Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Галицьке протистояння

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Галицьке протистояння

Близько 21.00 9 жовтня в центрі Івано-Франківська працівники Служби безпеки України (СБУ) затримали Романа Онуфріїва, голову фракції Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода» в міській раді, Олега Гаркота директора департаменту архітектури та містобудування, і підприємця Володимира Балагуру.

«На місці події зібралося багато людей, серед них чимало місцевих депутатів. Силовики нікому нічого не пояснюють, не реагують і на депутатські посвідчення. У натовпі кажуть, що затриманим підкинули наркотики й валюту», — повідомили в прес-службі ВО «Свобода».
«Свободівці» перекрили вулицю своїми агітаційними наметами. У партії заявили, що в п. Гаркоти стався серцевий напад і що, за словами його друзів, у нього – штучний клапан. У кареті швидкої допомоги, якої довго не могли дочекатися, політика супроводжував міліціонер.
Присутніх на місці події депутатів і журналістів спецназівці в масках обприскали сльозогінним газом. «Поки люди відходили від дії газу, силовики посадили Романа Онуфіріїва й Володимира Багаруру в машину та намагалися виїхати. Однак люди перешкодили їм у цьому. Автомобіль із правоохоронцями та затриманими заїхав у найближчу арку в одному з дворів будинку на вул. Січових Стрільців. Тоді правоохоронці закрили проїзд ґратами, які люди намагаються зламати», — розповіли в прес-службі «Свободи». На місце події під’їхав Олександр Сич, очільник прикарпатської «Свободи» й голова Івано-Франківської обласної ради.
Цього дня відбулася позачергова сесія Івано-Франківської обласної ради, на якій було заслухано інформацію тимчасової контрольної комісії облради щодо сприяння в підготовці та проведенні виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, яку було створено з метою виявлення фактів порушення виборчого законодавства та забезпечення проведення чесних і прозорих виборів. Комісія виявила факти застосування брудних технологій проти тих чи інших кандидатів, порушення виборчого законодавства, фальсифікації при формуванні дільничих виборчих комісій тощо. Депутати, які є зараз кандидатами в парламент, виступаючи в сесійній залі, наводили приклади застосування брудних технологій.
Івано-франківські депутати звернулися до Центральної виборчої комісії, до президента України, Генеральної прокуратури України, СБУ та Міністерства внутрішніх справ України з вимогою вжити заходів щодо забезпечення проведення в Україні демократичних виборів.
На цій же сесії облрада відхилила протест Володимира Гаврюшенка, виконувача обов’язків прокурора області, на рішення обласної ради про те, що мовний закон не підлягає виконанню на території області. Ідеться про постанову від 23 серпня ц. р. «Про дотримання вимог Конституції України стосовно функціонування державної української мови в Івано-Франківській області». У своєму протесті прокурор вимагав скасувати пункт 1 цього рішення.
Відхилення протесту Василь Скрипничук, керівник справами виконавчого апарату Івано-Франківської обласної ради, обґрунтував тим, що мовний закон був «ухвалений із грубим порушенням Конституції України й низки законів України, а також прямо суперечить рішенням Конституційного суду». Пан Скрипничук указав на те, що, згідно з Конституцією України, державною мовою є українська й виходячи з цього вона є складником конституційного ладу. «Тому прийняття мовного закону є переконливим свідченням спроби неконституційного, незаконного захоплення влади парламентською більшістю», — наголосив депутат.
«Таким чином, вказаний закон можна вважати результатом злочинних діянь організованої групи, спрямованих проти засад національної безпеки України», — переконаний Василь Скрипничук. Він також послався на чітку позицію жителів області з приводу єдиної державної української мови.
Цього ж дня Львівська обласна рада визнала закон про основи державної мовної політики недійсним на території області. За таку пропозицію проголосували 64 депутати. Ініціатором пропозиції є Ірина Фаріон, депутат Львівської обласної ради. Вона запропонувала внести зміни до «Програми розвитку української мови й української культури» — окремий пункт із формулюванням «визнати нечинним на території області закон про основи державної мовної політики». «Пропоную визнати нечинним на території Львівської області закон Ківалова у зв’язку з його антидержавною сутністю й грубими порушеннями при його прийнятті», — підкреслила депутат.
Як писав «Міст», 30 серпня ц. р. Львівська міська рада попросила Конституційний суд офіційно роз’яснити окремі положення закону про мовну політику. Рішення про звернення депутати ухвалили на позачерговій сесії. Крім того, міськрада просили пояснити, чи мали право обласні ради затверджувати реґіональною мовою російську.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply