Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 19, 2018

ФСБ РФ викрила «агента» СБУ, перекладача для ОБСЄ

Автор:

|

Липень 21, 2016

|

Рубрика:

ФСБ РФ викрила «агента» СБУ, перекладача для ОБСЄ
Артем Шестаков, перекладач місії ОБСЄ, колишній викладач університету та... супершпигун?

Артем Шестаков, перекладач місії ОБСЄ, колишній викладач університету та… супершпигун?

Ця історія, якщо вірити росіянам, мало чим поступається придуманій Юліаном Семеновим епопеї про Штірліца. 18 липня Федеральна служба безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ) бадьоро відрапортувала про затримання агента Служби безпеки України (СБУ), котрий працював перекладачем в місії Організації з безпеки та співпраці (ОБСЄ) в Луганську. Російська контррозвідка стверджує, що Артем Шестаков, колишній викладач англійської мови Луганського національного університету, «збирав політичну, соціально-економічну і військову інформацію в Луганській народній республіці» (ЛНР). Важливий момент — 32-річного чоловіка затримали на території РФ (де саме — не уточнюється), куди той приїхав на відпочинок. До цього моменту ми ще повернемося.

«Сварог» проти ЛНР
«Згідно з отриманими від Шестакова показами, влітку 2015 року, будучи співробітником місії ОБСЄ в Луганську, він виїжджав до Києва, де був завербований в агентурний апарат СБУ під псевдонімом «Сварог» співробітником департаменту захисту національної державності СБУ Сліпченком Сергієм Михайловичем», — подає агенція ТАСС витяг із повідомлення центру громадських зв’язків ФСБ.
За версією росіян, Артем Шестаков, будучи членом місії міжнародної організації, регулярно відвідував органи влади ЛНР і місця дислокації збройних підрозділів «народної міліції». Отриману інформацію про пересування військової техніки й особового складу, географічні координати місць дислокації підрозділів, номери телефонів командирів він одразу передавав у СБУ через Інтернет.
Центр громадських зв’язків ФСБ навіть цитує деякі повідомлення. «О 15:15 у напрямку Дебальцеве рухалася колона Т-72, 11 одиниць, з живою силою на броні. З ними дві одиниці САУ, калібр не знаю. З полігону в селищі Новопавлівське і місця зберігання в селище Шимшинівка можуть перекинути два танкових батальйони» (орфографію збережено). Ще одне: «На в’їзді в селище з боку населеного пункту Пришиб розташований блокпост (біля бази відпочинку), в стороні, біля будинку, «Урал», номер на борту — 50 в пунктирному квадраті, в кузові якась зброю, я вважаю, зенітка».
Усе це разом із кадрами пересування військової техніки дорогами ЛНР російські контррозвідники знайшли в мобільному телефоні Артема Шестакова. А ось тут згадаємо, що затримали його на відпочинку в РФ. Поясніть мені: який розвідник їхатиме на територію противника, везучи зі собою докази своєї шпигунської діяльності? Це те саме, якби Штірліц гуляв би Берліном у шапці з червоної зіркою та дивувався: чого це на нього гестапівці задивляються?

Бомба для «Баті»
Далі ФСБ стверджує, що через якийсь час агента прикріпили до диверсійно-розвідувальної групи Головного управління розвідки Міністерства оборони України, що діяла в околицях захопленого ЛНР містечка Стаханов. Отже, восени 2015 року Шестаков за завданням української військової розвідки передав відомості про маршрути пересування, номери телефонів, марки використовуваних автомобілів козацького отамана ЛНР Павла Дрьомова на псевдо «Батя».
12 грудня 2015 року на трасі Первомайськ-Стаханов автомобіль, в якому перебував «Батя», підірвався на закладеному фугасі. Таким чином, якщо йняти віру ФСБ, колишній скромний викладач Луганського університету і справжній патріот України долучився до знищення одного з найкривавіших терористів.
Додамо, що Дрьомов тісно співпрацював з командиром бригади «Привид» Олексієм Мозговим, котрий за нез’ясованих обставин загинув у результаті диверсії на трасі Перевальськ-Луганськ у травні 2015-го. Тоді також багато говорили про якусь таємничу українську диверсійну групу, яка чітко знала, якою дорогою, в який час і в якому авто їхатиме Мозговий.

Покарання — квиток додому
У місії ОБСЄ заявили, що їхній співробітник був поза зоною досяжності під час його відпустки. Юрій Тандит, радник голови СБУ, назвав історію п. Шестакова «повною маячнею»: «Ми не вербуємо співробітників ОБСЄ. Авторитетні міжнародні організації підтверджують нашу позицію. Нам важливо виконувати мінські домовленості. І якраз ОБСЄ нам у цьому допомагає». ФСБ РФ заявила, що Артем Шестаков «своєю шпигунською діяльністю не завдав шкоди безпеці Росії», тому йому просто дозволили повернутися в Україну.
Ось такий фінал цієї історії. Де тут правда, а де — ігри спецслужб, достеменно не знає ніхто. Але можна з упевненістю стверджувати, що українська розвідка аж ніяк не пасе задніх у протистоянні з російською. Й якщо Артем Шестаков справді зробив усе те, в чому його звинувачує ФСБ (а Служба безпеки України, згідно з правилами гри, цього ніколи не визнає), це означає, що про наших штірліців колись також знімуть кіно.

Ігор Берчак

Хроніка шпигунських скандалів-2016

Березень
Російські спецслужби затримали шпигуна з України. Ним виявився співробітник департаменту контррозвідки центрального апарату Служби безпеки України підполковник Юрій Іванченко. «Співробітник СБУ мав зацікавити ФСБ своїми можливостями добувати секретну інформацію і переконати ФСБ в необхідності підтримувати з ним зв’язок у Києві через тайники. На якомусь етапі СБУ і ЦРУ США планували захопити на гарячому співробітника ФСБ при отриманні від Іванченко інформації», — йшлося в повідомленні ФСБ. До чого тут ЦРУ взагалі незрозуміло, але підполковника Іванченка вислали на Батьківщину, заборонивши в’їзд у Росію.

Квітень
СБУ перешкодила переходу розвідувальної групи Збройних Сил на бік бойовиків ДНР. Як виявилося, командир розвідгрупи був завербований російськими спецслужбами й переконав своїх підлеглих стати зрадниками. Також він повідомляв бойовикам інформацію про розташування позицій українських військових та про місця виконання завдань розвідкою ЗСУ. Шпигуну обіцяли високу посаду в міністерстві оборони ДНР та квартиру.
На пункті пропуску «Сеньківка», де сходяться кордони України, Білорусі та Росії СБУ затримали двох українців (батька і сина), які намагалися вивезти купу секретних документів. Українська спецслужба повідомила, що батько свого часу був кадровим офіцером ГРУ Росії, після відставки у званні підполковника оселився в Україні, де збирав розвідувальну інформацію та вербував бойовиків у лави сепаратистів.

Червень
СБУ викрила начальника штабу російського представництва в СЦКК (Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню) на Донбасі полковника Володимира Чебана на діях, що суперечать інтересам нацбезпеки і Мінським домовленостями. За даними прес-служби СБУ, російський полковник передав заступнику начальника штабу першого армійського корпусу ДНР на прізвисько «Якуб» місячні графіки і маршрути польотів безпілотників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. На підставі цієї інформації бойовики могли приховувати від міжнародних спостерігачів свої вогневі позиції, а також місця дислокації важкого озброєння і техніки. Також полковник Володимир Чебан причетний до фальсифікації російською стороною в СЦКК доказів нібито порушення Мінських домовленостей українськими військовими. Полковника в супроводі співробітників СБУ доставили до держкордону в Харківській і передали росіянам.
СБУ заявила про спробу ФСБ Росії завербувати одного зі співробітників шифрувального підрозділу українського посольства в Москві. Українцю пропонували вирішити питання з приватизацією майна в Криму і сприяти перевозу сім’ї в Росію в обмін на згоду співпрацювати. У разі відмови росіяни нібито загрожували «створити умови для мобілізації сина дипломата в ряди Збройних сил України з подальшим його направленням у зону АТО». «Дипломат після інструктажу української контррозвідки відмовився від подальших контактів, був забезпечений захист його сім’ї та організоване його повернення на батьківщину», — повідомила прес-служба СБУ.

До теми
19 липня співробітники митниці московського аеропорту «Шереметьєво» затримали громадянина України, котрий прилетів із Парижа. Як повідомляється на сайті Федеральної митної служби РФ, 36-річний чоловік намагався провести в шлунку кокаїн. Під час огляду ручного багажу українець помітно нервував і плутався у відповідях на поставлені запитання. Він був затриманий і спрямований на обстеження в лікарню. Рентгенограма черевної порожнини показала наявність в шлунку предметів довгастої форми. Лікарі вилучили з організму чоловіки 57 контейнерів. Аналіз вмісту показав, що всередині був кокаїн загальною вагою 600 г. Тож чекаємо на новий шпигунський скандал: контрабандист на камеру зізнається, що віз наркотики за завданням СБУ, щоб труїти російських призовників?

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...