Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Головою КСУ став суддя, причетний до обілення Віктора Януковича

Автор:

|

Липень 25, 2013

|

Рубрика:

Головою КСУ став суддя, причетний до обілення Віктора Януковича

Головою Конституційного суду України (КСУ) обрано суддю В’ячеслава Овчаренка. Вибори нового очільника КСУ відбулися 18 липня на спеціальному пленарному засіданні. Судді привітали новообраного голову з й побажали йому успіхів у майбутній діяльності, а також подякували його попередникові Анатолієві Головіну за сумлінну працю на цій посаді. 

Згідно зі статтею 20 Закону України «Про Конституційний суд України», голова суду обирається зі складу суддів КСУ лише на один трирічний термін таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів із будь-якою кількістю кандидатур, запропонованих суддями КСУ, і вважається обраним, якщо за нього проголосувало понад половину конституційного складу суддів. Спеціальне пленарне засідання суду відбулося у зв’язку зі завершенням терміну повноважень п. Головіна, обраного головою КСУ в липні 2010 року.
Пан Овчаренко зробив стрімку кар’єру завдяки Вікторові Януковичу: суддею КСУ він став 2006 року за квотою Партії реґіонів. З жовтня 2001 року працював суддею міського суду Єнакієвого. У грудні 2002-го, через місяць після призначення п. Януковича прем’єр-міністром, п. Овчаренко стає головою міського суду в Єнакієвому — місці, де безслідно зникли матеріали справ про засудження Віктора Федоровича.
Так, при вступі В’ячеслава Овчаренка на посаду голови Єнакіївського суду, його попередник за актом прийому-передачі вручив йому всі карні та цивільні справи, що перебували тоді в провадженні, а також наряди, що зберігалися в архіві суду. «Зі свідчень Овчаренка випливає, що в акті прийому-передачі були відсутні карні справи про засудження Януковича», — ідеться в постанові про відмову в порушенні карної справи проти працівників Єнакіївського міськсуду. У своїх свідченнях Овчаренко пояснив факт зникнення документів тим, що в період із 1989-го по 2000 рік у Єнакіївському міському суді не було належної охорони приміщень.
«Останні кадрові призначення в КСУ підтвердили, що сенс існування такого суду в нинішніх правових межах повністю себе вичерпав. Такий конституційний орган не потрібен Україні, оскільки головним його завданням окрім суто декоративного є затвердження документів, розроблених у Адміністрації президента», – сказано в заяві в партії УДАР. У цій політсилі наголошують, що після призначення головою КСУ В’ячеслава Овчаренка, «який є земляком і товаришем» президента Януковича, розвіялися останні сумніви з приводу місця та ролі Конституційного суду в системі державної влади. «Зз єдиного органу конституційної юрисдикції КСУ перетворився на звичайну синекуру, місце працевлаштування родичів і друзів», — наголошується в заяві.
У партії переконані, що В’ячеслав Овчаренко на посаді голови КСУ є «символом безкарності, нахабності та вседозволеності чинної влади». Тим не менш, в партії УДАР переконані, що навіть сьогодні в КСУ ще залишилися гідні авторитетні та професійні судді. Водночас, незважаючи на це, в орган, який уже давно нічого не вирішує самостійно, призначили екс-голову Єнакіївського міського суду, і в такий спосіб «влада вкотре продемонструвала свій цинізм і проігнорувала суспільну думку».
«Партія УДАР виступає за повне «перезавантаження» КСУ. Адже без відновлення довіри громадськості до цього органу його діяльність немає жодного сенсу», — заявляють у партії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply