Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Європарламент ухвалив резолюцію щодо України

Автор:

|

Вересень 25, 2014

|

Рубрика:

Європарламент ухвалив резолюцію щодо України

Європейський парламент

Європейський парламент (ЄП) 18 вересня ц. р. ухвалив резолюцію щодо ситуації в Україні й стану справ у відносинах із РФ. Відповідне голосування відбулося в Страсбурзі в межах пленарного засідання ЄП. «Європарламент вітає підписання мінської угоди про припинення вогню та закликає всі сторони зробити все можливе, щоби реалізувати її в повному обсязі з метою прокласти шлях для початку справжнього мирного процесу, у т. ч. встановити постійний контроль за українським кордоном з боку Організації з безпеки та співробітництва в Європі, здійснити повне виведення російських військ, незаконних збройних формувань, військової техніки та найманців із території України та звільнити заручників. ЄП шкодує, що угода про припинення вогню зараз порушується, в основному, російськими військами та сепаратистами, і що нарощування їх чисельності триває», — ідеться в документі.

Крім того, ЄП висловив «свою глибоку стурбованість із приводу того, що угода про припинення вогню є приводом для перегрупування російських військ із метою продовжити свій наступ в напрямку створення «наземного коридору» в Крим і далі в Придністров’я».
У зв’язку із цим ЄП «рішуче засудив Російську Федерацію за ведення неоголошеної «гібридної» війни проти України з використанням регулярних російських військ та підтримки незаконно озброєних угруповань» і закликав Росію «негайно вивести всі свої військові сили і засоби з України, припинити потоки бойовиків і зброї у східну Україну та покласти край прямій або опосередкованій підтримці дій сепаратистських сил на українській землі».
Також у своїй резолюції ЄП підтвердив, що Україна має європейську перспективу й підписання Угоди про асоціацію не є кінцевою метою співпраці. Європарламент «висловлює жаль, що керівництво Росії розглядає «Східне партнерство» ЄС як загрозу власним політичним та економічним інтересам».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply