Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

ЄС, США та Канада допомогли приборкати режим Януковича

Автор:

|

Лютий 27, 2014

|

Рубрика:

ЄС, США та Канада допомогли приборкати режим Януковича

Війна владного режиму проти українського народу спонукала Брюссель і Вашинґтон до жорсткості тільки після того, як снайпери вбили в Києві десятки беззбройних людей.

У майбутньому часі
Рада міністрів Європейського Союзу зібралася 20 лютого на надзвичайне засідання, щоби цього разу безпосередньо розглянути питання санкцій у час, коли на вулицях української столиці гинули беззбройні протестувальники. Але навіть попри те, що масштаби кровопролиття зростали щогодини, європейські високопосадовці, приміром, міністр закордонних справ Італії Емма Боніно, говорили про санкції щодо його винуватців у майбутньому часі. Мовляв, «вони можуть містити адресні заходи проти високопосадовців, зокрема замороження фінансових активів, візові обмеження, а також ембарго на постачання зброї в Україну». Жан-Марк Ейро, прем’єр-міністр Франції, теж не вимагав суворих заходів щодо режиму Януковича, а, як повідомляли інформагенції, «висловив сподівання на те, що міністри закордонних справ ЄС ухвалять рішення «про послідовні санкції».
Лише міністерство фінансів Австрії запропонувало заморозити банківські рахунки українських олігархів, які підтримують насильство. Однак ця пропозиція так і не була втілена в життя того дня.

Хоч ембарго наклали
Щойно 21 лютого Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції, котрий чи не найрізкіше з-поміж західних політиків висловлювався щодо Януковича, першим устиг повідомити у Twitter, що нарешті відбудеться те, про що давно вже просили Захід не лише опоненти української влади, а й небайдужі громадяни багатьох країн по обидва боки Атлантичного океану. Голова дипломатичного відомства в Стокгольмі заявив, що «терміново будуть заморожені активи українських чиновників, відповідальних за порушення прав людини, насильство й надмірне застосування сили, і скасовані їхні візи в країни — члени ЄС.
Однак уже невдовзі інформаційні агенції уточнили, що офіційного списку осіб, яких стосуватимуться ці санкції, усе ще немає — навіть попри те, що Кетрін Ештон, дипломат №1 Євросоюзу, визнала того дня, що головна відповідальність за кровопролиття в Україні лежить на Януковичі». Водночас вона поінформувала після екстреного засідання міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі, яке відбулося 21 лютого, що вони домовилися призупинити експорт обладнання, яке може бути використане для внутрішніх репресій в Україні. Як конкретизували інформагенції, ідеться про водомети, спецтехніку для розбирання загороджувальних споруд, вибухівку.
В Австрії тепер уже відкрито карна справа проти Андрія Клюєва, екс-голови адміністрації президента України. Розслідування за двома статтями — «відмивання коштів» і «зловживання владою» — проводить прокуратура, а точніше — департамент боротьби з економічними злочинами та корупцією.

«Зволікав надто довго»
Постає запитання: чому ж режим Янукович міг купувати все це в країнах-членах ЄС до 21 лютого? А тому, що у висновках Ради Євросоюзу щодо реагування на криваве протистояння в Києві було сказано: «Масштаб санкцій залежатиме від розвитку ситуації в Україні». А ще раніше європолітики пояснювали, що своїми санкціями побоюються позбавити Януковича останніх мотивів утримуватися від кровопролиття. Та позаяк ЄС таки не запобіг цьому, австрійська газета Die Presse цілком слушно констатувала: «ЄС зволікав надто довго. Натиснути слід було раніше: треба було як наполягати на перемовинах, так і вдатися до санкцій, яких упродовж уже кількох тижнів вимагає українська опозиція. Покладались на готовність до діалогу, який, принаймні, зовні демонстрував Київ. Хоча було зрозуміло, що вмовляння залишаться непочутими. Настав час оголосити цей режим поза законом. Те, що нині відбувається в Україні, — безкомпромісне повалення спершу мирного й виправданого протесту. Уже недостатньо демонструвати шокованість і закликати сторони до відмови від насильства. Так, обидві сторони застосували силу. Але питання полягає в тому, хто довів ситуацію до загострення кризи. І тут відповідальність лягає на того чоловіка, який вибудував в Україні таку систему влади, за якої він сам і є головною відповідальною особою».
Рішучіших дій вимагала від ЄС, з огляду на ескалацію конфлікту в Україні, і британська газета The Times, яка стверджувала: «Перемовини з українським президентом приречені на провал. Цій людині, котра спочатку оголошує амністію, а потім відкриває вогонь по своїх політичних суперниках, не можна довіряти. ЄС повинен сказати чіткі слова».
Тим часом, бельгійська газета De Standaard зауважила: «Мова йде про санкції проти осіб, відповідальних за кровопролиття, а не про загальний бойкот. Таке прагнення вжити заходів проти корумпованої банди, яка зосереджена на власному збагаченні та позбавляє населення його прав, – цілком зрозуміле. Але ситуація є занадто складною для такої пригоди».

Попередження дещо запізнилося
Київська газета «Україна молода» також резюмувала того ж 21 лютого: «Речники й навіть особисто керівники держав ЄС і США прямим текстом попереджають представників офіційного Києва про те, що «в разі застосування сили» проти народу про рахунки в закордонних банках, поїздки на свої розкішні вілли й про інші блага життя на такому «ненависному» високопоставленим «реґіоналам» ситому Заході доведеться забути. Щоправда, попередження дещо запізнилося. Межу давно перетнуо: новітня історія України окропилася кров’ю».
Видання також зауважило, що «вперше від початку в Україні Євромайдану особисто й різко висловився з приводу подій в українській державі президент США», оскільки раніше «українським питанням» займалися безпосередньо Джо Байден і Вікторія Нуланд.
Перебуваючи на саміті лідерів Північної Америки в Мексиці, Барак Обама попередив Міністерство оборони України, що втручання військових сил у протистояння є «неприпустимим» і «матиме наслідки». Той факт, що заяву було зроблено у відрядженні, – вельми показовий: отже, Держдеп і Адміністрація Білого дому розцінили останні події в Україні як настільки важливі, що чекати на повернення п. Обами до Вашинґтона вже не було можливим, реакція мала бути негайною.
Утім, Вашинґтон не обмежився попередженням, а ще й скасував візи 20 чільним представникам керівництва України й іншим особам, відповідальним за порушення прав людини та репресії проти майданівців. Про це повідомив урядовець, котрий попросив не називати його імені. За словами джерела «Радіо «Свобода», США готові піти й на подальші кроки в тісній координації з ЄС, якщо сама тільки візова заборона не припинить кровопролиття в Україні.

Канадці — наші друзі
А прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер оголосив про додаткові санкції проти української влади. «Канада, як і раніше, обурена насильством, що триває в Україні. Наш уряд відреагував, запровадивши заборону на поїздки високопоставлених керівників режиму й оголосивши надання медичної допомоги протестувальникам. Сьогодні наш уряд вживає додаткових заходів для посилення тиску на український режим, аби покласти край насильству», — сказав п. Гарпер.
Він також додав, що протягом багатьох місяців канадський «уряд надсилав потужний сигнал уряду України, що її громадяни мають право реалізовувати своє демократичне право на мирний протест, не наражаючись на застосування смертельної сили та страхітливої жорстокості».
«Сьогодні ми розширяємо список високопосадовців українського уряду й інших осіб, котрі несуть політичну відповідальність за насильство та яким заборонено право в’їзду до Канади», — ідеться в заяві.
Канада готова запровадити й санкції проти Росії, якщо та наважиться «розпалити насильство» в Україні, наголосив Крис Александер, міністр у справах імміґрації Канади, зазначивши, що його країна пильно стежить за подіями в Україні та, якщо буде виявлено «свідчення втручання Володимира Путіна», буде «діяти рішуче, без жодних сумнівів». За словами п. Александера, Канада й інші українські союзники мають у своєму розпорядженні багато інструментів, у тому числі економічні санкції й обмеження на в’їзд, аби «відмовити від спроб порушити крихкий мир у країні, досягнутий після тижня жорстоких антиурядових протестів і повалення Януковича».

Ігор Голод

Список винних у кровопролитті в Україні та членів їхніх сімей, складений експертами ЄС:
1. Янукович Віктор, екс-президент України.
2. Янукович Людмила, його дружина.
3. Янукович Олександр, його старший син і олігарх.
4. Янукович Олена, дружина старшого сина.
5. Янукович Віктор, його молодший син.
6. Янукович Ольга, дружина молодшого сина.
7. Клюєв Андрій, екс-голова Адміністрації президента України.
8. Клюєва Жанна, його дружина.
9. Клюєв Богдан, його старший син.
10. Клюєв Кирило, його середульший син.
11. Клюєв Сергій, його молодший син.
12. Арбузов Сергій, в. о. прем’єр-міністра України.
13. Арбузова Ірина, його дружина.
14. Арбузов Михайло, його старший син.
15. Арбузов Сергій, його молодший син.
16. Захарченко Віталій, екс-міністр внутрішніх справ України.
17. Захарченко Людмила, його дружина.
18. Захарченко Вікторія, його старша донька.
19. Захарченко Ангеліна, його молодша донька.
20. Клименко Олександр, в. о. міністра доходів і зборів України.
21. Клименко Антон, його син.
22. Клименко Вікторія, його донька.
23. Тимченко Сергій, голова Державної агенції земельних ресурсів України.
24. Ставицький Едуард, в. о. міністра екології та природних ресурсів України.
25. Колісниченко Вадим, народний депутат України.
26. Македон Лілія, його дружина.
27. Колісниченко Всеволод, його син.
28. Лукаш Олена, в. о. міністра юстиції України.
29. Ільяшов Григорій, її чоловік і голова Служби зовнішньої розвідки України.
30. Царьов Олег, народний депутат України.
31. Царьова Лариса, його дружина.
32. Царьов Максим, його старший син.
33. Царьова Ольга, його старша донька.
34. Царьова Катерина, його молодша донька.
35. Царьов Ігор, його молодший син.
36. Пшонка Віктор, екс-генеральний прокурор України.
37. Бондаренко Олена, народний депутат України.
38. Добкін Михайло, екс-голова Харківської обласної державної адміністрації.
39. Кернес Геннадій, міський голова м. Харкова.
40. Іванющенко Юрій, народний депутат України.
41. Азаров Микола, екс-прем’єр-міністр України.
42. Азарова Людмила, його дружина.
43. Азаров Олексій, його син.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply