Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

ЄСПЛ визнав арешт Тимошенко незаконним

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

ЄСПЛ визнав арешт Тимошенко незаконним

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) визнав незаконним рішення про арешт екс-прем’єра Юлії Тимошенко, пославшись на п’яту статтю Конвенції, про це йдеться в офіційному рішенні. Крім того, ЄСПЛ вважає політично вмотивованим арешт п. Тимошенко в газовій справі, згідно зі статтею 18 Конвенції. «Суд одноголосно визнав, що було порушення ст. 5 п. 1. Суд одноголосно постановив, що було порушення ст. 5 п. 4. Суд одноголосно вирішив, що було порушення ст. 5. п. 5. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 Конвенції», — оголосили представники ЄСПЛ.

Також судді Європейського суду з прав людини прийняли постанову, що порушення прав ув’язненого екс-прем’єра Юлії Тимошенко щодо застосування тортур не було, ідеться в офіційному рішенні. Таке рішення було ухвалене більшістю голосів.
З огляду на це, українська влада зобов’язана задуматися щодо незаконності та політичної мотивації в справі екс-прем’єра Юлії Тимошенко, повідомила її адвокат Валентина Теличенко. «Рішення – очікуване. Звичайно, українському уряду треба серйозно продумати, яких саме заходів вжити, щоби припинити політичний тиск на суд, а також очистити репутацію», — наголосила вона.
Однак українська політична верхівка наразі не готова офіційно коментувати рішення Європейського суду з прав людини про незаконність арешту екс-прем’єра Юлії Тимошенко, повідомив Назар Кульчицький, урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ. «Нам необхідно отримати це рішення. Ми будемо його аналізувати. Поки що не можу нічого коментувати», — зазначив він. За його словами, уряд може також оскаржити цю постанову ЄСПЛ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply