зараз ідеться про дорогу. Гадаю, що 750 млн грн вистачить», — уточнив п. Саакашвілі, зауваживши, що без цієї дороги в області не буде економіки.
Водночас голова ООДА підтвердив призначення начальником Головного управління МВС в Одеській області Георгія Лорткіпанідзе, котрий свого часу у Грузії обіймав посади заступника міністра внутрішніх справ і керівника Департаменту з виконання покарань. Цей генерал поліції має стати єдиним «експортом із Грузії». Михайло Саакашвілі розповів, що за час його президентства Грузія була найбезпечнішою країною в Європі, але це змінилося.
Він також запевнив, що п. Лорткіпанідзе — кришталево чесна людина. «До кінця літа в Одеському реґіоні міліція працюватиме зовсім інакше», — заявив очільник області, зазначивши, що процес запровадження нової поліції, зокрема патрульної поліції в Одеському реґіоні, буде значно прискорено. За твердженням чиновника, це необхідно у зв`язку з початком курортного сезону.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply