Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

ГПУ звинуватила Миколу Мельниченка в державній зраді та… відпустила

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

ГПУ звинуватила Миколу Мельниченка в державній зраді та… відпустила

Генеральна прокуратура України (ГПУ) висунула екс-працівнику президентської охорони колишньому майорові Миколі Мельниченку обвинувачення в справі щодо розголошення державної таємниці. Про це повідомив Микола Неділько, адвокат п. Мельниченка. За його словами, слідчі дії з його підзахисним у Головному слідчому управлінні ГПУ проводилися до 22.00 24 жовтня.

Арешт
Після слідчих дій у присутності адвоката Миколу Мельниченка відправили в слідчий ізолятор Служби безпеки України (СБУ) в Аскольдовому провулку в Києві. Правник зазначив, що не має підстав вважати, що засідання суду буде проведене в закритому режимі. Карну справу проти Миколи Мельниченка було порушено за частиною 2 статті 328 Кримінального кодексу (розголошення держтаємниці), частиною 1 статті 358 (підробка документів), частиною 3 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень).
Телеведуча Наталія Розинська, цивільна дружина Миколи Мельниченка, висловила переконання, що захисту вдасться домогтися, щоби її чоловіка випустили під підписку про невиїзд. «Але навіть цей запобіжний захід я вважаю неадекватним, тому що людина сама повернулася в Україну», — розповіла п. Розинська, уточнивши, що знала про намір Мельниченка повернутися в Україну.
«Я точно знала, що він повернеться в Україну. Ми з ним про це щодня розмовляли по скайпу. Але він, як справжній офіцер, це приховував», — сказала вона. Однак, за її словами, точної дати свого повернення п. Мельниченко їй не називав.
«Але про те, що це станеться ще до виборів, я знала», — наголосила телеведуча, зазначивши, що не очікувала прибуття екс-майора саме 24 жовтня, так само як і його арешту. «Такого швидкого розвитку подій я не чекала, — додала Наталія Розинська. – Неділько зв’язався терміново зі мною, і я почула голос Миколи й переконалася, що все добре. Я навіть мала змогу поговорити зі слідчим СБУ, який затримав Миколу. Я сказала: не дай, Боже, із його голови впаде хоча б одна волосина, не дай, Боже, йому щось вколють», — розказала п. Розинська.
Як стверджує телеведуча, Миколі Мельниченку інкримінують абсурдні речі. «Його звинувачують у тому, що він розкрив державну таємницю. Пробачте, якщо людина стала свідком і розповіла про злочини високопоставлених посадових осіб, і при цьому вона стає злочинцем, то гріш ціна такій демократії», — обурюється журналістка. Утім, вона переконання, що вже найближчим часом удасться довести невинність п. Мельниченка. «Дуже скоро ми доведемо в суді, що всі ці обвинувачення – абсурдні», — заявила Наталія Розинська.

Застава
26 жовтня Шевченківський районний суд Києва таки звільнив колишнього майора Управління держохорони під заставу розміром 76,5 тис. грн, відмовивши таким чином СБУ в обранні щодо п. Мельниченка запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Відповідне рішення ухвалив головуючий у судовому процесі суддя Андрій Трубніков.
Однак сам Микола Мельниченко та його захист невдоволені рішенням суду – вони заявили, що подаватимуть апеляцію, оскільки просили обрати запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.
Адвокат Микола Неділько наголосив: «Ми оскаржуватимемо це рішення, тому що просили взяти підписку про невиїзд. Це – оптимальний запобіжний захід. Ми не просили про грошову заставу, тому що грошова застава для тієї людини, яка повернулася з власної ініціативи, – це не дуже коректно».
За твердженням адвоката, у рішенні суду також зазначено неможливість залишати місце проживання без дозволу слідчого, що фактично також є підпискою про невиїзд. «Окрім грошової застави, ухвалено рішення на заборону виїзду за межі місця проживання. Фактично це – заборона без згоди слідства виїжджати будь-куди з місця проживання», — сказав юрист.

Пояснення
Микола Мельниченко розповів про причини свого від’їзду зі США. «Я – громадянин України, я живу в Україні, я все робив для України, і головна вирішальна роль, що я повернувся, – у тому, що шанси вижити в Україні є набагато більші, ніж у США», — заявив екс-охоронець президента Кучми, позаяк, на його думку, він став «незручним» для багатьох впливових людей.
Крім того, своїм приїздом він ніби поклав відповідальність за своє життя на українську владу. «Могло бути так: Мельниченко йде десь вулицею в Нью-Йорку, а там черговий терорист бере й розстрілює натовп. І ай-яй-яй: серед них – Мельниченко. Другий варіант — це інсульт або інфаркт», — перелічив екс-майор імовірні сценарії власного вбивства, про які дізнався 21 жовтня. Затриманий, однак, наголосив на тому, що не скоював жодних злочинів і готовий пройти через усі судові інстанції, аби довести свою невинуватість.

Підводні течії
У Генпрокуратурі Миколі Мельниченку могли надати якісь гарантії. Таку думку озвучив Володимир Фесенко, керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента». «Ми повинні розуміти, що влада — багатолика, це різні державні інститути. Інтереси різних людей при владі можуть не збігатися. Ситуація з п. Мельниченком — це наочна ілюстрація внутрішніх конфліктів, внутрішньої конкуренції між різними людьми та різними інститутами», — зазначив він.
«Одним із найреалістичніших пояснень ситуації зі затриманням Миколи Мельниченка може бути те, що при владі, в інших правоохоронних структурах, напевно, є люди, не зацікавлені в поверненні екс-майора та реанімації його плівок. Ризикну припустити, що це пов’язано зі справою президента Кучми», — уточнив п. Фесенко.
Своєю чергою, Віктор Небоженко, директор служби «Український барометр», також вважає, що Миколу Мельниченка будуть використовувати: як проти Юлії Тимошенко, так і проти Леоніда Кучми. «Гадаю, його затримали для того, щоби він не сильно вимагав гарантій. Якщо в людини є гарантії, то їй необов’язково перебувати в якості затриманого. Не можна організувати процес проти п. Тимошенко тільки на підставі свідчень співкамерників чи ще якихось інших людей», — зазначив експерт.
Те, що справу Мельниченка буде використано проти Юлії Тимошенко, не викликає в політолога жодних сумнівів. «Виникають інші питання: Мельниченка формували як грізну зброю проти Кучми. Тобто, цілком можливо, що будуть використані супутні технології, чергові судові претензії до колишнього президента», — припускає п. Небоженко.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply