Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 27, 2020

Гонителів Майдану, котрі порушували присягу, ВРУ відправила у відставку

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

Гонителів Майдану, котрі порушували присягу, ВРУ відправила у відставку
Оксана Царевич

Оксана Царевич

У Верховній Раді України (ВРУ) 29 вересня розглядалося питання звільнення ряду українських суддів за порушення присяги. Андрій Парубій, спікер парламенту, почав ставити на голосування постанови щодо цього питання, але частина з них не набирала необхідну кількість голосів. Голова ВРУ неодноразово виносив їх на голосування і таки домігся свого.
Було звільнено Світлану Волкову, суддю Печерського районного суду Києва, відому тим, що наприкінці вересня 2014 року звільнила з-під варти Дмитра Садовника, колишнього командира спецроти «Беркута», підозрюваного в розстрілі 48-ми активістів Євромайдану. Останній після цього втік із України.
Серед звільнених також є судді Солом’янського районного суду Києва Алла Демидівська, Олена Калініченко й Андрій Макуха, суддя Дніпровського районного суду Києва Віталій Марцинкевич, суддя Шевченківського районного суду Києва Наталія Сіромашенко, суддя Деснянського районного суду Києва Ірина Татаурова та суддя Дарницького районного суду Києва Сергій Пойда. Також звільнено суддю Вищого господарського суду Віктора Татькова, котрий за часів Януковича очолював цей суд.
Крім цього, ВРУ звільнила Марію Приндюк, суддю Апеляційного суду Києва. Вона виносила незаконні рішення проти євромайданівців. Суддя Приндюк відома ще й тим, що 2004 року закрила карну справу проти генерала Олексія Пукача за фактом знищення документів, що стосувалися розслідування справи Ґеорґія Ґонґадзе. Геннадій Приндюк, чоловік звільненої, обіймає зараз посаду начальника управління з питань правоохоронної роботи Київської міської державної адміністрації.
Водночас звільнені судді Апеляційного суду Києва Людмила Бартащук, Олександр Бец, Ольга Єфімова і Світлана Коваль і троє суддів вищих судів: суддя Вищого адміністративного суду Олександр Гаманко, котрий у листопаді 2014-го виїхав в анексовану Російською Федерацією (РФ) Автономну Республіку Крим (АРК) і влаштувався там на роботу в «філію» Російського державного університету правосуддя; суддя Вищого господарського суду Станіслав Мірошниченко за безпідставну відмову у прийомі касаційних скарг від Хмельницької міської ради; суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і карних справ Валерій Швець, котрий покинув Україну в квітні 2014 року і переховується в РФ.
Серед звільнених є й суддя Київського апеляційного господарського суду Лідія Рєпіна, котра переїхала в АРК і прийняла російське громадянство, суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області Валерій Чорнобук, котрий під час анексії АРК підтримав дії російської влади, але потім повернувся на материкову частину України.
ВРУ звільнила й суддю Апеляційного суду Харківської області Тетяну Меркулову, котра повернула громадянинові РФ вилучені в нього на українсько-російському кордоні 50 млн RUR, 1 млн EUR і 2,7 млн USD.
Також звільнені підозрювані в корупції та порушенні процесуальних норм розгляду справ суддя Київського районного суду Сергій Рева та суддя Генічеського райсуду Херсонської області Валентина Хоменко.
Дев’ятеро суддів звільнені за порушення присяги при винесенні рішень проти активістів Євромайдану.
Зокрема, парламент звільнив суддю Солом’янського райсуду Києва Олену Калиниченко, двох суддів Святошинського райсуду Києва Аллу Чалу й Аллу Домарацьку, котрі безпідставно виносили рішення про арешт активістів Євромайдану, а також суддю Бориспільського міського райсуду Київської області Анатолія Левченка, котрий позбавляв євромайданівців посвідчень водія.
ВРУ звільнила суддю Києво-Святошинського райсуду Київської області Владислава Лисенка та суддю Шевченківського райсуду Києва Наталію Сіромашенко, котрі виносили рішення про позбавлення водійських посвідчень активістів Автомайдану, суддю Деснянського райсуду Києва Ірину Татаурову, котра в січні 2014 року винесла безпідставне рішення про арешт активіста Євромайдану.
Звільнено суддю Червонозаводського районного суду Харкова Ірину Прошуту, котра виносила рішення про адміністративний арешт на 15 діб активіста Євромайдану, і суддю Чорнобаївського районного суду Черкаської області Неллю Цибру.
Президент України також підписав указ про звільнення Оксани Царевич, одіозної судді Печерського районного суду Києва, у зв’язку з порушенням присяги. У поданні, зокрема, зазначено, що дії п. Царевич під час розгляду десяти справ стосовно водіїв — учасників акцій протестів у період із листопада 2013-го мають упереджений характер. «Сутність таких дій доводить порушення суддею засад правосуддя, зокрема верховенства права, незабезпечення права на справедливий суд, неповагу до прав і свобод людини», — йдеться в документі.
Як писав «Міст», під час Майдану, суддя Царевич ухвалила рішення про позбавлення посвідчень водія щонайменше чотирьох осіб, котрі брали участь у акції Автомайдану, що полягала у поїздці до резиденції Януковича в Межигір’ї. Крім цього, Оксана Царевич входила до колегії суддів під час першої справи щодо Юрія Луценка, екс-міністра внутрішніх справ. Вона була слідчою суддею в резонансній справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня, звинувачення в якому висунули Юлії Тимошенко, колишній главі уряду України.
Петро Порошенко підписав також укази про звільнення судді Шевченківського районного суду Києва Наталії Волокітіної та судді Білгород-Дністровського районного суду Одеської області Таїсії Матяш, у зв’язку з порушенням присяги. «Встановлено, що суддя Волокітіна в січні 2014 року за розгляді справи проти учасника Революції гідності й обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою навмисне допустила порушення закону, що викликає сумніви в її об’єктивності, неупередженості та сумлінності виконання своїх обов’язків, принижує авторитет судової влади та порушення присяги», — повідомила прес-служба Президента.
«Вища рада юстиції також встановила, що суддя Матяш при розгляді ряду цивільних справ у 2012-2013 рр. прийняла упереджені та незаконні судові рішення, що призвело до неправомірного відчуження майна, зокрема, яке належало державі», — поінформували у прес-службі. Крім цього Президент звільнив шістьох суддів у Донецькій, Вінницькій і Кіровоградській областях, Києві та Севастополі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply