Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Генсек ООН уникає українського питання

Автор:

|

Грудень 31, 2015

|

Рубрика:

Генсек ООН уникає українського питання
Володимир Єльченко

Володимир Єльченко

Володимир Єльченко, новий посол України в Організації Об’єднаних Націй (ООН), заявив, що теперішній генеральний секретар цієї структури уникає вирішення українського питання і тому Україна зробить усе можливе для того, щоб його наступник приділяв цьому питанню більше уваги.
«До прикладу, подивимося на роль генерального секретаря ООН у вирішенні нашого конфлікту. Відверто кажучи, вона близька до нульової», — зазначив п. Єльченко. Втім, він зауважив, що саме під час дворічного членства України в Раді безпеки ООН буде обиратися новий генеральний секретар. Тому Україна спробує посприяти тому, щоб на цю посаду була обрана така людина, котра має уважніше поставитися до українсько-російського конфлікту. Дипломат також наголосив, що цей генсек ООН міг би займати набагато активнішу позицію. Зокрема, підтримавши започаткування в Україні окремого офісу щодо Донбасу і Криму крім тієї місії ООН в Україні, яка є зараз.
Пан Ґі Мун, колишній міністр закордонних справ Республіки Корея, наприкінці 2016-го йде з посади і не може бути переобраний, бо вже відбув два терміни на посаді генерального секретаря ООН. За традиційним принципом ротації, наступним очільником організації має стати представник Східної Європи.
Уряд Словенії вже висунув на посаду кандидатуру Данила Тюрка, президента цієї країни з 2007-го по 2012 рік. Своєю чергою, уряд Чорногорії ухвалив рішення про висунення на посаду генсека ООН кандидатури Ігоря Лукшича, віце-прем’єра та міністра закордонних справ цієї держави.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply