Новини для українців всього свту

Tuesday, Jul. 14, 2020

Гра комуністів у протидію євроінтеграції

Автор:

|

Жовтень 24, 2013

|

Рубрика:

Гра комуністів у протидію євроінтеграції

Ініціюючи референдум щодо вступу України до Митного Союзу (МС), Комуністична партія України (КПУ) насправді не сподівається на успіх, вважає Олександр Черненко, голова Комітету виборців України. На думку експерта, вона, радше, намагається нагадати про себе українським виборцям і відпрацювати «значні кошти», джерело яких — за межами України. 

«Для комуністів тут процес є важливіший за результат. Для них це – чудова мобілізаційна та рекламна кампанія на тлі значного зниження їхніх рейтинґів популярності перед президентськими виборами 2015 року», — наголошує п. Черненко. Він не відкидає того, що активність КПУ спостерігатиметься до початку саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі, де має бути підписано Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом (ЄС), «а потім усі про це забудуть».
Серед тих, хто обстоює референдуму про вступ до МС, — Віктор Медведчук, колишній голова Адміністрації президента України. На чолі громадської організації «Український вибір» він також бере участь у ініціативних зборах і агітує за зближення України із МС. Пан Медведчук заявив, що «референдум відбудеться за будь-якої політичної погоди» й Угоду про асоціацію України з ЄС буде денонсовано.
Однак Олександр Черненко переконаний, що такі заяви також є свідченням виконання замовлення «закордонних спонсорів» організації п. Медведчука. «Вони намагаються показати цим спонсорам у своїх звітах, що в Україні провадиться якась діяльність. Але того, що ця діяльність не має жодного впливу на українську політичну реальність, у їхніх звітах не відображено», — зазначає п. Черненко.
Комуністи не змогли переконати офіційні органи в тому, що референдуму зі вступу до МС вимагає весь народ України, а не лише функціонери КПУ. Так стверджує Руслан Князевич, народний депутат від «Батьківщини» й колишній член Центральної виборчої комісії (ЦВК). Він нагадав, що 2 жовтня Окружний адмінсуд заборонив представникам ЦВК бути присутніми на ініціативних зборах комуністів.
На думку п. Князевича, це означає, що всі ці збори тепер стали нелегітимними й не матимуть жодних правових наслідків. «Представник ЦВК має оцінити, чи не суперечать ініціативні збори вимогам законності. Потім цей представник має доповісти про свою оцінку на засіданні ЦВК і надати членам комісії рекомендацію щодо реєстрації таких ініціативних груп», — сказав політик.
Ганна Усенко-Чорна, заступник голови ЦВК, повідомила про відхилення чергової заяви про реєстрацію ініціативної групи з референдуму щодо вступу України до МС. За її словами, до ЦВК надійшли заяви про проведення 21 зібрання громадян, що було більше схоже «на спам, аніж на документи, які підтверджують намір громадян ініціювати такий захід як всеукраїнський референдум». Чиновниця запропонувала передати ці заяви на експертизу до прокуратури, щоби встановити правдивість зазначених у них даних. Вона підозрює, що «ініціатори зборів намагаються створити штучне враження про інтерес громадян до референдуму та ввести в оману ЦВК».
Непрямим підтвердженням цього стали ініціативні збори 9 жовтня в Миколаєві. Комуністи, організатори зібрання, поінформували, що на них зареєструвалося майже 2,5 тис. громадян, тоді як міліція та журналісти нарахували не більше за дві сотні присутніх. На ініціативних зборах у Донецьку 6 жовтня спостерігачі побачили близько 1,5 тис. учасників. Але про ці збори не було жодних анонсів у відкритих джерелах інформації, а всіх учасників організовано доставили на місце мітинґу автобусами. І всі ці люди були активістами Компартії.
У відповідь на відмову ЦВК у реєстрації ініціативних груп Петро Симоненко, лідер КПУ, проголосив нову тактику: розпочати збір підписів громадян на підтримку референдуму. А Олександр Голуб, член президії Центрального комітету КПУ, заявив про намір оскаржити рішення судів і ЦВК у судах вищої інстанції.
Також п. Голуб сказав, що його партія «поінформувала про незаконні й абсурдні дії української влади всі ліві партії в Європарламенті». У такий спосіб, пояснив він, КПУ намагається негативно вплинути на ратифікацію Угоди про асоціацію з ЄС у національних парламентах країн Євросоюзу та донести до європейської громадськості інформацію про порушення демократичних прав і свобод в Україні.

Олександр Савицький, DW

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply