Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

ЄС і Україна одночасно ратифікували Угоду про асоціацію

Автор:

|

Вересень 18, 2014

|

Рубрика:

ЄС і Україна одночасно ратифікували Угоду про асоціацію
Ратифікація Угоди Європарламентом

Ратифікація Угоди Європарламентом

У Брюсселі 12 вересня відбулися тристоронні консультації Україна-Росія-Європейський Союз (ЄС), під час яких було знайдене рішення, що уможливило реалізацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і не викликало спротиву в керівництва Російської Федерації (РФ). Про це заявив Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, по завершенні тристоронніх перемовин.

«Я впевнений, що ми знайшли складний баланс, який дозволить ефективне функціонування лібералізації торгівлі з ЄС», — сказав міністр. Він, зокрема, зазначив, що Євросоюз погодився продовжити дію односторонніх торговельних заходів для України, що припускають скасування імпортних мит на українські товари до 2015 року.
«ЄС висловив готовність і зараз працює над важливим рішенням про продовження до 2015-го автономних преференцій таким чином, щоби доступ до ринку ЄС для українських товарів залишався відкритим на найближчу перспективу. Після цього ми знайшли рішення, як ми далі працюватимемо в рамках зони вільної торгівлі зі Співдружністю Незалежних Держав (СНД) і як чином маємо поєднати ці дві позиції», — конкретизував п. Клімкін.
Крім того, за словами урядовця, угода про зону вільної торгівлі буде ратифікована без внесення змін. «Таким чином, у російської сторони немає підстав для застосування обмежувальних заходів до українського експорту у зв’язку зі застосуванням угоди. Ми продовжимо тристоронню взаємодію з торговельних питань», — наголосив міністр.
Комісар ЄС із питань торгівлі Карел де Гухт, міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв і міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявили, що Україна, РФ і ЄС домовилися відкласти до 31 грудня застосування Угоди про асоціацію. Сторони зазначили, що продовжать консультації щодо стурбованості, висловленої Росією, а прогрес у перемовинах щодо цих питань буде оцінюватися під час тристоронніх міністерських зустрічей.
Олександр Данилюк, представник Президента в українському уряді, пояснив, що застосування зони вільної торгівлі Україна-ЄС відклали до 31 грудня 2015 року через погрози з боку РФ перевести Україну на новий режим торгівлі з СНД. У такому разі українська держава втратила би близько 3 млрд USD. А Дмитро Медведєв, прем’єр-міністр РФ, уже встиг пригрозити Україні зміною торгівлі, якщо відбудеться таємне виконання асоціації з ЄС.
Натомість, Валентин Огризко, екс-міністр закордонних справ України, запевняє, що відтермінування набуття чинності Угодою про асоціацію вигідне Україні. «Ми матимемо рік, щоби торгувати з Європою фактично безмитно. Водночас, європейські товари матимуть той же статус, який вони мають, тобто, будуть обкладатися митом. З погляду такої економічної прагматики, цей крок для нас, безумовно, – вигідний», — уточнив п. Огризко.
Президент України 15 вересня вніс до ВРУ проект закону про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, і Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами – з іншого боку. А вже наступного дня угода була ратифікована одночасно Європарламентом і ВРУ в режимі відеоконференції. Це був безпрецедентний випадок у світовій історії. Таким чином, уже ніщо не може стати на заваді європейському вибору України.
355 народних депутатів за необхідного мінімуму 226 голосів підтримали ініційований Президентом України Петром Порошенком проект закону про ратифікацію Угоди про асоціацію. Глава української держави підписав закон про ратифікацію Угоди прямо в сесійній залі, одразу продемонструвавши документ зі своїм підписом присутнім там народним депутатам. Парламентарії зустріли дії п. Порошенка оплесками та схвальними вигуками.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply