Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Feb. 23, 2019

Газетярі vs Янукович

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Газетярі vs Янукович

У Києві 3 вересня відкрився 64-й Все­світній газетний конґрес і 19-й Все­світній форум редакторів. «Цей саміт уперше проходить в Україні й зібрав разом провідних видавців світу, головних редакторів і інших керівників медіа-організацій найвищого рівня», — сказав Олександр Дикусаров, речник Міністерства закордонних справ України, зазначивши, що традиційно Все­світній газетний конґрес відвідують понад 500 топ-менеджерів провідних медіа-компаній світу, а також головні редактори інформаційних видань.

«У роботі 64-го конґресу беруть участь близько 700 учасників, більш як 30 доповідачів із 89 країн світу. Серед представлених видань будуть такі всесвітньо відомі, як New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal, британський The Times, The Guardian тощо», — повідомив посадовець. За його словами, цей захід відбувається на теренах України вперше, а от у Співдружності Незалежних Держав (СНД) — удруге. «2006 року такий саміт проходив у Москві», — нагадав п. Дикусаров.

Першого ж дня охорона Віктора Януковича намагалася не пропустити журналістів на форум через плакати з критичними написами, однак їм таки вдалося пройти. І під час промови президента України майже два десятки представників інтернет-видань «Українська правда», «Телекритика», телеканалу ТВі тощо підняли плакати з написами: «Україна посідає 130-те місце в рейтинґу свободи преси», «В Україні не працює доступ до публічної інформації», «2/3 нападів на журналістів в Україні здійснює влада». Охоронці силоміць відібрали плакат в Олени Притули, головного редактора «Української правди». Утім, вона не розгубилася: продублювала напис із плаката на своєму ноутбуці й стояла з ним.

Відкривала Всесвітній газетний конґрес і форум редакторів промова президента Януковича. «Однією з перешкод для розвитку медіа-простору в Україні є помилкові стереотипи про брак свободи слова в нашій країні. На мою думку, це пов’язано з браком об’єктивної інформації, якою насправді є ситуація», — одразу заявив глава української держави на церемонії відкриття 64-го Всесвітнього газетного конґресу та 19-го Всесвітнього форуму редакторів. У своєму виступі п. Янукович знову обмовився, сказавши: «Закликаю журналістів тримати високу етичну планку, дотримуватися принципів об’єктивності та політичної заангажованості».

Під час виступу українського президента близько десяти осіб, дехто з яких був одягнений у футболки з написом «Стоп цензурі», підвелися з плакатами англійською й українською мовами: «Влада прослуховує телефони журналістів», «Виборців ізолюють від критики влади» та «Медіа-олігархи обслуговують владу». При цьому учасники акції періодично вигукували: «Стоп цензурі!»

А Рада Всесвітньої асоціації видавців газет і новин (WAN-IFRA) звернулася до глави української держави з проханням ужити рішучих заходів для забезпечення в Україні свободи слова. Рада закликає владу країни усвідомити, що політичний і економічний проґрес можливий у кліматі, де преса є вільною та не залежною від державного, політичного чи економічного контро­лю, і тому виділяє низку рекомендацій, викладених у звіті свободи преси WAN-IFRA.

Рада також просить українське керівництво дозволити працівникам засобів масової інформації (ЗМІ) відкрито повідомляти про корупцію й забезпечити дотримання закону про доступ до інформації. WAN-IFRA висунула вимогу негайно припинити виплати «в конвертах» журналістам і іншим працівникам ЗМІ та наголосила на нагальній потребі в державі сильних і незалежних ЗМІ, які є саморегульованими. Рада, зокрема, порекомендувала прийняти пілотну програму з розвитку роздрібної торгівлі друкованими виданнями з метою розширення конкуренції на ринку. WAN-IFRA також закликала українську владу забезпечити умови, щоб судовий процес у справі про вбивство Ґеорґія Ґонґадзе проґресував швидко та безперешкодно — із тим, аби послати чіткий сиґнал тим, хто погрожує журналістам, щодо неприпустимості насильства над представниками ЗМІ.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...