Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Європарламент закликає запровадити санкції щодо українських чиновників

Автор:

|

Лютий 13, 2014

|

Рубрика:

Європарламент закликає запровадити санкції щодо українських чиновників

Європейський парламент (ЄП) закликав країни-члени Європейського Союзу (ЄС) до підготовки персональних санкцій проти українських чиновників, законодавців, олігархів, причетних до розгону Майдану та загибелі активістів. 6 лютого ЄП схвалив резолюцію щодо ситуації в Україні. Під час обговорення проекту цього документа пролунала жорстка критика на адресу української влади.

У проекті резолюції, зокрема, узято до уваги те, що в Україні вже понад два місяці тривають протести проти дій влади, а невдоволення поширилося в реґіони, де народ бере місцеві адміністрації під свій контроль.
Депутати ЄП висловили занепокоєння тим, що, незважаючи на міжнародний тиск, українська влада далі проводить політику залякування, репресій, насильства й катувань щодо демонстрантів. У документі зазначено, що будь-який насильницький розгін демонстрантів або оголошення надзвичайного стану буде вважатися карним діянням і порушенням основних прав, що матиме серйозні міжнародні наслідки.
Першим пунктом у резолюції було висловлено підтримку українському народу, який відстоює вільну, демократичну, незалежну Україну та її європейську перспективу. Європарламентарії глибоко стурбований із приводу серйозної політичної кризи в Україні та запеклих сутичок у Києві й інших містах України. У ЄП наполягають на справжній демократичній дискусії про шляхи й засоби подолання конфронтації.
Депутати рішуче засудили ескалацію насильства щодо мирних громадян і заявили про своє співчуття родинам загиблих слідок репресій в Україні. Українську владу закликали поважати права та свободи людини й ужити негайних заходів щодо розслідування й покарання тих, хто застосовував насильство до мирних демонстрантів.
Окремо в резолюції йдеться про стурбованість із приводу надмірного застосування насильства з боку силовиків, «тітушок» і насильницьких дій ультранаціоналістів. Від Януковича євро парламентарії вимагають негайного й безумовного звільнення та політичної реабілітації всіх незаконно затриманих демонстрантів і політичних в’язнів, у тому числі Юлії Тимошенко.
Було запропоновано створити незалежний слідчий комітет під егідою визнаної міжнародної інституції, наприклад, Ради Європи, із метою розслідувати всі порушення прав людини, які були зафіксовані від часу початку демонстрацій. Депутати нагадали про готовність ЄС підписати з Україною Угоду про асоціацію, щойно політичну кризу в країні буде подолано й відповідні вимоги буде виконано.
Пункті 14 резолюції містить заклик до інституцій ЄС, країн-членів ЄС ужити негайних дій, включаючи збільшення дипломатичного тиску. ЄС закликають готувати персонально спрямовані заходи та санкції на поїздки, активи й нерухомість тих українських чиновників, законодавців і їхніх бізнес-спонсорів, які є відповідальні за застосування насильства та смерть протестувальників. Депутати пропонують активізувати зусилля, аби зупинити відмивання грошей і ухилення від сплати податків українськими компаніями та бізнесменами в європейських банках.
Також ЄП просить ЄС, США, Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейський інвестиційний банк продовжити підготовку довготермінового пакету конкретної фінансової підтримки України. Пункт 20, присвячений Росії, містить заклик припинити надмірний тиск, спрямований на підрив суверенного права своїх сусідів вільно визначати власне майбутнє.
Резолюція Європейського парламенту щодо України є найжорсткішою із часів ядерного роззброєння в 1990-х рр. Про це заявив Валерій Чалий, заступник генерального директора Центру імені Разумкова. «Жорсткішою резолюція була тільки, коли Україна коливалася з ядерним роззброєнням у 90-х», — зазначив експерт.
Загалом, за словами п. Чалого, Європа солідарна з українцями, оскільки європейські цінності захищаються не лише на Майдані в Києві, а й по всій Україні. Проте, вважає фахівець, у резолюції міг би бути чіткий мессидж і позиція щодо лібералізації візового режиму з Україною. «На столі в європарламентаріїв лежали пропозиції щодо рішучіших кроків і позитивних жестів у бік громадян України. Спілкування з європейськими політиками засвідчило, що вони не хочуть робити такий подарунок за режиму, який панує в Україні зараз. Це – єдине, що зупиняє їх зробити такий крок. Політичне рішення є, але воно ще не ввійшло до резолюції», — сказав Валерій Чалий.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply