Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

«Газпром» проникає в українські школи

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

«Газпром» проникає в українські школи

Російська експортна монополія «Газпром» планує активно втягувати Україну в програму дистанційного навчання, у тому числі й російської мови, розповів Михайло Зурабов, посол Російської Федерації (РФ) в Україні. «Низку шкіл України зараз обладнують за рахунок коштів російських спонсорів засобами для доступу до віддалених джерел інформації. Я обізнаний із тим, що колеги з «Газпрому» зараз мають намір активніше залучати Україну в програму дистанційного навчання, зокрема російської мови», — уточнив дипломат.

За його інформацією, у монополії впевнені, що якщо щодо реґіонів РФ програма «Спорт — дітям» є для неї ключовою, то в країнах, де працює «Газпром», підтримка російської мови стає для нього одним із важливих гуманітарних завдань.
Посол зазначив, що за останні роки держпрограма підтримки російської мови стала пріоритетом у роботі структур «Росспівпраці». Разом із тим, не тільки «Росспівпраця» докладає зусиль у просуванні програм підтримки російської мови в зарубіжних країнах і в Україні, зазначив він. «Я повинен відзначити й деякі громадські, неурядові організації, які в цьому досягли чималих успіхів. Наприклад, таку вже досить авторитетну структуру, як «Русскій мір», котра останніми роками зуміла наростити свою присутність, перш за все, завдяки тому, що було видано кілька посібників і підручників для шкіл і дитячих садків», — розповів п. Зурабов.
Дипломат похвалився, що торік число шкіл в Україні, які потрапили під ці програми, уже сягнуло декількох десятків. У низці реґіонів України: Харківській, Донецькій областях і на півдні країни, за запевненням посла, – досить високий відсоток шкіл, що беруть участь у цих програмах.
Михайло Зурабов також поскаржився, що головна проблема — взаємодія з системою української освіти, яка дала би молоді змогу за потреби отримати атестат про середню освіту, який задовольняв би як українські, так і російські норми. За словами посла, це необхідно, щоби згодом молоді люди могли вчитися в Росії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply