Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

ЄС прийняв постанову без зміни санкцій щодо РФ

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

ЄС прийняв постанову без зміни санкцій щодо РФ

Рада міністрів закордонних справ ЄС

Рада міністрів закордонних справ Європейського Союзу (ЄС) 20 жовтня ц. р. прийняла постанову щодо ситуації в Україні, де немає згадки про можливу зміну санкцій щодо Російської Федерації (РФ). «Рада зі задоволенням вказала на загальне зниження рівня насильства внаслідок узгодженого припинення вогню, проте шкодує про численні його порушення та засуджує їх», — ідеться в документі.

З-поміж позитивних зрушень названо початок звільнення заручників, ухвалення українським парламентом законів про амністію та місцеве самоврядування, розгортання місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Рада ЄС закликала надавати цій місії всі необхідні для діяльності ресурси й організувати безпечне оточення. Країни ЄС підтвердили готовність збільшити фінансову та предметну допомогу місії ОБСЄ.
Європейські міністри очікують однозначних зобов’язань сторін провести вибори до місцевих органів влади в різних частинах Донецької та Луганської областей «згідно з українським законодавством і міжнародними стандартами, як це передбачено Мінським протоколом і тимчасовим законом про місцеве самоврядування».
Рада ЄС закликала уряд України запросити на ці вибори спостерігачів ОБСЄ, а всі сторони — забезпечити їм безперешкодний доступ і безпечні умови для роботи, а також безпечний і безперешкодний доступ до місця аварії малайзійського лайнера, щоби відновити розслідування та завершити репатріацію останків і особистих речей загиблих. «Ті, хто прямо або побічно дотичний до знищення літака рейсу MH17, має нести відповідальність і якнайшвидше потрапити в руки правосуддя», — підкреслюється в постанові.
Рада ЄС підтримала зусилля Європейської комісії (ЄК), спрямовані на якнайшвидше укладення тимчасової угоди про відновлення поставок газу з РФ в Україну на основі результатів останньої тристоронньої зустрічі. «Така угода поряд із терміновими та довготривалими заходами з підвищення енергоефективності в Україні має найважливіше значення для підтримки надійності поставок і транзиту цієї зими», — сказано в постанові Ради ЄС. Міністри закликали уряд України продовжувати реформу енергетичної галузі, особливо структурну перебудову газового сектору.
У постанові підтверджується невизнання Європейським Союзом приєднання Криму й Севастополя до Росії, невизнання проведених там 14 вересня виборів. У ЄС наполягають на тому, що РФ є відповідальною за реалізацію мінських домовленостей щодо врегулювання ситуації в Україні.
Також ЄК і країни-члени ЄС нададуть 63 млн EUR допомоги для населення, яке постраждало внаслідок конфлікту на Донбасі. Крім того, у Євросоюзі заявили про готовність нарощувати масштаби допомоги шляхом додаткового фінансування або у вигляді цільової та матеріальної допомоги.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply