Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Євромайдан отримав премію імені Валенси

Автор:

|

Жовтень 02, 2014

|

Рубрика:

Євромайдан отримав премію імені Валенси

На врученні премії

Представникам Євромайдану 29 вересня ц. р. у польському Ґданську вручили премію імені Леха Валенси. У складі делегації майданівців, котрі були присутні на церемонії нагородження, був київський міський голова Віталій Кличко, а також співачка Руслана Лижичко, міністр культури Євген Нищук, радник президента Ольга Богомолець, журналістка і громадський діяч Тетяна Чорновол, міністр спорту Дмитро Булатов, колишній комендант Майдану й екс-секретар Ради з національної безпеки й оборони Андрій Парубій і лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок.

«Ця премія — відзнака мільйонів українців, котрі піднялися в боротьбі за свою свободу та своє майбутнє, за демократію й справедливість. Премія Євромайдану є визнанням європейських прагнень України, яка за свій європейський вибір була змушена пролити кров. Це, у першу чергу, — увічнення пам`яті українських патріотів, які поклали своє життя на Майдані, знак пам`яті про героїв «Небесної сотні», — сказав п. Кличко у своїй промові під час церемонії вручення премії.
Київський міський голова зазначив, що Майдан – у його боротьбі за ідеали демократії, цілісність і незалежність держави – триває. Тепер він — на сході України. За словами п. Кличка, символічним є те, що цю відзнаку український Майдан отримує в Польщі — країні, яка підтримує Україну та солідарна з нею в складні часи її історії.
«Дякую вам за цю важливу, справжню дружбу. Адже зараз Україні як ніколи потрібна підтримка і допомога. Сьогодні Польща є прикладом для України у впровадженні реформ і успішному шляху до Європи. І я впевнений: моя країна — болісно, у самовідданій боротьбі — теж здолає шлях перетворень, повного реформування та буде повноправним членом великої європейської сім`ї», — наголосив мер.
Під час вручення премії колишній президент Польщі й лауреат Нобелівської премії миру Лех Валенса зазначив, що світ має бути солідарним із Україною. «Те, що робить Росія, — це вчинки не з нашої епохи. Замовчування фактів заохочує до поганих дій. І ми не можемо заплющувати очі на це. За мир і спокій треба знову боротися», — підкреслив п. Валенса.
Екс-президент Польщі зауважив, що присудження премії Євромайдану є виявом солідарності з українським народом та його підтримки в проведенні демократичних перетворень і проєвропейських зусиль українців. До премії, що присуджується починаючи з 2008 року, додається 100 тис. USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply