Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Глава НАБУ висловився про непричетність Манафорта до «чорної бухгалтерії» реґіоналів

Автор:

|

Грудень 14, 2016

|

Рубрика:

Глава НАБУ висловився про непричетність Манафорта до «чорної бухгалтерії» реґіоналів
Пол Манафорт

Пол Манафорт

Цю сенсацію Артем Ситник, голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) оприлюднив у великому інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня». В Україні знову заговорили про вже підзабутий скандал, а офіційний Київ отримав украй неприємну ситуацію з фактичним наклепом на колишнього керівника передвиборчого штабу новообраного президента США.

Загадкові каракулі
«Чорна бухгалтерія» Партії реґіонів (ПР) — це списані від руки аркуші (точна кількість яких невідома), що вражають лаконічністю: сума, підпис одержувача і призначення платежу. У списках — прізвища відомих в Україні політиків, соціологів, громадських діячів і журналістів.
Уперше про існування цієї «комірної книги» (так в Україні охрестили загадкову бухгалтерію) стало відомо 28 травня ц. р., коли було опубліковано інтерв’ю Віктора Трепака, екс-першого заступника глави Служби безпеки України (СБУ) і начальника Головного управління «К», котрий заявив, що передав у НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати ПР готівки низці колишніх і теперішніх високопоставлених чиновників.
За словами п. Трепака, мова йде про так звану чорну бухгалтерію зі загальними виплатами на суму близько 2 млрд USD. За його даними, серед фігурантів цих матеріалів — «посадові особи найвищого рівня, міністри і керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, в тому числі вищих судових інстанцій». Уже 30 травня детективи НАБУ внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань дані про порушення карної справи за статтею Карного кодексу «пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі».
Аж тут раптом прокинувся відомий своїми журналістськими розслідуваннями народний депутат Сергій Лещенко, котрий презентував власний варіант «комірної книги» — пошарпаний зошит на 22 сторінки, де фігурує принаймні 191 підпис одержувачів «чорних» грошей (Віктор Трепак, за деякими даними, передав до НАБУ аж 500 аркушів).
На п. Лещенка одразу посипалися запитання: чому він вирішив оприлюднити цей факт лише в червні, хоча сам заявив, що папери отримав ще в січні «від анонімного джерела в конверті»? Депутат відбивався: мусив усе перевірити. «Але коли Віктор Трепак оприлюднив інформацію, я зрозумів, що конспірологія закінчується і публікувати потрібно максимально швидко», — заявив Сергій Лещенко.
Більше того, він натякнув, що екс-голова СБУ отримав свій варіант від того самого «анонімного джерела». Отже, «анонімне джерело» спланувало непогану спецоперацію, підкинувши скандальні документи одразу двом спікерам та забезпечивши гучний скандал.
Оскільки слідство НАБУ ще далеке від завершення, детально писати про українських фігурантів «чорної бухгалтерії» не будемо. Нас цікавить єдиний — Пол Манафорт, колишній керівник штабу Дональда Трампа.

22 записи на 19 аркушах
Уперше ім’я п. Манафорта у зв’язку з причетністю до «чорної бухгалтерії» Партії реґіонів з’явилося в серпні цього року в матеріалі газети The New York Times, яка писала, що він підозрюється у таємному отриманні принаймні 12,7 млн USD. Варто нагадати, що 2010-го Манафорт був радником під час президентської кампанії Януковича. Лідер ПР, як стверджували люди з його оточення, здобув перемогу в т. ч. завдяки різкій зміні свого політичного образу, що відбулася не в останню чергу після консультацій американського політтехнолога.
Публікація ґрунтувалася на опублікованих на сторінці НАБУ у Facebook 22 записах, зроблених на 19 різних аркушах «комірної книги», в яких фігурує Пол Манафорт.
Останній запис стосовно Манафорта датується 5 жовтня 2012 року. Про всяк випадок у НАБУ підстрахувалися: «Наголошуємо, що наявність прізвища п. Манафорта у «списках» не означає, що він справді отримав ці кошти, адже у графі отримувачів містяться підписи інших осіб».
Сам політтехнолог одразу заперечив отримання грошей, заявивши, що «комірна книга» є фальшивкою. Проте у результаті був змушений піти з передвиборного штабу Дональда Трампа. «Я вважаю це несправедливим, обвинувачення не були правдивими, але я став перешкодою, а моєю головною метою було обрання Трампа», — заявив він.

Поставили не на того гравця
Глава Національного антикорупційного бюро так прокоментував в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» факт публікації даних про п. Манафорта, що взагалі-то, згідно зі законодавством, становлять таємницю слідства: «Тут наявна підміна понять. Ми публікували окремі записи вже після їхнього фактичного опублікування. Якщо пам’ятаєте, їх ще п. Лещенко показував. Надходило дуже багато запитів від українських і міжнародних засобів масової інформації. Ми вирішили дати офіційне роз’яснення».
Однак, за даними «Дзеркала тижня», на сторінках «чорної бухгалтерії», які до НАБУ передав Сергій Лещенко, Пол Манафорт не згадувався, а був у масиві, який передав відомству без попереднього оприлюднення генерал Трепак. Таким чином, депутат Лещенко міг отримати записи щодо п. Манафорта тільки від НАБУ.
На питання про те, чи усвідомлював Артем Ситник, що, оприлюднюючи матеріали досудового розслідування щодо Пола Манафорта, НАБУ, по суті, відкрито виступило на боці одного з кандидатів у президенти США, чиновник ще раз повторив, що таким чином відомство «всього лише відповідало на запити громадськості та засобів масової інформації».
Вочевидь, у Києві були на 100 % переконані в перемозі на виборах Гіларі Клінтон, тож вирішили «втопити» керівника виборчого штабу її суперника. Їм це вдалося, але в результаті ситуація обернулася проти українського керівництва. Тепер Петро Порошенко мусить добряче помарудитися, щоб вигадати спосіб налагодити діалог із новим президентом США, котрий навряд чи забув брудну історію з нібито причетністю його помічника до «чорних грошей» українських реґіоналів.

Ігор Берчак

А тим часом…
Центральне розвідувальне управління США дійшло висновків, що гакерські атаки з боку Російської Федерації (РФ) на офіційні інституції в Сполучених Штатах під час президентської кампанії були спрямовані безпосередньо на підтримку Дональда Трампа, а не на дискредитацію самого процесу демократичних голосувань. Про це йдеться в матеріалі впливового американського видання The Washington Post із посиланням на оцінку спецслужб.
Спецслужби виявили осіб, які мають зв’язки з російським урядом. Вони передали WikiLeaks тисячі вкрадених листів із сервера Національного комітету Демократичної партії та інших джерел, у т. ч., з комп’ютера голови виборчої кампанії Гіларі Клінтон. Цю інформацію підтвердили в офіційних колах американської влади, де описали виявлених осіб як персонажів, відомих розвідувальному співтовариству США в межах ширшої операції на користь Дональда Трампа та з дискредитації шансів його конкурентки.
«Це — оцінка розвідувального співтовариства, що метою РФ в цьому випадку було формування переваги одного кандидата над іншим, допомогти республіканському кандидату виграти вибори, — сказав із цього приводу високопоставлений чиновник, котрий був присутній на розвідувальному брифінгу для сенаторів США. — Це є загальною думкою».
Адміністрація президента Обами впродовж кількох місяців обговорювала, як їй реагувати на ймовірне втручання з боку РФ. У вересні, під час секретного брифінгу для лідерів Конґресу, Мітч Мак-Коннелл, лідер республіканців у Сенаті, висловив сумніви з приводу достовірності розвідувальних даних.
Сам же переможець перегонів так само відхилив висновки розвідувального співтовариства про гакерське втручання Росії. «Я не вважаю, що вони зашкодили виборам», — сказав він у інтерв’ю журналу Time, додавши, що це могла бути і не РФ, а, наприклад Китай, чи взагалі сторонні особи.
Водночас, за інформацією інших джерел, багато запитань поки залишаються без відповіді. Наприклад, спецслужби не мають конкретних розвідданих, які прямо підтверджують те, що особами, виявленими американською розвідкою, керували з Кремля. Ці персонажі перебувають за «один крок» від російського уряду, однак вони не є представниками уряду. Хоча, йдеться в публікації, в Москві вже використовували посередників для участі в чутливих розвідувальних операціях.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...