Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

ГПУ конфісковує кошти клану Януковича

Автор:

|

Вересень 27, 2017

|

Рубрика:

ГПУ конфісковує кошти клану Януковича

Юрій Луценко

Генеральна прокуратура України (ГПУ) оголосила про спецконфіскацію 200 млн USD із коштів, розкрадених оточенням президента-втікача Януковича. Про це заявив Юрій Луценко, генпрокурор України. «Ми постійно працюємо над тим, аби повернути вкрадені в народу гроші», — сказав він.
За словами правоохоронця, розслідування завершено і переходить у стадію судових засідань. Також п. Луценко зазначив, що за місяць до кінця року ГПУ передасть у суди всіх фігурантів «групи Януковича», котрих звинувачують у фінансових злочинах. Судове рішення Соснівського районного суду Черкас про спецконфіскацію 200 млн USD із коштів, розкрадених оточенням Януковича, набуло чинності 22 вересня.
Як писав «Міст», що наприкінці квітня ц. р. суд конфіскував гроші Януковича на суму 1,5 млрд USD. Однак адвокати президента-втікача заперечують причетність їхнього клієнта до конфіскованих грошей. За їхніми словами, на його рахунку в «Сбербанку» є лише 28 млн грн.
Крім цього, у трьох країнах — Україні, Італії та Швейцарії — заарештували майно та рахунки Олексія Азарова, колишнього народного депутата та сина Миколи Азарова, екс-прем’єра України. «Під час досудового розслідування було накладено арешти на майно, що належить Азарову О. М., а саме земельні ділянки та будинки на території України й Італії, транспортні засоби, а також на грошові кошти на рахунках підприємств, бенефіціарним власником яких є Азаров О. М., у банках Швейцарської Конфедерації», — повідомили в ГПУ.
Відомство спрямувало запити в різні країни про міжнародну правову допомогу, щоб з’ясувати наявність у цих державах майна і рахунків у банках, які належать синові екс-прем’єра. У ГПУ уточнили, що розслідують карне провадження за підозрою п. Азарова ще з 31 грудня 2014 року.
Також накладено арешт на все рухоме і нерухоме майно в Україні, а також кошти в українських банках Віталія Захарченка, міністра внутрішніх справ часів Януковича. Таке рішення ухвалено в рамках розслідування ГПУ карних справ за підозрою Захарченка в злочинах під час Революції гідності в 2013-2014 рр.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply